čistička vzduchu s elektrostatickým filtrem

Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6

Nedá vám spát alergie a nebo jen chcete vyčistit vzduch v prostředí, v němž bydlíte? Pak je skvělou volbou čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6. Toto zařízení vzduch účinně čistí s efektivností až 96% a zároveň díky ionizátoru vzduch ionizuje. Tato čistička vzduchu pracuje nejen naprosto nehlučně ale také s nulovými náklady na výměnné filtry. Filtry v čističkách jsou totiž omyvatelné a jejich údržba je díky tomu nejen velmi jednoduchá ale i výhodná. Cirkulace vzduchu uvnitř čističky je pak zajištěna soustavou elektrod, které pohybují vzduchem pomocí "elektronového větru". Jedná se o moderní zařízení, jehož efektivita je maximalizována díky přesnému zpracování. Zároveň tento systém spolehlivě nahrazuje dříve tolik oblíbené ventilátory, jenž však pořád některé jiné čističky vzduchu využívají. Provoz těchto zastaralých čističek vzduchu je pak nejen neúčinný ale také finančně nevýhodný a často dost hlučný.

Spolehlivý filtr nečistot

Chcete vědět, jak jsou nečistoty v čističce polapeny a filtrovány? Veškeré částečky obsažené ve vzduchu jsou zachyceny na moderním elektrostatickém filtru. jak již bylo napsané, efektivita Ionic-CARE Triton X6 je téměř 96%. Na ploše 1100 cm2 ulpí nejenom prach, který je přítomen ve vzduchu, ale i pyly, kouř z cigaret, chemikálie a jiné alergeny. Nejenom to, Ionic-CARE Triton X6 efektivně filtruje ze vzduchu i viry, bakterie, spóry plísní a navíc i rozpadové prvky radonu. To jsou všechno vlastnosti, které činí z Ionic-CARE Triton X6 skvělý přístroj pro všechny alergiky. Ionic-CARE Triton X6 disponuje třemi stupni výkonu, přičemž spotřeba je maximálně 12 W. Náklady na provoz této čističky jsou tak velmi nízké.

čistička vzduchu s elektrostatickým filtrem

  • čistička vzduchu Ionic-CARE má omyvatelné filtry - netřeba kupovat nové
  • Ionic-CARE Triton X6 jsou doplněny kvalitním ionizátorem vzduchu - zakoupíte tak 2 přístorej v 1
  • 3 stupně výkonu a téměř bezhlučný provoz, díky čemuž je tato čistička vzduchu vhodná i do ložnice
  • naprosto minimální provozní náklady - denní provoz stojí necelé 2 Kč
  • velmi snadná údržba, kterou zvládne doslova každý
  • poctivé provedení, moderní vzhled a výběr ze 3 barevných variant
 
 

Nabídka čističek vzduchu

 

Ionizátor vzduchu

Ionizátor vzduchu pomáhá odstraňovat pachy, plyny, bakterie a jiné nečistoty obsažené ve vzduchu vytvářením záporných iontů. Vzduch, jenž dýcháme, by měl obsahovat minimálně 800-900 záporně nabitých iontů na cm3. V přírodě je pak obsah záporných iontů ve vzduchu ještě mnohem vyšší. Setkat se můžeme i s koncentrací kolem 10.000 vzdušných aniontů na cm3. Takto vysokou koncentraci záporných iontů můžeme zaznamenat například na horách, v lese nebo u vodních zdrojů. V bytech se tyto hodnoty pohybují kolem nuly a proto je vhodné vzduch ionizovat. Ionizovaný vzduch má kladný vliv na lidské zdraví, povzbuzuje bdělost, krevní oběh a také zvyšuje práci mozku. Mnohdy také lidé, jenž trpí bolestmi hlavy přestanou mít bolesti právě díky ionizaci vzduchu. Ionizátor také snižuje příznaky alergií, což je především v pylových sezónách velmi prospěšné a co zřejmě ocení kterýkoliv alergik.

 
 

Omyvatelný filtr šetří vaše peníze

Omyvatelný filtr čističky vzduchu

Filtr Ionic-CARE Triton X6 je omyvatelný, nemusíte jej tedy měnit a tedy není třeba kupovat nový. Úplně dostačující bude, když jednou za čas filtr umyjete. Jak tedy pečovat o čističky vzduchu Ionic-CARE Triton X6? Údržba čističky se skládá ze dvou činností, jenž je třeba pravidelně opakovat. První z nich je čištění již zmíněného omyvatelného elektrostatického filtru. Toto čištění se provádí přibližně jednou za týden, v případě silně znečištěných prostor i dvakrát týdně. Filtr stačí utřít suchým hadříkem a poté omýt vodou s tekutým mycím prostředkem. Filtr pak otřete do sucha nebo nechte osušit - filtr nelze do přístroje vkládat mokrý, čističku byste tím mohli zničit. Pak je také potřeba čistit ionizační drátky, ideálně současně s čištěním filtru. K tomuto účelu pak slouží výsuvné táhlo na boku přístroje.

Pokud je čistička vzduchu umístěna v prostorách, kde se kouří, tak se může stát, že filtr bude zanesen nečistotami z cigaretového kouře (dehtem). Tyto nečistoty tvoří na filtru lepivý potah, jež se nejsnáze odstraní osprchováním a odmaštěním saponátem bez abraziv (stačí jarová voda), aby nedošlo k poničení leštěného povrchu nerezového filtru. Opět platí, že po omytí je třeba filtr osušit nebo nechat oschnout - mokrý filtr nikdy nedávejte do přístroje. Jak je vidět z výše uvedeného plyne, že údržba čističky je jednoduchá a zvládne ji skutečně každý. Díky tomu, že není potřeba do zařízení dokupovat nové filtry, je její provoz ekonomický. K nízké ceně provozu přispívá i nízká spotřeba elektrické energie - spotřeba přístroje je zhruba 12W.

Levný provoz čističky Ionic-CARE

Levný provoz čističky vzduchu

Provoz zařízení je levný díky nízké spotřebě a omyvatelným filtrům, jež není potřeba dokupovat.

Vysoká účinnost přístroje

Vysoká účinnost čističky

Vysoká účinnost zařízení, jenž dosahuje až 96% zajišťuje skvělé vyčištění vzduchu.

Tichý chod přístroje

Tichý chod čističky

Tichý chod zařízení je zajištěn technologií, kdy není k proudění vzduchu potřeba ventilátor. Díky tomu se čistička Ionic-CARE hodí i do ložnice.