čistička vzduchu s ionizátorem recenze

Ionic-CARE Triton X6

Potýkáte se s alergií a nebo jen chcete pročistit klima v prostředí, ve kterém bydlíte? Pak je jasnou volbou čistička vzduchu s ionizátorem Ionic-CARE. Toto zařízení vzduch bezvadně čistí s efektivností až 96% a zároveň díky ionizátoru čištěný vzduch ionizuje. Čistička vzduchu funguje nejen naprosto nehlučně ale také bez nákladů na výměnné filtry. Filtry v čističce jsou totiž omyvatelné a jejich údržba je tak nejen velmi jednoduchá ale také výhodná. Cirkulace vzduchu uvnitř čističky je potom zajištěna soustavou elektrod, jenž pohybují vzduchem pomocí "elektronového větru". Jedná se o moderní zařízení, jehož efektivita je maximalizována díky dokonalému propracování. Zároveň tento systém výborně nahrazuje zastaralé ventilátory, které však stále některé konkurenční čističky vzduchu využívají. Provoz těchto zastaralých čističek vzduchu je pak nejen neefektivní ale také finančně nevýhodný a často poměrně hlučný.

Efektivní filtr nečistot

Ptáte se, jak jsou nečistoty v čističce filtrovány? Veškeré částečky obsažené ve vzduchu jsou polapeny na moderním elektrostatickém filtru. Jak již bylo uvedeno, efektivita Ionic-CARE Triton X6 je téměř 96%. Na ploše 1100 cm2 ulpí nejenom prach, který je přítomný ve vzduchu, ale také pyly, kouř z cigaret, chemikálie a jiné alergeny. Nejen to, Ionic-CARE efektivně odstraňuje z filtrovaného vzduchu i viry, bakterie, spóry plísní a navíc i rozpadové prvky radonu. To vše jsou vlastnosti, jenž činí z Ionic-CARE Triton X6 ideální přístroj pro všechny alergiky. Ionic-CARE Triton X6 disponuje třemi stupni výkonu, kdy je zároveň spotřeba max. 12W. Provoz Ionic-CARE Triton X6 díky tomu vychází levně.

Ionic-CARE Triton X6 je zárukou kvality

  • čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6 má omyvatelné filtry - není třeba kupovat nové
  • čističky vzduchu Ionic-CARE jsou doplněny ionizátorem vzduchu - získáte tak 2 přístorej v 1
  • 3 stupně výkonu a téměř bezhlučný provoz, díky čemuž je tato čistička vzduchu vhodná i do ložnice
  • minimální provozní náklady - denní provoz stojí necelé 2 Kč
  • velmi snadná údržba, kterou zvládne skutečně úplně každý
  • kvalitní provedení, moderní vzhled a výběr ze 3 barevných variant
 
 

Nabídka čističek vzduchu

 

Ionizátor vzduchu

Ionizátor vzduchu napomáhá ničit pachy, plyny, bakterie a jiné nečistoty vytvářením záporných iontů. Vzduch, který dýcháme, by měl obsahovat minimálně 800-900 záporně nabitých iontů na cm3. V přírodě je potom koncentrace záporných iontů ve vzduchu ještě mnohem vyšší. Setkat se můžeme i s koncentrací kolem 10.000 vzdušných aniontů na cm3. Tak vysokou koncentraci záporných iontů můžeme nalézt kupříkladu na horách, v lese nebo u vodopádů. V bytech se tyto hodnoty pohybují kolem nuly a tak je vhodné vzduch ionizovat. Ionizovaný vzduch má přínosný vliv na zdraví člověka, povzbuzuje bdělost, krevní oběh a také zvyšuje práci mozku. Často také lidé, jenž trpí bolestmi hlavy přestanou mít bolesti právě díky ionizaci vzduchu. Ionizátor taktéž snižuje příznaky alergií, což je zejména v pylových sezónách velmi prospěšné a co zřejmě ocení úplně každý alergik.

 
 

Omyvatelný filtr šetří vaši peněženku

Omyvatelný filtr čističky vzduchu

Filtr Ionic-CARE Triton X6 je omyvatelný, nemusíte jej tedy měnit a tedy není třeba kupovat nový. Stačí jednou za čas filtr umýt. Jak tedy na správnou údržbu čističky vzduchu Ionic-CARE Triton X6? Údržba přístroje se skládá ze dvou činností, jenž je třeba pravidelně opakovat. První z nich je čištění již zmíněného omyvatelného elektrostatického filtru. Toto čištění se provádí zhruba jednou do týdne, v případě silně znečištěných prostor i dvakrát týdně. Filtr je možné utřít suchým hadříkem a posléze omýt vodou s tekutým mycím prostředkem. Filtr pak otřete do sucha nebo nechte osušit - filtr nelze do čističky vkládat mokrý, čističku byste tím mohli zničit. Potom je také třeba čistit ionizační drátky, ideálně zároveň s čištěním filtru. K tomuto účelu slouží výsuvné táhlo na boku zařízení.

Pokud je Ionic-CARE Triton X6 umístěna v prostoru, kde se kouří, tak se může stát, že filtr bude zanesen nečistotami z cigaretového kouře (dehtem). Tyto nečistoty vytváří na filtru lepivý potah, jež se nejsnáze odstraní osprchováním a odmaštěním saponátem bez abraziv (stačí jarová voda), aby nedošlo k poničení leštěného povrchu nerezového filtru. Zase platí, že po omytí je třeba filtr osušit nebo nechat oschnout - mokrý filtr nikdy nedávejte do čističky vzduchu. Jak je vidět z výše uvedeného vyplývá, že údržba čističky je velmi snadná a zvládne ji opravdu každý. Díky tomu, že není třeba do čističky vzduchu dokupovat nové filtry, je provoz čističky levný. K ekonomičnosti provozu přispívá i nízká spotřeba elektrické energie - spotřeba přístroje je přibližně 12W.

Levný provoz zařízení

Levný provoz čističky vzduchu

Provoz čističky Ionic-CARE je levný díky minimální spotřebě a omyvatelným filtrům, jež není třeba dokupovat.

Vysoká účinnost čističky Ionic-CARE

Vysoká účinnost čističky

Vysoká účinnost čističky, jenž dosahuje až 96% zajišťuje důkladné pročištění vzduchu.

Tichý chod čističky

Tichý chod čističky

Tichý chod zařízení zajišťuje technologie, kdy není k proudění vzduchu potřeba ventilátor. Díky tomu se zařízení hodí i do ložnice.