čistička vzduchu recenze

Čistička vzduchu s ionizátorem

Potýkáte se s alergií a nebo chcete pročistit prostředí, kde bydlíte? Pak je výbornou volbou čistička vzduchu Ionic-CARE. Toto zařízení vzduch efektivně čistí s efektivitou až 96% a zároveň díky ionizátoru vzduch ionizuje. Tato čistička vzduchu pracuje nejen naprosto nehlučně ale také s nulovými náklady na výměnné filtry. Filtry v v této čističce jsou totiž omyvatelné a jejich údržba je tak nejen velmi snadná ale také ekonomicky výhodná. Cirkulace vzduchu uvnitř zařízení je pak zajištěna soustavou elektrod, jež pohybují vzduchem pomocí "elektronového větru". Jedná se o moderní zařízení, jehož efektivita je maximalizována díky preciznímu propracování. Zároveň tento systém spolehlivě nahrazuje dříve často používané ventilátory, které však stále některé jiné čističky využívají. Provoz těchto zastaralých čističek je pak nejen neúčinný ale také finančně nevýhodný a často také hlučný.

Účinný filtr nečistot

Ptáte se, jak jsou nečistoty v čističce filtrovány? Veškeré částečky obsažené ve vzduchu jsou polapeny na elektrostatickém filtru. jak již bylo napsané, efektivita čističky vzduchu je téměř 96%. Na ploše 1100 cm2 ulpí nejenom prach, jenž je přítomný ve vzduchu, ale i pyly, kouř z cigaret, chemikálie a jiné alergeny. Nejen to, Ionic-CARE Triton X6 efektivně odstraňuje z filtrovaného vzduchu i viry, bakterie, spóry plísní a navíc i rozpadové prvky radonu. To jsou všechno vlastnosti, které činí z této čističky vzduchu vhodný přístroj pro všechny alergiky. Ionic-CARE Triton X6 disponuje 3 stupni výkonu, kdy je zároveň spotřeba max. 12W. Provoz čistička vzduchu tak vyjde velmi levně.

Ionic-CARE Triton X6 je zárukou kvality

  • čistička vzduchu má omyvatelné filtry - nemusíte tedy kupovat nové
  • čisitčky Ionic-CARE jsou vybaveny ionizátorem vzduchu - získáte tak 2 zařízení v 1
  • 3 stupně výkonu a téměř bezhlučný provoz, díky čemuž je tato čistička vhodná i do ložnice
  • minimální náklady provozu - denní provoz vychází na necelé 2 Kč
  • velmi snadná údržba, kterou zvládne skutečně každý
  • kvalitní provedení, moderní vzhled a výběr ze 3 barevných variant
 
 

Nabídka čističek vzduchu

 

Ionizátor vzduchu

Ionizátor vzduchu napomáhá ničit pachy, plyny, bakterie a jiné nečistoty obsažené ve vzduchu vytvářením záporných iontů. Vzduch, který dýcháme, by měl obsahovat minimálně 800-900 záporně nabitých iontů na cm3. V přírodě je potom obsah záporných iontů ve vzduchu ještě mnohem vyšší. Setkat se můžeme i s koncentrací kolem 10.000 vzdušných aniontů na cm3. Tak vysokou koncentraci záporných iontů můžeme zaznamenat například na horách, v lese nebo u vodních zdrojů. V místnostech se tyto hodnoty pohybují kolem nuly a z toho důvodu je vhodné vzduch ionizovat. Ionizovaný vzduch má přínosný vliv na zdraví člověka, povzbuzuje bdělost, krevní oběh a také zlepšuje činnost mozku. Mnohdy také lidé, jenž trpí bolestmi hlavy přestanou mít bolesti právě díky ionizaci vzduchu. Ionizátor také snižuje příznaky alergií, což je zejména v pylových sezónách velmi prospěšné a co zřejmě ocení každý alergik.

 
 

Omyvatelný filtr šetří peníze

Omyvatelný filtr čističky vzduchu

Filtr čističky vzduchu je omyvatelný, nemusíte jej tedy měnit a tím pádem kupovat nový. Stačí jednou za čas filtr umýt. Jak tedy pečovat o čističky vzduchu Ionic-CARE Triton X6? Údržba čističky se skládá ze dvou činností, které je třeba pravidelně vykonávat. První z nich je čištění již zmíněného omyvatelného elektrostatického filtru. Toto čištění se provádí přibližně jednou do týdne, v případě silně znečištěných prostor klidně dvakrát týdně. Filtr stačí utřít suchým hadříkem a posléze omýt vodou s tekutým mycím prostředkem. Filtr pak otřete do sucha nebo nechte osušit - filtr nelze do čističky vkládat mokrý, čističku byste tím zničili. Pak je také potřeba čistit ionizační drátky, ideálně zároveň s čištěním filtru. Pro tento účel slouží výsuvné táhlo na boku zařízení.

Pokud je čistička vzduchu umístěna v prostoru, kde se kouří, tak se může stát, že filtr bude zanesen nečistotami z cigaretového kouře (dehtem). Tyto nečistoty tvoří na filtru lepivý potah, jež se nejsnadněji odstraní osprchováním a odmaštěním saponátem bez abraziv (stačí jarová voda), aby nedošlo k poničení leštěného povrchu nerezového filtru. Zase platí, že po omytí je potřeba filtr osušit nebo nechat oschnout - mokrý filtr nikdy nedávejte do přístroje. Jak je vidět z výše uvedeného plyne, že údržba čističky je snadná a zvládne ji skutečně každý. Díky tomu, že není potřeba do čističky dokupovat nové filtry, je její provoz levný. K ekonomičnosti provozu přispívá i nízká spotřeba elektrické energie - spotřeba přístroje je zhruba kolem 12W.

Levný provoz Ionic-CARE

Levný provoz čističky vzduchu

Provoz Ionic-CARE Triton X6 je levný díky minimální spotřebě a omyvatelným filtrům, které není třeba dokupovat.

Vysoká účinnost čističky vzduchu

Vysoká účinnost čističky

Vysoká účinnost čističky Ionic-CARE, jenž dosahuje až 96% zajišťuje skvělé pročištění vzduchu.

Tichý chod přístroje

Tichý chod čističky

Tichý chod čističky Ionic-CARE zajišťuje technologie, kdy není k proudění vzduchu potřeba ventilátor. Díky tomu se Ionic-CARE Triton X6 hodí i do ložnice.