čistička vzduchu diskuze

Čistička vzduchu s ionizátorem

Trápí vás alergie a nebo jen chcete pročistit klima v prostředí, v němž bydlíte? Pak je výbornou volbou čistička vzduchu s ionizátorem Ionic-CARE Triton X6. Toto zařízení vzduch perfektně čistí s efektivností až 96% a zároveň díky ionizátoru čištěný vzduch ionizuje. Tato čistička vzduchu funguje nejen naprosto nehlučně ale také s nulovými náklady na výměnné filtry. Filtry v čističce jsou totiž omyvatelné a jejich údržba je tak nejen velmi jednoduchá ale i finančně výhodná. Cirkulace vzduchu uvnitř zařízení je pak zajištěna soustavou elektrod, jenž pohybují vzduchem pomocí "elektronového větru". Jedná se o moderní zařízení, jehož efektivita je maximalizována díky preciznímu propracování. Zároveň tento systém dokonale nahrazuje zastaralé ventilátory, jenž však pořád některé konkurenční čističky využívají. Provoz těchto zastaralých čističek vzduchu je pak nejen neefektivní ale také finančně nevýhodný a často také hlučný.

Efektivní filtr nečistot

Ptáte se, jak jsou nečistoty v čističce filtrovány a polapeny? Všechny částečky obsažené ve vzduchu jsou polapeny na elektrostatickém filtru. jak již bylo napsané, efektivita Ionic-CARE Triton X6 je téměř 96%. Na ploše 1100 cm2 ulpí nejenom prach, který je přítomný ve vzduchu, ale také pyly, kouř z cigaret, chemikálie a další alergeny. Nejen to, Ionic-CARE spolehlivě odstraňuje z filtrovaného vzduchu i viry, bakterie, spóry plísní a navíc i rozpadové prvky radonu. To jsou všechno vlastnosti, jenž činí z Ionic-CARE Triton X6 vhodný přístroj pro všechny alergiky. Ionic-CARE Triton X6 disponuje 3 stupni výkonu, kdy je zároveň spotřeba max. 12W. Náklady na provoz této čističky jsou tak velmi nízké.

čistička vzduchu diskuze

  • Ionic-CARE Triton X6 má omyvatelné filtry - není třeba kupovat nové
  • čisitčky Ionic-CARE jsou doplněny ionizátorem vzduchu - zakoupíte tak 2 zařízení v 1
  • 3 stupně výkonu a téměř bezhlučný provoz, díky tomu je toto zařízení vhodné i do ložnice
  • minimální náklady na provoz - denní provoz vás bude stát necelé 2 Kč
  • velmi snadná údržba, kterou zvládne opravdu úplně každý
  • kvalitní provedení, moderní vzhled a výběr ze 3 barevných variant
 
 

Nabídka čističek vzduchu

 

Ionizátor vzduchu

Ionizátor vzduchu napomáhá odstraňovat pachy, plyny, bakterie a jiné nečistoty obsažené ve vzduchu vytvářením záporných iontů. Vzduch, který dýcháme, by měl obsahovat minimálně 800-900 záporně nabitých iontů na cm3. V přírodě je potom obsah záporných iontů ve vzduchu ještě mnohem vyšší. Setkat se můžeme i s koncentrací kolem 10.000 vzdušných aniontů na cm3. Takto vysokou koncentraci záporných iontů můžeme nalézt například na horách, v lese nebo u vodopádů. V místnostech se tyto hodnoty pohybují kolem nuly a tak je vhodné vzduch ionizovat. Ionizovaný vzduch má kladný vliv na zdraví člověka, povzbuzuje bdělost, krevní oběh a také zvyšuje práci mozku. Mnohdy také lidé, jenž trpí bolestmi hlavy přestanou mít bolesti právě díky ionizaci vzduchu. Ionizátor taktéž zmírňuje příznaky alergií, což je především v pylových sezónách velmi prospěšné a což ocení kterýkoliv alergik.

 
 

Omyvatelný filtr šetří vaše peníze

Omyvatelný filtr čističky vzduchu

Filtr Ionic-CARE Triton X6 je omyvatelný, nemusíte jej tedy měnit a není tedy potřeba kupovat nový. Úplně dostačující bude, když jednou za čas filtr umyjete. Jak tedy pečovat o čističky vzduchu Ionic-CARE Triton X6? Údržba čističky se skládá ze dvou činností, které je třeba pravidelně opakovat. První z nich je čištění již zmíněného omyvatelného elektrostatického filtru. Čištění se provádí zhruba jednou za týden, v případě silně znečištěných prostor klidně dvakrát týdně. Filtr stačí otřít suchým hadříkem a pak omýt vodou s tekutým mycím prostředkem. Filtr pak otřete do sucha nebo nechte osušit - filtr nelze do přístroje vkládat mokrý, čističku byste tím mohli zničit. Pak je také potřeba čistit ionizační drátky, ideálně současně s čištěním filtru. Pro tento účel slouží výsuvné táhlo na boku čističky vzduchu.

Pakliže je čistička vzduchu umístěna v místě, kde se kouří, tak se může stát, že filtr bude zanesen nečistotami z cigaretového kouře (dehtem). Tyto nečistoty tvoří na filtru lepivý potah, který se nejsnáze odstraní osprchováním a odmaštěním saponátem bez abraziv (postačí jarová voda), aby nedošlo k poškrábání leštěného povrchu nerezového filtru. Opět platí, že po omytí je třeba filtr osušit nebo nechat oschnout - mokrý filtr v žádném případě nedávejte do přístroje. Jak je vidět z výše uvedeného vyplývá, že údržba čističky vzduchu je snadná a zvládne ji skutečně každý. Díky tomu, že není třeba do čističky vzduchu dokupovat nové filtry, je její provoz ekonomicky výhodný. K nízké ceně provozu přispívá i nízká spotřeba elektrické energie - spotřeba přístroje je zhruba 12W.

Levný provoz přístroje

Levný provoz čističky vzduchu

Provoz zařízení je levný díky minimální spotřebě a omyvatelným filtrům, které není třeba dokupovat.

Vysoká účinnost čističky Ionic-CARE

Vysoká účinnost čističky

Vysoká účinnost zařízení, jenž dosahuje až 96% zajišťuje skvělé vyčištění vzduchu.

Tichý chod Ionic-CARE Triton X6

Tichý chod čističky

Tichý chod přístroje zajišťuje technologie, kdy není k proudění vzduchu potřeba ventilátor. Díky tomu se čistička hodí i do ložnice.