Cisticka vzduchu ionic care

Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6

Potýkáte se s alergií a nebo chcete pročistit vzduch v prostředí, v němž bydlíte? Pak je skvělou volbou čistička vzduchu s ionizátorem Ionic-CARE. Toto zařízení vzduch účinně čistí s efektivností až 96% a současně díky ionizátoru čištěný vzduch ionizuje. Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6 funguje nejen naprosto nehlučně ale také bez nákladů na výměnné filtry. Filtry v čističce jsou totiž omyvatelné a jejich údržba je díky tomu nejen velmi snadná ale i ekonomická. Cirkulace vzduchu uvnitř čističky je pak zajištěna soustavou elektrod, které pohybují vzduchem pomocí "elektronového větru". Jde o moderní zařízení, jehož efektivita je maximalizována díky přesnému propracování. Současně tento systém výborně nahrazuje dříve často používané ventilátory, jenž však pořád některé jiné čističky využívají. Provoz těchto zastaralých čističek vzduchu je pak nejen neefektivní ale také finančně nevýhodný a poměrně hlučný.

Účinný filtr nečistot

Ptáte se, jak jsou nečistoty v čističce filtrovány a polapeny? Veškeré částice obsažené ve vzduchu jsou zachyceny na elektrostatickém filtru. Jak již bylo uvedeno, účinnost čističky Ionic-CARE Triton X6 je téměř 96%. Na ploše 1100 cm2 ulpí nejen prach, jenž je přítomen ve vzduchu, ale i pyly, kouř z cigaret, chemikálie a další alergeny. Nejen to, Ionic-CARE Triton X6 spolehlivě odstraňuje ze vzduchu i viry, bakterie, spóry plísní a navíc i rozpadové prvky radonu. To vše jsou vlastnosti, které činí z Ionic-CARE Triton X6 ideální přístroj pro všechny alergiky. Ionic-CARE Triton X6 disponuje třemi stupni výkonu, přičemž spotřeba je maximálně 12 W. Náklady na provoz této čističky jsou tak velmi nízké.

Ionic-CARE Triton X6 je zárukou kvality

  • čistička vzduchu Ionic-CARE má omyvatelné filtry - nemusíte tedy kupovat nové
  • Ionic-CARE Triton X6 jsou vybaveny kvalitním ionizátorem vzduchu - získáte tak 2 přístorej v 1
  • 3 stupně výkonu a téměř bezhlučný provoz, díky čemuž je tato čistička vzduchu vhodná i do ložnice
  • minimální náklady provozu - denní provoz stojí necelé 2 Kč
  • velmi jednoduchá údržba, kterou zvládne doslova každý
  • poctivé provedení, moderní vzhled a výběr ze 3 barevných variant
 
 

Nabídka čističek vzduchu

 

Ionizátor vzduchu

Ionizátor vzduchu pomáhá ničit pachy, plyny, bakterie a jiné nečistoty obsažené ve vzduchu vytvářením záporných iontů. Vzduch, jenž dýcháme, by měl obsahovat minimálně 800-900 záporně nabitých iontů na cm3. V přírodě je pak koncentrace záporných iontů ve vzduchu ještě mnohem vyšší. Setkat se můžeme i s koncentrací kolem 10.000 vzdušných aniontů na cm3. Tak vysokou koncentraci záporných iontů můžeme nalézt například na horách, v lese nebo u vodopádů. V místnostech se tyto hodnoty pohybují kolem nuly a proto je vhodné vzduch ionizovat. Ionizovaný vzduch má kladný vliv na zdraví člověka, povzbuzuje bdělost, krevní oběh a navíc i zvyšuje činnost mozku. Mnohdy také lidé, kteří trpí bolestmi hlavy přestanou mít bolesti právě díky ionizaci vzduchu. Ionizátor také zmírňuje příznaky alergií, což je především v pylových sezónách velmi prospěšné a což ocení úplně každý alergik.

 
 

Omyvatelný filtr šetří vaše peníze

Omyvatelný filtr čističky vzduchu

Filtr zařízení Ionic-CARE Triton X6 je omyvatelný, nemusíte jej tedy měnit a tedy není třeba kupovat nový. Úplně dostačující bude, když jednou za čas filtr umyjete. Jak tedy na správnou údržbu čističky vzduchu Ionic-CARE Triton X6? Údržba čističky se skládá ze dvou činností, které je potřeba pravidelně vykonávat. První z nich je čištění již zmíněného omyvatelného elektrostatického filtru. Toto čištění se provádí přibližně jednou za týden, v případě silně znečištěných prostor i dvakrát týdně. Filtr stačí otřít suchým hadříkem a poté omýt vodou s tekutým mycím prostředkem. Filtr pak otřete do sucha nebo nechte osušit - filtr se nesmí do přístroje vkládat mokrý, čističku byste tím mohli zničit. Potom je také třeba čistit ionizační drátky, ideálně zároveň s čištěním filtru. Pro tento účel pak slouží výsuvné táhlo na boku zařízení.

Jestliže je Ionic-CARE Triton X6 umístěna v prostorách, kde se kouří, tak se může stát, že filtr bude zanesen nečistotami z cigaretového kouře (dehtem). Tyto nečistoty tvoří na filtru lepivý potah, který se nejsnadněji odstraní osprchováním a odmaštěním saponátem bez abraziv (postačí jarová voda), aby nedošlo k poškrábání leštěného povrchu nerezového filtru. Opět platí, že po omytí je potřeba filtr osušit nebo nechat oschnout - mokrý filtr nikdy nedávejte do zařízení. Jak je vidět z výše uvedeného vyplývá, že údržba čističky vzduchu je velmi snadná a zvládne ji opravdu každý. Díky tomu, že není potřeba do čističky vzduchu kupovat nové filtry, je její provoz ekonomický. K ekonomičnosti provozu přispívá i nízká spotřeba elektrické energie - spotřeba přístroje je přibližně 12W.

Levný provoz zařízení

Levný provoz čističky vzduchu

Provoz přístroje je levný díky minimální spotřebě a omyvatelným filtrům, které není potřeba dokupovat.

Vysoká účinnost Ionic-CARE Triton X6

Vysoká účinnost čističky

Vysoká účinnost čističky Ionic-CARE, jenž dosahuje až 96% zajišťuje skvělé vyčištění vzduchu.

Tichý chod Ionic-CARE

Tichý chod čističky

Tichý chod přístroje je zajištěn technologií, kdy není k proudění vzduchu zapotřebí. Díky tomu se zařízení hodí i do ložnice.