čístička vzduchu

Ionic-CARE Triton X6

Nedá vám spát alergie a nebo jen chcete vyčistit prostředí, ve kterém bydlíte? Pak je výbornou volbou čistička vzduchu Ionic-CARE. Tato čistička vzduch efektivně čistí s efektivitou až 96% a současně díky ionizátoru vzduch ionizuje. Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6 pracuje nejen naprosto nehlučně ale také bez nákladů na výměnné filtry. Filtry v čističce jsou totiž omyvatelné a jejich údržba je proto nejen velmi jednoduchá ale také finančně výhodná. Cirkulace vzduchu uvnitř čističky je pak zajištěna soustavou elektrod, které pohybují vzduchem pomocí "elektronového větru". Jedná se o moderní zařízení, jehož efektivita je maximalizována díky přesnému propracování. Zároveň tento systém výborně nahrazuje původní ventilátory, jenž však stále některé jiné čističky vzduchu využívají. Provoz těchto zastaralých čističek vzduchu je potom nejen neefektivní ale také finančně nevýhodný a často poměrně hlučný.

Efektivní filtr nečistot

Chcete vědět, jak jsou nečistoty v čističce polapeny a filtrovány? Všechny částečky obsažené ve vzduchu jsou polapeny na elektrostatickém filtru. jak již bylo napsané, efektivita čističky Ionic-CARE Triton X6 je téměř 96%. Na ploše 1100 cm2 ulpí nejenom prach, jenž je přítomný ve vzduchu, ale také pyly, kouř z cigaret, chemikálie a jiné alergeny. Nejen to, Ionic-CARE spolehlivě odstraňuje ze vzduchu i viry, bakterie, spóry plísní a navíc i rozpadové prvky radonu. To vše jsou vlastnosti, které činí z čističky vzduchu Ionic-CARE vhodný přístroj pro všechny alergiky. Ionic-CARE Triton X6 disponuje 3 stupni výkonu, přičemž spotřeba je maximálně 12 W. Provoz čističky vzduchu Ionic-CARE Triton X6 díky tomu nikoho nezruinuje, vychází totiž velmi levně.

Čističky vzduchu Ionic-CARE jsou zárukou kvality

  • čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6 má omyvatelné filtry - netřeba kupovat nové
  • čističky vzduchu jsou doplněny ionizátorem vzduchu - získáte tak 2 zařízení v 1
  • 3 stupně výkonu a téměř bezhlučný provoz, díky čemuž je tato čistička vzduchu vhodná i do ložnice
  • minimální provozní náklady - denní provoz stojí necelé 2 Kč
  • velmi snadná údržba, jež zvládne doslova úplně každý
  • poctivé provedení, moderní design a výběr ze 3 barevných variant
 
 

Nabídka čističek vzduchu

 

Ionizátor vzduchu

Ionizátor vzduchu pomáhá odstraňovat pachy, plyny, bakterie a jiné nečistoty obsažené ve vzduchu vytvářením záporných iontů. Vzduch, jenž dýcháme, by měl obsahovat minimálně 800-900 záporně nabitých iontů na cm3. V přírodě je pak obsah záporných iontů ve vzduchu ještě mnohem vyšší. Setkat se můžeme i s koncentrací kolem 10.000 vzdušných aniontů na cm3. Takto vysokou koncentraci záporných iontů můžeme zaznamenat například na horách, v lese nebo u vodopádů. V bytech se tyto hodnoty pohybují kolem nuly a z toho důvodu je vhodné vzduch ionizovat. Ionizovaný vzduch má kladný vliv na zdraví člověka, povzbuzuje bdělost, krevní oběh a také zvyšuje činnost mozku. Mnohdy také lidé, jenž trpí bolestmi hlavy přestanou mít bolesti právě díky ionizaci vzduchu. Ionizátor také zmírňuje příznaky alergií, což je především v pylových sezónách velmi prospěšné a co zřejmě ocení úplně každý alergik.

 
 

Omyvatelný filtr šetří vaši peněženku

Omyvatelný filtr čističky vzduchu

Filtr zařízení Ionic-CARE Triton X6 je omyvatelný, nemusíte jej tedy měnit a tedy není třeba kupovat nový. Úplně dostačující bude, když jednou za čas filtr umyjete. Jak tedy pečovat o čističky vzduchu Ionic-CARE Triton X6? Údržba zařízení se skládá ze dvou činností, jenž je třeba pravidelně opakovat. První z nich je čištění již zmíněného omyvatelného elektrostatického filtru. Čištění se provádí přibližně jednou za týden, v případě silně znečištěných prostor klidně dvakrát týdně. Filtr je možné otřít suchým hadříkem a pak omýt vodou s tekutým mycím prostředkem. Filtr pak otřete do sucha nebo nechte osušit - filtr nelze do přístroje vkládat mokrý, čističku byste tím mohli zničit. Pak je také třeba čistit ionizační drátky, ideálně zároveň s čištěním filtru. K tomuto účelu pak slouží výsuvné táhlo na boku přístroje.

Pokud je čistička vzduchu umístěna v místě, kde se kouří, tak se může stát, že filtr bude zanesen nečistotami z cigaretového kouře (dehtem). Tyto nečistoty vytváří na filtru lepivý potah, jenž se nejsnadněji odstraní osprchováním a odmaštěním saponátem bez abraziv (stačí jarová voda), aby nedošlo k poničení leštěného povrchu nerezového filtru. Zase platí, že po omytí je třeba filtr osušit nebo nechat oschnout - mokrý filtr nikdy nevkládejte do čističky vzduchu. Jak je vidět z výše uvedeného plyne, že údržba čističky je snadná a zvládne ji opravdu každý. Díky tomu, že není třeba do čističky vzduchu dokupovat nové filtry, je její provoz levný. K nízké ceně provozu přispívá i nízká spotřeba elektrické energie - spotřeba přístroje je kolem 12W.

Levný provoz čističky Ionic-CARE

Levný provoz čističky vzduchu

Provoz čističky Ionic-CARE je levný díky minimální spotřebě a omyvatelným filtrům, jež není třeba dokupovat.

Vysoká účinnost čističky

Vysoká účinnost čističky

Vysoká účinnost Ionic-CARE, jenž dosahuje až 96% zajišťuje důkladné pročištění vzduchu.

Tichý chod zařízení

Tichý chod čističky

Tichý chod přístroje je zajištěn technologií, kdy není k proudění vzduchu zapotřebí. Díky tomu se Ionic-CARE hodí i do ložnice.