čistička vzduchu ionic care triton

Čistička vzduchu s ionizátorem

Nedá vám spát alergie a nebo chcete pročistit vzduch v prostředí, ve kterém žijete? Pak je skvělou volbou čistička vzduchu s ionizátorem Ionic-CARE Triton X6. Tato čistička vzduch efektivně čistí s efektivností až 96% a současně díky ionizátoru čištěný vzduch ionizuje. Ionic-CARE Triton X6 pracuje nejen naprosto nehlučně ale také s nulovými náklady na výměnné filtry. Filtry v čističkách jsou totiž omyvatelné a jejich údržba je díky tomu nejen velmi jednoduchá ale i ekonomická. Cirkulace vzduchu uvnitř zařízení je pak zajištěna soustavou elektrod, jenž pohybují vzduchem pomocí "elektronového větru". Jedná se o moderní zařízení, jehož efektivita je maximalizována díky preciznímu zpracování. Zároveň tento systém dokonale nahrazuje dříve používané ventilátory, jenž však stále některé konkurenční čističky vzduchu využívají. Provoz těchto zastaralých čističek vzduchu je potom nejen neefektivní ale také finančně nevýhodný a často poměrně hlučný.

Spolehlivý filtr nečistot

Chcete vědět, jak jsou nečistoty v čističce polapeny? Všechny částečky obsažené ve vzduchu jsou polapeny na moderním elektrostatickém filtru. Jak jsme již psali, účinnost čističky vzduchu je téměř 96%. Na ploše 1100 cm2 ulpí nejenom prach, jenž je přítomný ve vzduchu, ale i pyly, kouř z cigaret, chemikálie a jiné alergeny. Nejen to, Ionic-CARE efektivně odstraňuje z filtrovaného vzduchu i viry, bakterie, spóry plísní a navíc i rozpadové prvky radonu. To jsou všechno vlastnosti, jenž činí z čističky vzduchu Ionic-CARE skvělý přístroj pro všechny alergiky. Ionic-CARE Triton X6 disponuje 3 stupni výkonu, přičemž spotřeba je maximálně 12 W. Provoz čističky vzduchu Ionic-CARE Triton X6 díky tomu nikoho nezruinuje, vychází totiž velmi levně.

čistička vzduchu ionic care triton

  • čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6 má omyvatelné filtry - není tedy potřeba kupovat nové
  • čističky vzduchu jsou doplněny kvalitním ionizátorem vzduchu - získáte tak 2 přístorej v 1
  • 3 stupně výkonu a téměř bezhlučný provoz, díky čemuž je tato čistička vzduchu vhodná i do ložnice
  • minimální náklady provozu - denní provoz vyjde na necelé 2 Kč
  • velmi snadná údržba, kterou zvládne doslova úplně každý
  • kvalitní provedení, moderní vzhled a výběr ze 3 barevných variant
 
 

Nabídka čističek vzduchu

 

Ionizátor vzduchu

Ionizátor vzduchu napomáhá ničit pachy, plyny, bakterie a jiné nečistoty vytvářením záporných iontů. Vzduch, který dýcháme, by měl obsahovat minimálně 800-900 záporně nabitých iontů na cm3. V přírodě je pak obsah záporných iontů ještě mnohem vyšší. Setkat se můžeme i s koncentrací kolem 10.000 vzdušných aniontů na cm3. Takto vysokou koncentraci záporných iontů můžeme zaznamenat kupříkladu na horách, v lese nebo u vodních zdrojů. V místnostech se tyto hodnoty pohybují kolem nuly a z toho důvodu je vhodné vzduch ionizovat. Ionizovaný vzduch má přínosný vliv na lidské zdraví, povzbuzuje bdělost, krevní oběh a navíc i zvyšuje činnost mozku. Často také lidé, kteří trpí bolestmi hlavy přestanou mít bolesti právě díky ionizaci vzduchu. Ionizátor také zmírňuje příznaky alergií, což je hlavně v pylových sezónách velmi prospěšné a což ocení každý alergik.

 
 

Omyvatelný filtr šetří vaši peněženku

Omyvatelný filtr čističky vzduchu

Filtr čističky Ionic-CARE Triton X6 je omyvatelný, není tedy třeba jej měnit a tím pádem kupovat nový. Úplně dostačující bude, když jednou za čas filtr umyjete. Jak tedy pečovat o čističky vzduchu Ionic-CARE Triton X6? Údržba přístroje se skládá ze dvou činností, jenž je třeba pravidelně opakovat. První z nich je čištění již zmíněného omyvatelného elektrostatického filtru. Čištění se provádí zhruba jednou týdně, v případě silně znečištěných prostor klidně dvakrát týdně. Filtr stačí utřít suchým hadříkem a poté omýt vodou s tekutým mycím prostředkem. Filtr pak otřete do sucha nebo nechte osušit - filtr nelze do čističky vkládat mokrý, čističku byste tím zničili. Pak je také potřeba čistit ionizační drátky, ideálně zároveň s čištěním filtru. Pro tento účel slouží výsuvné táhlo na boku zařízení.

Pokud je čistička vzduchu umístěna v prostorách, kde se kouří, tak se může stát, že filtr bude zanesen nečistotami z cigaretového kouře (dehtem). Tyto nečistoty tvoří na filtru lepivý potah, jež se nejsnáze odstraní osprchováním a odmaštěním saponátem bez abraziv (stačí jarová voda), aby nedošlo k poškrábání leštěného povrchu nerezového filtru. Opět platí, že po omytí je třeba filtr osušit nebo nechat oschnout - mokrý filtr nikdy nevkládejte do zařízení. Jak je vidět z výše uvedeného plyne, že údržba čističky je snadná a zvládne ji opravdu každý. Díky tomu, že není potřeba do přístroje objednávat nové filtry, je její provoz ekonomicky výhodný. K nízké ceně provozu přispívá i nízká spotřeba elektrické energie - spotřeba čističky je kolem 12W.

Levný provoz Ionic-CARE

Levný provoz čističky vzduchu

Provoz Ionic-CARE Triton X6 je levný díky nízké spotřebě a omyvatelným filtrům, jež není třeba dokupovat.

Vysoká účinnost čističky Ionic-CARE

Vysoká účinnost čističky

Vysoká účinnost čističky vzduchu, jenž dosahuje až 96% zajišťuje skvělé vyčištění vzduchu.

Tichý chod čističky vzduchu

Tichý chod čističky

Tichý chod čističky Ionic-CARE je zajištěn technologií, kdy není k proudění vzduchu zapotřebí. Díky tomu se Ionic-CARE hodí i do ložnice.