čistička vzduchu pro domácnost

Čistička vzduchu s ionizátorem

Trápí vás alergie a nebo jen chcete pročistit prostředí, ve kterém žijete? Pak je výbornou volbou čistička vzduchu Ionic-CARE. Toto zařízení vzduch perfektně čistí s efektivitou až 96% a současně díky ionizátoru čištěný vzduch ionizuje. Toto zařízení pracuje nejen naprosto nehlučně ale také s nulovými náklady na výměnné filtry. Filtry v čističkách jsou totiž omyvatelné a jejich údržba je díky tomu nejen velmi snadná ale i finančně výhodná. Cirkulace vzduchu uvnitř čističky je pak zajištěna soustavou elektrod, které pohybují vzduchem pomocí "elektronového větru". Jde o moderní zařízení, jehož efektivita je maximalizována díky dokonalému zpracování. Současně tento systém spolehlivě nahrazuje původní ventilátory, které však pořád některé jiné čističky využívají. Provoz těchto zastaralých čističek je pak nejen neúčinný ale také neekonomický a často poměrně hlučný.

Efektivní filtr nečistot

Chcete vědět, jak jsou nečistoty v čističce filtrovány a polapeny? Veškeré částečky obsažené ve vzduchu jsou polapeny na elektrostatickém filtru. jak již bylo napsané, účinnost čističky Ionic-CARE Triton X6 je téměř 96%. Na ploše 1100 cm2 ulpí nejen prach, který je přítomen ve vzduchu, ale také pyly, kouř z cigaret, chemikálie a další alergeny. Nejen to, Ionic-CARE efektivně filtruje ze vzduchu i viry, bakterie, spóry plísní a navíc i rozpadové prvky radonu. To vše jsou vlastnosti, které činí z této čističky vzduchu ideální přístroj pro všechny alergiky. Ionic-CARE Triton X6 disponuje 3 stupni výkonu, kdy je zároveň spotřeba max. 12W. Provoz čističky vzduchu Ionic-CARE Triton X6 díky tomu nikoho nezruinuje, vychází totiž velmi levně.

čistička vzduchu pro domácnost

  • Ionic-CARE Triton X6 má omyvatelné filtry - není tedy potřeba kupovat nové
  • čističky vzduchu jsou vybaveny ionizátorem vzduchu - získáte tak 2 přístorej v 1
  • 3 stupně výkonu a téměř bezhlučný provoz, díky čemuž je tato čistička vhodná i do ložnice
  • minimální náklady provozu - denní provoz vás bude stát necelé 2 Kč
  • velmi snadná údržba, jež zvládne doslova úplně každý
  • kvalitní provedení, moderní design a výběr ze 3 barevných variant
 
 

Nabídka čističek vzduchu

 

Ionizátor vzduchu

Ionizátor vzduchu napomáhá ničit pachy, plyny, bakterie a jiné nečistoty vytvářením záporných iontů. Vzduch, který dýcháme, by měl obsahovat minimálně 800-900 záporně nabitých iontů na cm3. V přírodě je pak koncentrace záporných iontů ve vzduchu ještě mnohem vyšší. Setkat se můžeme i s koncentrací kolem 10.000 vzdušných aniontů na cm3. Takto vysokou koncentraci záporných iontů můžeme zaznamenat například na horách, v lese nebo u vodopádů. V bytech se tyto hodnoty pohybují kolem nuly a tak je vhodné vzduch ionizovat. Ionizovaný vzduch má kladný vliv na lidské zdraví, povzbuzuje bdělost, krevní oběh a navíc i zlepšuje činnost mozku. Často také lidé, kteří trpí bolestmi hlavy přestanou mít bolesti právě díky ionizaci vzduchu. Ionizátor taktéž zmírňuje příznaky alergií, což je zejména v pylových sezónách velmi prospěšné a co zřejmě ocení každý alergik.

 
 

Omyvatelný filtr šetří vaši peněženku

Omyvatelný filtr čističky vzduchu

Filtr Ionic-CARE Triton X6 je omyvatelný, nemusíte jej tedy měnit a tím pádem kupovat nový. Úplně dostačující bude, když jednou za čas filtr umyjete. Jak tedy pečovat o čističky vzduchu Ionic-CARE Triton X6? Údržba zařízení se skládá ze dvou činností, které je třeba pravidelně vykonávat. První z nich je čištění již zmíněného omyvatelného elektrostatického filtru. Toto čištění se provádí přibližně jednou týdně, v případě silně znečištěných prostor i dvakrát týdně. Filtr stačí utřít suchým hadříkem a pak omýt vodou s tekutým mycím prostředkem. Filtr pak otřete do sucha nebo nechte osušit - filtr se nesmí do čističky vkládat mokrý, čističku byste tím mohli zničit. Pak je také potřeba čistit ionizační drátky, ideálně současně s čištěním filtru. Pro tento účel slouží výsuvné táhlo na boku přístroje.

Pokud je čistička vzduchu umístěna v prostoru, kde se kouří, tak se může stát, že filtr bude zanesen nečistotami z cigaretového kouře (dehtem). Tyto nečistoty vytváří na filtru lepivý potah, jež se nejsnáze odstraní osprchováním a odmaštěním saponátem bez abraziv (stačí jarová voda), aby nedošlo k poničení leštěného povrchu nerezového filtru. Opět platí, že po omytí je třeba filtr osušit nebo nechat oschnout - mokrý filtr v žádném případě nevkládejte do přístroje. Jak je vidět z výše uvedeného plyne, že údržba čističky je snadná a zvládne ji skutečně každý. Díky tomu, že není potřeba do přístroje kupovat nové filtry, je její provoz ekonomicky výhodný. K ekonomičnosti provozu přispívá i nízká spotřeba elektrické energie - spotřeba přístroje je kolem 12W.

Levný provoz zařízení

Levný provoz čističky vzduchu

Provoz čističky je levný díky minimální spotřebě a omyvatelným filtrům, jež není třeba dokupovat.

Vysoká účinnost čističky

Vysoká účinnost čističky

Vysoká účinnost zařízení, jenž dosahuje až 96% zajišťuje skvělé pročištění vzduchu.

Tichý chod zařízení

Tichý chod čističky

Tichý chod zařízení zajišťuje technologie, kdy není k proudění vzduchu potřeba ventilátor. Díky tomu se čistička vzduchu hodí i do ložnice.