čistička vzduchu ionic care tritonx6

Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6

Sužuje vás alergie a nebo chcete vyčistit klima v prostředí, v němž bydlíte? Pak je jasnou volbou čistička vzduchu s ionizátorem Ionic-CARE Triton X6. Toto zařízení vzduch bezvadně čistí s účinností až 96% a zároveň díky ionizátoru čištěný vzduch ionizuje. Tato čistička vzduchu pracuje nejen naprosto nehlučně ale také s nulovými náklady na výměnné filtry. Filtry v čističce jsou totiž omyvatelné a jejich údržba je proto nejen velmi snadná ale také ekonomická. Cirkulace vzduchu uvnitř čističky je pak zajištěna soustavou elektrod, které pohybují vzduchem pomocí "elektronového větru". Jedná se o moderní zařízení, jehož efektivita je maximalizována díky preciznímu propracování. Zároveň tento systém dokonale nahrazuje původní ventilátory, které však stále některé konkurenční čističky využívají. Provoz těchto zastaralých čističek je potom nejen neefektivní ale také neekonomický a poměrně hlučný.

Efektivní filtr nečistot

Ptáte se, jak jsou nečistoty v čističce polapeny a filtrovány? Veškeré částice obsažené ve vzduchu jsou zachyceny na moderním elektrostatickém filtru. Jak jsme již uvedli, efektivita čističky vzduchu je téměř 96%. Na ploše 1100 cm2 ulpí nejenom prach, jenž je přítomen ve vzduchu, ale i pyly, kouř z cigaret, chemikálie a další alergeny. Nejenom to, Ionic-CARE spolehlivě filtruje ze vzduchu i viry, bakterie, spóry plísní a navíc i rozpadové prvky radonu. To vše jsou vlastnosti, které činí z čističky vzduchu Ionic-CARE vhodný přístroj pro všechny alergiky. Ionic-CARE Triton X6 disponuje 3 stupni výkonu, přičemž spotřeba je maximálně 12 W. Provoz Ionic-CARE Triton X6 díky tomu vychází levně.

Ionic-CARE je zárukou kvality

  • čistička vzduchu má omyvatelné filtry - nemusíte kupovat nové
  • čisitčky Ionic-CARE jsou vybaveny kvalitním ionizátorem vzduchu - získáte tak 2 přístorej v 1
  • 3 stupně výkonu a téměř bezhlučný provoz, díky čemuž je tato čistička vzduchu vhodná i do ložnice
  • minimální provozní náklady - denní provoz vychází na necelé 2 Kč
  • velmi jednoduchá údržba, jež zvládne doslova každý
  • kvalitní provedení, moderní design a výběr ze 3 barevných variant
 
 

Nabídka čističek vzduchu

 

Ionizátor vzduchu

Ionizátor vzduchu napomáhá odstraňovat pachy, plyny, bakterie a jiné nečistoty vytvářením záporných iontů. Vzduch, který dýcháme, by měl obsahovat minimálně 800-900 záporně nabitých iontů na cm3. V přírodě je potom koncentrace záporných iontů ve vzduchu ještě mnohem vyšší. Setkat se můžeme i s koncentrací kolem 10.000 vzdušných aniontů na cm3. Takto vysokou koncentraci záporných iontů můžeme nalézt kupříkladu na horách, v lese nebo u vodních zdrojů. V místnostech se tyto hodnoty pohybují kolem nuly a tak je vhodné vzduch ionizovat. Ionizovaný vzduch má kladný vliv na lidské zdraví, povzbuzuje bdělost, krevní oběh a navíc i zvyšuje práci mozku. Mnohdy také lidé, kteří trpí bolestmi hlavy přestanou mít bolesti právě díky ionizaci vzduchu. Ionizátor také snižuje příznaky alergií, což je hlavně v pylových sezónách velmi prospěšné a co zřejmě ocení každý alergik.

 
 

Omyvatelný filtr šetří vaši peněženku

Omyvatelný filtr čističky vzduchu

Filtr zařízení Ionic-CARE Triton X6 je omyvatelný, není tedy třeba jej měnit a tedy není třeba kupovat nový. Úplně dostačující bude, když jednou za čas filtr umyjete. Jak tedy na správnou údržbu čističky vzduchu Ionic-CARE Triton X6? Údržba přístroje se skládá ze dvou činností, jenž je potřeba pravidelně vykonávat. První z nich je čištění již zmíněného omyvatelného elektrostatického filtru. Toto čištění se provádí zhruba jednou do týdne, v případě silně znečištěných prostor i dvakrát týdně. Filtr stačí otřít suchým hadříkem a poté omýt vodou s tekutým mycím prostředkem. Filtr pak otřete do sucha nebo nechte osušit - filtr se nesmí do zařízení vkládat mokrý, čističku byste tím zničili. Potom je také potřeba čistit ionizační drátky, ideálně současně s čištěním filtru. Pro tento účel pak slouží výsuvné táhlo na boku zařízení.

Jestliže je čistička vzduchu umístěna v prostoru, kde se kouří, tak se může stát, že filtr bude zanesen nečistotami z cigaretového kouře (dehtem). Tyto nečistoty tvoří na filtru lepivý potah, jenž se nejsnáze odstraní osprchováním a odmaštěním saponátem bez abraziv (postačí jarová voda), aby nedošlo k poničení leštěného povrchu nerezového filtru. Zase platí, že po omytí je třeba filtr osušit nebo nechat oschnout - mokrý filtr nikdy nedávejte do čističky vzduchu. Jak je vidět z výše uvedeného vyplývá, že údržba čističky je snadná a zvládne ji opravdu každý. Díky tomu, že není třeba do čističky kupovat nové filtry, je provoz čističky levný. K ekonomičnosti provozu přispívá i nízká spotřeba elektrické energie - spotřeba přístroje je kolem 12W.

Levný provoz čističky Ionic-CARE

Levný provoz čističky vzduchu

Provoz Ionic-CARE je levný díky minimální spotřebě a omyvatelným filtrům, které není třeba dokupovat.

Vysoká účinnost čističky

Vysoká účinnost čističky

Vysoká účinnost Ionic-CARE, jenž dosahuje až 96% zajišťuje důkladné vyčištění vzduchu.

Tichý chod čističky Ionic-CARE

Tichý chod čističky

Tichý chod čističky Ionic-CARE zajišťuje technologie, kdy není k proudění vzduchu zapotřebí. Díky tomu se zařízení hodí i do ložnice.