čistička vzduchu test

Ionic-CARE Triton X6

Sužuje vás alergie a nebo jen chcete pročistit klima v prostředí, kde žijete? Pak je jasnou volbou čistička vzduchu s ionizátorem Ionic-CARE Triton X6. Toto zařízení vzduch perfektně čistí s efektivností až 96% a zároveň díky ionizátoru čištěný vzduch ionizuje. Tato čistička vzduchu funguje nejen naprosto nehlučně ale také bez nákladů na výměnné filtry. Filtry v čističce jsou totiž omyvatelné a jejich údržba je tak nejen velmi jednoduchá ale i finančně výhodná. Cirkulace vzduchu uvnitř čističky je pak zajištěna soustavou elektrod, jež pohybují vzduchem pomocí "elektronového větru". Jde o moderní zařízení, jehož efektivita je maximalizována díky preciznímu zpracování. Současně tento systém spolehlivě nahrazuje původní ventilátory, které však pořád některé jiné čističky vzduchu využívají. Provoz těchto zastaralých čističek vzduchu je potom nejen neúčinný ale také finančně nevýhodný a často poměrně hlučný.

Spolehlivý filtr nečistot

Ptáte se, jak jsou nečistoty v čističce filtrovány? Všechny částice obsažené ve vzduchu jsou polapeny na elektrostatickém filtru. jak již bylo napsané, účinnost čističky vzduchu je téměř 96%. Na ploše 1100 cm2 ulpí nejenom prach, jenž je přítomen ve vzduchu, ale také pyly, kouř z cigaret, chemikálie a další alergeny. Nejenom to, Ionic-CARE Triton X6 spolehlivě odstraňuje ze vzduchu i viry, bakterie, spóry plísní a navíc i rozpadové prvky radonu. To vše jsou vlastnosti, jenž činí z Ionic-CARE Triton X6 skvělý přístroj pro všechny alergiky. Ionic-CARE Triton X6 disponuje 3 stupni výkonu, přičemž spotřeba je maximálně 12 W. Provoz čistička vzduchu tak vyjde velmi levně.

Ionic-CARE je zárukou kvality

  • čistička vzduchu Ionic-CARE má omyvatelné filtry - nemusíte tedy kupovat nové
  • čističky vzduchu Ionic-CARE jsou vybaveny ionizátorem vzduchu - získáte tak 2 zařízení v 1
  • 3 stupně výkonu a téměř bezhlučný provoz, díky tomu je toto zařízení vhodné i do ložnice
  • minimální náklady na provoz - denní provoz vás bude stát necelé 2 Kč
  • velmi snadná údržba, kterou zvládne opravdu úplně každý
  • poctivé provedení, moderní design a výběr ze 3 barevných variant
 
 

Nabídka čističek vzduchu

 

Ionizátor vzduchu

Ionizátor vzduchu pomáhá odstraňovat pachy, plyny, bakterie a jiné nečistoty vytvářením záporných iontů. Vzduch, který dýcháme, by měl obsahovat minimálně 800-900 záporně nabitých iontů na cm3. V přírodě je potom obsah záporných iontů ve vzduchu ještě mnohem vyšší. Setkat se můžeme i s koncentrací kolem 10.000 vzdušných aniontů na cm3. Takto vysokou koncentraci záporných iontů můžeme nalézt například na horách, v lese nebo u vodopádů. V místnostech se tyto hodnoty pohybují kolem nuly a tak je vhodné vzduch ionizovat. Ionizovaný vzduch má kladný vliv na zdraví člověka, povzbuzuje bdělost, krevní oběh a také zlepšuje činnost mozku. Často také lidé, jenž trpí bolestmi hlavy přestanou mít bolesti právě díky ionizaci vzduchu. Ionizátor taktéž zmírňuje příznaky alergií, což je zejména v pylových sezónách velmi prospěšné a což ocení každý alergik.

 
 

Omyvatelný filtr šetří vaše peníze

Omyvatelný filtr čističky vzduchu

Filtr čističky vzduchu je omyvatelný, nemusíte jej tedy měnit a tím pádem kupovat nový. Úplně dostačující bude, když jednou za čas filtr umyjete. Jak tedy na správnou údržbu čističky vzduchu Ionic-CARE Triton X6? Údržba čističky se skládá ze dvou činností, jenž je třeba pravidelně vykonávat. První z nich je čištění již zmíněného omyvatelného elektrostatického filtru. Čištění se provádí zhruba jednou týdně, v případě silně znečištěných prostor klidně dvakrát týdně. Filtr stačí otřít suchým hadříkem a pak omýt vodou s tekutým mycím prostředkem. Filtr pak otřete do sucha nebo nechte osušit - filtr nelze do čističky vkládat mokrý, čističku byste tím mohli zničit. Potom je také třeba čistit ionizační drátky, ideálně současně s čištěním filtru. Pro tento účel pak slouží výsuvné táhlo na boku čističky vzduchu.

Pokud je Ionic-CARE Triton X6 umístěna v prostorách, kde se kouří, tak se může stát, že filtr bude zanesen nečistotami z cigaretového kouře (dehtem). Tyto nečistoty tvoří na filtru lepivý potah, který se nejsnadněji odstraní osprchováním a odmaštěním saponátem bez abraziv (stačí jarová voda), aby nedošlo k poškrábání leštěného povrchu nerezového filtru. Zase platí, že po omytí je třeba filtr osušit nebo nechat oschnout - mokrý filtr v žádném případě nevkládejte do zařízení. Jak je vidět z výše uvedeného plyne, že údržba čističky vzduchu je jednoduchá a zvládne ji skutečně každý. Díky tomu, že není třeba do čističky vzduchu objednávat nové filtry, je její provoz ekonomicky výhodný. K nízké ceně provozu přispívá i nízká spotřeba elektrické energie - spotřeba přístroje je zhruba kolem 12W.

Levný provoz Ionic-CARE Triton X6

Levný provoz čističky vzduchu

Provoz zařízení je levný díky nízké spotřebě a omyvatelným filtrům, jež není třeba dokupovat.

Vysoká účinnost Ionic-CARE Triton X6

Vysoká účinnost čističky

Vysoká účinnost čističky, jenž dosahuje až 96% zajišťuje důkladné vyčištění vzduchu.

Tichý chod čističky

Tichý chod čističky

Tichý chod Ionic-CARE Triton X6 zajišťuje technologie, kdy není k proudění vzduchu zapotřebí. Díky tomu se zařízení hodí i do ložnice.