čistička vzduchu s ionizátorem diskuze

Čistička vzduchu s ionizátorem

Trápí vás alergie a nebo jen chcete vyčistit klima v prostředí, v němž bydlíte? Pak je skvělou volbou čistička vzduchu s ionizátorem Ionic-CARE Triton X6. Tato čistička vzduch perfektně čistí s efektivitou až 96% a zároveň díky ionizátoru vzduch ionizuje. Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6 funguje nejen naprosto nehlučně ale také bez nákladů na výměnné filtry. Filtry v čističkách jsou totiž omyvatelné a jejich údržba je díky tomu nejen velmi snadná ale i ekonomicky výhodná. Cirkulace vzduchu uvnitř zařízení je pak zajištěna soustavou elektrod, které pohybují vzduchem pomocí "elektronového větru". Jde o moderní zařízení, jehož efektivita je maximalizována díky dokonalému propracování. Zároveň tento systém spolehlivě nahrazuje zastaralé ventilátory, jenž však pořád některé jiné čističky využívají. Provoz těchto zastaralých čističek vzduchu je potom nejen neúčinný ale také neekonomický a často poměrně hlučný.

Spolehlivý filtr nečistot

Chcete vědět, jak jsou nečistoty v čističce polapeny a filtrovány? Všechny částečky obsažené ve vzduchu jsou polapeny na moderním elektrostatickém filtru. Jak již bylo uvedeno, účinnost Ionic-CARE Triton X6 je téměř 96%. Na ploše 1100 cm2 ulpí nejen prach, jenž je přítomen ve vzduchu, ale také pyly, kouř z cigaret, chemikálie a další alergeny. Nejenom to, Ionic-CARE Triton X6 efektivně filtruje ze vzduchu i viry, bakterie, spóry plísní a navíc i rozpadové prvky radonu. To jsou všechno vlastnosti, které činí z této čističky vzduchu vhodný přístroj pro všechny alergiky. Ionic-CARE Triton X6 disponuje třemi stupni výkonu, kdy je zároveň spotřeba max. 12W. Náklady na provoz této čističky jsou tak velmi nízké.

Čističky vzduchu Ionic-CARE jsou zárukou kvality

  • čistička vzduchu Ionic-CARE má omyvatelné filtry - nemusíte tedy kupovat nové
  • čističky vzduchu Ionic-CARE jsou opatřeny ionizátorem vzduchu - zakoupíte tak 2 přístorej v 1
  • 3 stupně výkonu a téměř bezhlučný provoz, díky čemuž je tato čistička vzduchu vhodná i do ložnice
  • minimální náklady provozu - denní provoz vychází na necelé 2 Kč
  • velmi snadná údržba, jež zvládne doslova úplně každý
  • poctivé provedení, moderní design a výběr ze 3 barevných variant
 
 

Nabídka čističek vzduchu

 

Ionizátor vzduchu

Ionizátor vzduchu pomáhá ničit pachy, plyny, bakterie a jiné nečistoty vytvářením záporných iontů. Vzduch, jenž dýcháme, by měl obsahovat minimálně 800-900 záporně nabitých iontů na cm3. V přírodě je potom koncentrace záporných iontů ve vzduchu ještě mnohem vyšší. Setkat se můžeme i s koncentrací kolem 10.000 vzdušných aniontů na cm3. Tak vysokou koncentraci záporných iontů můžeme nalézt kupříkladu na horách, v lese nebo u vodních zdrojů. V místnostech se tyto hodnoty pohybují kolem nuly a z toho důvodu je vhodné vzduch ionizovat. Ionizovaný vzduch má kladný vliv na lidské zdraví, povzbuzuje bdělost, krevní oběh a navíc i zlepšuje práci mozku. Často také lidé, kteří trpí bolestmi hlavy přestanou mít bolesti právě díky ionizaci vzduchu. Ionizátor taktéž zmírňuje příznaky alergií, což je zejména v pylových sezónách velmi prospěšné a což ocení každý alergik.

 
 

Omyvatelný filtr šetří peníze

Omyvatelný filtr čističky vzduchu

Filtr zařízení Ionic-CARE Triton X6 je omyvatelný, není tedy třeba jej měnit a tím pádem kupovat nový. Stačí jednou za čas filtr umýt. Jak tedy pečovat o čističky vzduchu Ionic-CARE Triton X6? Údržba čističky se skládá ze dvou činností, jenž je třeba pravidelně opakovat. První z nich je čištění již zmíněného omyvatelného elektrostatického filtru. Toto čištění se provádí zhruba jednou týdně, v případě silně znečištěných prostor klidně dvakrát týdně. Filtr je možné otřít suchým hadříkem a poté omýt vodou s tekutým mycím prostředkem. Filtr pak otřete do sucha nebo nechte osušit - filtr nelze do čističky vkládat mokrý, čističku byste tím mohli zničit. Potom je také třeba čistit ionizační drátky, ideálně zároveň s čištěním filtru. Pro tento účel slouží výsuvné táhlo na boku přístroje.

Jestliže je Ionic-CARE Triton X6 umístěna v prostorách, kde se kouří, tak se může stát, že filtr bude zanesen nečistotami z cigaretového kouře (dehtem). Tyto nečistoty tvoří na filtru lepivý potah, který se nejsnadněji odstraní osprchováním a odmaštěním saponátem bez abraziv (stačí jarová voda), aby nedošlo k poškrábání leštěného povrchu nerezového filtru. Zase platí, že po omytí je potřeba filtr osušit nebo nechat oschnout - mokrý filtr nikdy nedávejte do čističky. Jak je vidět z výše uvedeného plyne, že údržba čističky vzduchu je snadná a zvládne ji opravdu každý. Díky tomu, že není třeba do čističky vzduchu dokupovat nové filtry, je její provoz ekonomicky výhodný. K ekonomičnosti provozu přispívá i nízká spotřeba elektrické energie - spotřeba přístroje je zhruba 12W.

Levný provoz Ionic-CARE

Levný provoz čističky vzduchu

Provoz zařízení je levný díky nízké spotřebě a omyvatelným filtrům, které není potřeba dokupovat.

Vysoká účinnost čističky

Vysoká účinnost čističky

Vysoká účinnost Ionic-CARE Triton X6, jenž dosahuje až 96% zajišťuje skvělé vyčištění vzduchu.

Tichý chod čističky

Tichý chod čističky

Tichý chod přístroje je zajištěn technologií, kdy není k proudění vzduchu zapotřebí. Díky tomu se přístroj hodí i do ložnice.