Cisticka vzduchu a ionizator

Čistička vzduchu s ionizátorem

Nedá vám spát alergie a nebo jen chcete pročistit prostředí, ve kterém žijete? Pak je výbornou volbou čistička vzduchu Ionic-CARE. Tato čistička vzduch účinně čistí s efektivitou až 96% a současně díky ionizátoru vzduch ionizuje. Ionic-CARE Triton X6 pracuje nejen naprosto nehlučně ale také s nulovými náklady na výměnné filtry. Filtry v čističce jsou totiž omyvatelné a jejich údržba je proto nejen velmi jednoduchá ale také výhodná. Cirkulace vzduchu uvnitř čističky je pak zajištěna soustavou elektrod, jenž pohybují vzduchem pomocí "elektronového větru". Jedná se o moderní zařízení, jehož efektivita je maximalizována díky preciznímu zpracování. Zároveň tento systém dokonale nahrazuje původní ventilátory, které však stále některé jiné čističky využívají. Provoz těchto zastaralých čističek je pak nejen neúčinný ale také finančně nevýhodný a poměrně hlučný.

Efektivní filtr nečistot

Chcete vědět, jak jsou nečistoty v čističce polapeny? Veškeré částečky obsažené ve vzduchu jsou polapeny na moderním elektrostatickém filtru. Jak jsme již psali, efektivita čističky Ionic-CARE Triton X6 je téměř 96%. Na ploše 1100 cm2 ulpí nejenom prach, jenž je přítomen ve vzduchu, ale i pyly, kouř z cigaret, chemikálie a jiné alergeny. Nejenom to, Ionic-CARE Triton X6 efektivně odstraňuje z filtrovaného vzduchu i viry, bakterie, spóry plísní a navíc i rozpadové prvky radonu. To jsou všechno vlastnosti, jenž činí z této čističky vzduchu ideální přístroj pro všechny alergiky. Ionic-CARE Triton X6 disponuje 3 stupni výkonu, kdy je zároveň spotřeba max. 12W. Provoz čističky vzduchu Ionic-CARE Triton X6 díky tomu nikoho nezruinuje, vychází totiž velmi levně.

Ionic-CARE Triton X6 je zárukou kvality

  • Ionic-CARE Triton X6 má omyvatelné filtry - nemusíte kupovat nové
  • čističky vzduchu Ionic-CARE jsou doplněny ionizátorem vzduchu - zakoupíte tak 2 přístorej v 1
  • 3 stupně výkonu a téměř bezhlučný provoz, díky tomu je toto zařízení vhodné i do ložnice
  • naprosto minimální provozní náklady - denní provoz vás bude stát necelé 2 Kč
  • velmi snadná údržba, jež zvládne skutečně každý
  • poctivé provedení, moderní design a výběr ze 3 barevných variant
 
 

Nabídka čističek vzduchu

 

Ionizátor vzduchu

Ionizátor vzduchu napomáhá ničit pachy, plyny, bakterie a jiné nečistoty vytvářením záporných iontů. Vzduch, který dýcháme, by měl obsahovat minimálně 800-900 záporně nabitých iontů na cm3. V přírodě je potom výskyt záporných iontů ještě mnohem vyšší. Setkat se můžeme i s koncentrací kolem 10.000 vzdušných aniontů na cm3. Tak vysokou koncentraci záporných iontů můžeme nalézt například na horách, v lese nebo u vodních zdrojů. V místnostech se tyto hodnoty pohybují kolem nuly a z toho důvodu je vhodné vzduch ionizovat. Ionizovaný vzduch má kladný vliv na lidské zdraví, povzbuzuje bdělost, krevní oběh a také zlepšuje práci mozku. Často také lidé, jenž trpí bolestmi hlavy přestanou mít bolesti právě díky ionizaci vzduchu. Ionizátor taktéž snižuje příznaky alergií, což je zejména v pylových sezónách velmi prospěšné a co zřejmě ocení každý alergik.

 
 

Omyvatelný filtr šetří peníze

Omyvatelný filtr čističky vzduchu

Filtr čističky Ionic-CARE Triton X6 je omyvatelný, nemusíte jej tedy měnit a není tedy potřeba kupovat nový. Úplně dostačující bude, když jednou za čas filtr umyjete. Jak tedy pečovat o čističky vzduchu Ionic-CARE Triton X6? Údržba zařízení se skládá ze dvou činností, jenž je potřeba pravidelně vykonávat. První z nich je čištění již zmíněného omyvatelného elektrostatického filtru. Toto čištění se provádí zhruba jednou týdně, v případě silně znečištěných prostor i dvakrát týdně. Filtr stačí utřít suchým hadříkem a poté omýt vodou s tekutým mycím prostředkem. Filtr pak otřete do sucha nebo nechte osušit - filtr se nesmí do přístroje vkládat mokrý, čističku byste tím zničili. Pak je také potřeba čistit ionizační drátky, ideálně zároveň s čištěním filtru. Pro tento účel pak slouží výsuvné táhlo na boku přístroje.

Jestliže je Ionic-CARE Triton X6 umístěna v prostorách, kde se kouří, tak se může stát, že filtr bude zanesen nečistotami z cigaretového kouře (dehtem). Tyto nečistoty vytváří na filtru lepivý potah, jenž se nejsnáze odstraní osprchováním a odmaštěním saponátem bez abraziv (stačí jarová voda), aby nedošlo k poškrábání leštěného povrchu nerezového filtru. Zase platí, že po omytí je třeba filtr osušit nebo nechat oschnout - mokrý filtr v žádném případě nevkládejte do čističky vzduchu. Jak je vidět z výše uvedeného plyne, že údržba čističky je snadná a zvládne ji opravdu každý. Díky tomu, že není potřeba do zařízení kupovat nové filtry, je její provoz levný. K nízké ceně provozu přispívá i nízká spotřeba elektrické energie - spotřeba přístroje je kolem 12W.

Levný provoz zařízení

Levný provoz čističky vzduchu

Provoz Ionic-CARE je levný díky minimální spotřebě a omyvatelným filtrům, které není třeba dokupovat.

Vysoká účinnost čističky

Vysoká účinnost čističky

Vysoká účinnost zařízení, jenž dosahuje až 96% zajišťuje důkladné vyčištění vzduchu.

Tichý chod čističky vzduchu

Tichý chod čističky

Tichý chod zařízení je zajištěn technologií, kdy není k proudění vzduchu zapotřebí. Díky tomu se čistička Ionic-CARE hodí i do ložnice.