čistička vzduchu pro alergiky

Čistička vzduchu s ionizátorem

Potýkáte se s alergií a nebo jen chcete pročistit prostředí, v němž žijete? Pak je výbornou volbou čistička vzduchu s ionizátorem Ionic-CARE. Tato čistička vzduch skvěle čistí s účinností až 96% a zároveň díky ionizátoru čištěný vzduch ionizuje. Toto zařízení pracuje nejen naprosto nehlučně ale také bez nákladů na výměnné filtry. Filtry v čističce jsou totiž omyvatelné a jejich údržba je díky tomu nejen velmi jednoduchá ale i ekonomicky výhodná. Cirkulace vzduchu uvnitř zařízení je pak zajištěna soustavou elektrod, jenž pohybují vzduchem pomocí "elektronového větru". Jedná se o moderní zařízení, jehož efektivita je maximalizována díky dokonalému zpracování. Zároveň tento systém výborně nahrazuje zastaralé ventilátory, které však stále některé jiné čističky využívají. Provoz těchto zastaralých čističek je potom nejen neúčinný ale také finančně nevýhodný a často dost hlučný.

Účinný filtr nečistot

Ptáte se, jak jsou nečistoty v čističce polapeny? Veškeré částice obsažené ve vzduchu jsou zachyceny na moderním elektrostatickém filtru. jak již bylo napsané, účinnost Ionic-CARE Triton X6 je téměř 96%. Na ploše 1100 cm2 ulpí nejenom prach, který je přítomen ve vzduchu, ale také pyly, kouř z cigaret, chemikálie a jiné alergeny. Nejen to, Ionic-CARE Triton X6 spolehlivě filtruje ze vzduchu i viry, bakterie, spóry plísní a navíc i rozpadové prvky radonu. To jsou všechno vlastnosti, které činí z této čističky vzduchu ideální přístroj pro všechny alergiky. Ionic-CARE Triton X6 disponuje třemi stupni výkonu, přičemž spotřeba je maximálně 12 W. Provoz čističky vzduchu Ionic-CARE Triton X6 díky tomu nikoho nezruinuje, vychází totiž velmi levně.

Ionic-CARE je zárukou kvality

  • Ionic-CARE Triton X6 má omyvatelné filtry - není třeba kupovat nové
  • čističky vzduchu Ionic-CARE jsou vybaveny ionizátorem vzduchu - získáte tak 2 zařízení v 1
  • 3 stupně výkonu a téměř bezhlučný provoz, díky tomu je tato čistička vzduchu vhodná i do ložnice
  • naprosto minimální provozní náklady - denní provoz stojí necelé 2 Kč
  • velmi snadná údržba, kterou zvládne skutečně každý
  • poctivé provedení, moderní vzhled a výběr ze 3 barevných variant
 
 

Nabídka čističek vzduchu

 

Ionizátor vzduchu

Ionizátor vzduchu napomáhá odstraňovat pachy, plyny, bakterie a jiné nečistoty vytvářením záporných iontů. Vzduch, jenž dýcháme, by měl obsahovat minimálně 800-900 záporně nabitých iontů na cm3. V přírodě je pak koncentrace záporných iontů ještě mnohem vyšší. Setkat se můžeme i s koncentrací kolem 10.000 vzdušných aniontů na cm3. Takto vysokou koncentraci záporných iontů můžeme zaznamenat například na horách, v lese nebo u vodních zdrojů. V místnostech se tyto hodnoty pohybují kolem nuly a proto je vhodné vzduch ionizovat. Ionizovaný vzduch má kladný vliv na zdraví člověka, povzbuzuje bdělost, krevní oběh a navíc i zlepšuje činnost mozku. Často také lidé, kteří trpí bolestmi hlavy přestanou mít bolesti právě díky ionizaci vzduchu. Ionizátor také snižuje příznaky alergií, což je hlavně v pylových sezónách velmi prospěšné a co zřejmě ocení úplně každý alergik.

 
 

Omyvatelný filtr šetří peníze

Omyvatelný filtr čističky vzduchu

Filtr čističky Ionic-CARE Triton X6 je omyvatelný, není tedy třeba jej měnit a tím pádem kupovat nový. Úplně dostačující bude, když jednou za čas filtr umyjete. Jak tedy na správnou údržbu čističky vzduchu Ionic-CARE Triton X6? Údržba zařízení se skládá ze dvou činností, které je potřeba pravidelně opakovat. První z nich je čištění již zmíněného omyvatelného elektrostatického filtru. Čištění se provádí přibližně jednou za týden, v případě silně znečištěných prostor klidně dvakrát týdně. Filtr stačí utřít suchým hadříkem a pak omýt vodou s tekutým mycím prostředkem. Filtr pak otřete do sucha nebo nechte osušit - filtr nelze do přístroje vkládat mokrý, čističku byste tím mohli zničit. Pak je také třeba čistit ionizační drátky, ideálně zároveň s čištěním filtru. Pro tento účel slouží výsuvné táhlo na boku čističky vzduchu.

Pakliže je Ionic-CARE Triton X6 umístěna v místě, kde se kouří, tak se může stát, že filtr bude zanesen nečistotami z cigaretového kouře (dehtem). Tyto nečistoty vytváří na filtru lepivý potah, který se nejsnáze odstraní osprchováním a odmaštěním saponátem bez abraziv (postačí jarová voda), aby nedošlo k poničení leštěného povrchu nerezového filtru. Opět platí, že po omytí je třeba filtr osušit nebo nechat oschnout - mokrý filtr nikdy nedávejte do čističky vzduchu. Jak je vidět z výše uvedeného vyplývá, že údržba čističky vzduchu je jednoduchá a zvládne ji skutečně každý. Díky tomu, že není třeba do přístroje dokupovat nové filtry, je její provoz ekonomicky výhodný. K ekonomičnosti provozu přispívá i nízká spotřeba elektrické energie - spotřeba přístroje je zhruba 12W.

Levný provoz čističky vzduchu

Levný provoz čističky vzduchu

Provoz čističky je levný díky minimální spotřebě a omyvatelným filtrům, které není třeba dokupovat.

Vysoká účinnost čističky Ionic-CARE

Vysoká účinnost čističky

Vysoká účinnost přístroje, jenž dosahuje až 96% zajišťuje skvělé pročištění vzduchu.

Tichý chod Ionic-CARE Triton X6

Tichý chod čističky

Tichý chod čističky zajišťuje technologie, kdy není k proudění vzduchu potřeba ventilátor. Díky tomu se čistička Ionic-CARE hodí i do ložnice.