Cisticka vzduchu s ionizatorem

Ionic-CARE Triton X6

Trápí vás alergie a nebo jen chcete pročistit klima v prostředí, ve kterém bydlíte? Pak je výbornou volbou čistička vzduchu s ionizátorem Ionic-CARE. Tato čistička vzduch bezvadně čistí s efektivností až 96% a současně díky ionizátoru čištěný vzduch ionizuje. Ionic-CARE Triton X6 pracuje nejen naprosto nehlučně ale také bez nákladů na výměnné filtry. Filtry v čističkách jsou totiž omyvatelné a jejich údržba je tak nejen velmi snadná ale také ekonomicky výhodná. Cirkulace vzduchu uvnitř čističky je potom zajištěna soustavou elektrod, jež pohybují vzduchem pomocí "elektronového větru". Jde o moderní zařízení, jehož efektivita je maximalizována díky preciznímu zpracování. Současně tento systém výborně nahrazuje dříve často používané ventilátory, které však stále některé jiné čističky využívají. Provoz těchto zastaralých čističek vzduchu je potom nejen neúčinný ale také finančně nevýhodný a často také hlučný.

Efektivní filtr nečistot

Chcete vědět, jak jsou nečistoty v čističce polapeny a filtrovány? Všechny částečky obsažené ve vzduchu jsou polapeny na elektrostatickém filtru. Jak jsme již psali, účinnost čističky vzduchu je téměř 96%. Na ploše 1100 cm2 ulpí nejenom prach, jenž je přítomný ve vzduchu, ale i pyly, kouř z cigaret, chemikálie a jiné alergeny. Nejenom to, Ionic-CARE Triton X6 efektivně odstraňuje ze vzduchu i viry, bakterie, spóry plísní a navíc i rozpadové prvky radonu. To jsou všechno vlastnosti, které činí z Ionic-CARE Triton X6 ideální přístroj pro všechny alergiky. Ionic-CARE Triton X6 disponuje 3 stupni výkonu, přičemž spotřeba je maximálně 12 W. Provoz čističky vzduchu Ionic-CARE Triton X6 díky tomu nikoho nezruinuje, vychází totiž velmi levně.

Ionic-CARE je zárukou kvality

  • Ionic-CARE Triton X6 má omyvatelné filtry - není třeba kupovat nové
  • Ionic-CARE Triton X6 jsou doplněny kvalitním ionizátorem vzduchu - zakoupíte tak 2 zařízení v 1
  • 3 stupně výkonu a téměř bezhlučný provoz, díky tomu je tato čistička vzduchu vhodná i do ložnice
  • naprosto minimální provozní náklady - denní provoz vás bude stát necelé 2 Kč
  • velmi jednoduchá údržba, kterou zvládne opravdu každý
  • poctivé provedení, moderní vzhled a výběr ze 3 barevných variant
 
 

Nabídka čističek vzduchu

 

Ionizátor vzduchu

Ionizátor vzduchu napomáhá ničit pachy, plyny, bakterie a jiné nečistoty obsažené ve vzduchu vytvářením záporných iontů. Vzduch, jenž dýcháme, by měl obsahovat minimálně 800-900 záporně nabitých iontů na cm3. V přírodě je pak obsah záporných iontů ve vzduchu ještě mnohem vyšší. Setkat se můžeme i s koncentrací kolem 10.000 vzdušných aniontů na cm3. Takto vysokou koncentraci záporných iontů můžeme zaznamenat kupříkladu na horách, v lese nebo u vodopádů. V bytech se tyto hodnoty pohybují kolem nuly a z toho důvodu je vhodné vzduch ionizovat. Ionizovaný vzduch má přínosný vliv na zdraví člověka, povzbuzuje bdělost, krevní oběh a také zvyšuje činnost mozku. Často také lidé, kteří trpí bolestmi hlavy přestanou mít bolesti právě díky ionizaci vzduchu. Ionizátor také zmírňuje příznaky alergií, což je hlavně v pylových sezónách velmi prospěšné a co zřejmě ocení kterýkoliv alergik.

 
 

Omyvatelný filtr šetří vaše peníze

Omyvatelný filtr čističky vzduchu

Filtr zařízení Ionic-CARE Triton X6 je omyvatelný, nemusíte jej tedy měnit a tedy není třeba kupovat nový. Úplně dostačující bude, když jednou za čas filtr umyjete. Jak tedy na správnou údržbu čističky vzduchu Ionic-CARE Triton X6? Údržba zařízení se skládá ze dvou činností, které je potřeba pravidelně opakovat. První z nich je čištění již zmíněného omyvatelného elektrostatického filtru. Toto čištění se provádí zhruba jednou za týden, v případě silně znečištěných prostor i dvakrát týdně. Filtr je možné otřít suchým hadříkem a pak omýt vodou s tekutým mycím prostředkem. Filtr pak otřete do sucha nebo nechte osušit - filtr se nesmí do zařízení vkládat mokrý, čističku byste tím zničili. Pak je také třeba čistit ionizační drátky, ideálně současně s čištěním filtru. Pro tento účel pak slouží výsuvné táhlo na boku zařízení.

Pokud je čistička vzduchu umístěna v prostoru, kde se kouří, tak se může stát, že filtr bude zanesen nečistotami z cigaretového kouře (dehtem). Tyto nečistoty tvoří na filtru lepivý potah, jež se nejsnadněji odstraní osprchováním a odmaštěním saponátem bez abraziv (postačí jarová voda), aby nedošlo k poničení leštěného povrchu nerezového filtru. Zase platí, že po omytí je třeba filtr osušit nebo nechat oschnout - mokrý filtr v žádném případě nevkládejte do zařízení. Jak je vidět z výše uvedeného vyplývá, že údržba čističky je jednoduchá a zvládne ji opravdu každý. Díky tomu, že není třeba do zařízení dokupovat nové filtry, je její provoz ekonomický. K ekonomičnosti provozu přispívá i nízká spotřeba elektrické energie - spotřeba přístroje je zhruba kolem 12W.

Levný provoz Ionic-CARE Triton X6

Levný provoz čističky vzduchu

Provoz Ionic-CARE Triton X6 je levný díky nízké spotřebě a omyvatelným filtrům, jež není třeba dokupovat.

Vysoká účinnost přístroje

Vysoká účinnost čističky

Vysoká účinnost čističky, jenž dosahuje až 96% zajišťuje skvělé vyčištění vzduchu.

Tichý chod čističky

Tichý chod čističky

Tichý chod přístroje je zajištěn technologií, kdy není k proudění vzduchu zapotřebí. Díky tomu se čistička vzduchu hodí i do ložnice.