čističky vzduchu do bytu

Ionic-CARE Triton X6

Nedá vám spát alergie a nebo chcete pročistit vzduch v prostředí, kde bydlíte? Pak je výbornou volbou čistička vzduchu Ionic-CARE. Toto zařízení vzduch efektivně čistí s efektivitou až 96% a současně díky ionizátoru vzduch ionizuje. Ionic-CARE Triton X6 funguje nejen naprosto nehlučně ale také bez nákladů na výměnné filtry. Filtry v čističkách jsou totiž omyvatelné a jejich údržba je díky tomu nejen velmi snadná ale také ekonomicky výhodná. Cirkulace vzduchu uvnitř zařízení je potom zajištěna soustavou elektrod, jež pohybují vzduchem pomocí "elektronového větru". Jde o moderní zařízení, jehož efektivita je maximalizována díky přesnému propracování. Současně tento systém výborně nahrazuje zastaralé ventilátory, jenž však stále některé jiné čističky využívají. Provoz těchto zastaralých čističek je pak nejen neúčinný ale také finančně nevýhodný a poměrně hlučný.

Účinný filtr nečistot

Ptáte se, jak jsou nečistoty v čističce filtrovány? Všechny částice obsažené ve vzduchu jsou zachyceny na elektrostatickém filtru. Jak jsme již psali, efektivita čističky Ionic-CARE Triton X6 je téměř 96%. Na ploše 1100 cm2 ulpí nejen prach, který je přítomný ve vzduchu, ale i pyly, kouř z cigaret, chemikálie a další alergeny. Nejenom to, Ionic-CARE Triton X6 spolehlivě filtruje ze vzduchu i viry, bakterie, spóry plísní a navíc i rozpadové prvky radonu. To jsou všechno vlastnosti, které činí z této čističky vzduchu vhodný přístroj pro všechny alergiky. Ionic-CARE Triton X6 disponuje třemi stupni výkonu, přičemž spotřeba je maximálně 12 W. Provoz čistička vzduchu tak vyjde velmi levně.

Čističky vzduchu Ionic-CARE jsou zárukou kvality

  • Ionic-CARE Triton X6 má omyvatelné filtry - není tedy potřeba kupovat nové
  • čističky vzduchu jsou doplněny kvalitním ionizátorem vzduchu - zakoupíte tak 2 přístorej v 1
  • 3 stupně výkonu a téměř bezhlučný provoz, díky čemuž je tato čistička vhodná i do ložnice
  • naprosto minimální náklady provozu - denní provoz stojí necelé 2 Kč
  • velmi snadná údržba, kterou zvládne skutečně každý
  • poctivé provedení, moderní design a výběr ze 3 barevných variant
 
 

Nabídka čističek vzduchu

 

Ionizátor vzduchu

Ionizátor vzduchu napomáhá ničit pachy, plyny, bakterie a jiné nečistoty vytvářením záporných iontů. Vzduch, jenž dýcháme, by měl obsahovat minimálně 800-900 záporně nabitých iontů na cm3. V přírodě je pak výskyt záporných iontů ve vzduchu ještě mnohem vyšší. Setkat se můžeme i s koncentrací kolem 10.000 vzdušných aniontů na cm3. Takto vysokou koncentraci záporných iontů můžeme zaznamenat například na horách, v lese nebo u vodních zdrojů. V bytech se tyto hodnoty pohybují kolem nuly a proto je vhodné vzduch ionizovat. Ionizovaný vzduch má kladný vliv na zdraví člověka, povzbuzuje bdělost, krevní oběh a také zvyšuje práci mozku. Mnohdy také lidé, kteří trpí bolestmi hlavy přestanou mít bolesti právě díky ionizaci vzduchu. Ionizátor také snižuje příznaky alergií, což je hlavně v pylových sezónách velmi prospěšné a co zřejmě ocení úplně každý alergik.

 
 

Omyvatelný filtr šetří vaši peněženku

Omyvatelný filtr čističky vzduchu

Filtr zařízení Ionic-CARE Triton X6 je omyvatelný, není tedy třeba jej měnit a tím pádem kupovat nový. Stačí jednou za čas filtr umýt. Jak tedy na správnou údržbu čističky vzduchu Ionic-CARE Triton X6? Údržba přístroje se skládá ze dvou činností, které je třeba pravidelně vykonávat. První z nich je čištění již zmíněného omyvatelného elektrostatického filtru. Čištění se provádí zhruba jednou do týdne, v případě silně znečištěných prostor i dvakrát týdně. Filtr je možné otřít suchým hadříkem a posléze omýt vodou s tekutým mycím prostředkem. Filtr pak otřete do sucha nebo nechte osušit - filtr nelze do přístroje vkládat mokrý, čističku byste tím mohli zničit. Potom je také třeba čistit ionizační drátky, ideálně zároveň s čištěním filtru. Pro tento účel slouží výsuvné táhlo na boku čističky vzduchu.

Pakliže je Ionic-CARE Triton X6 umístěna v prostorách, kde se kouří, tak se může stát, že filtr bude zanesen nečistotami z cigaretového kouře (dehtem). Tyto nečistoty tvoří na filtru lepivý potah, který se nejsnadněji odstraní osprchováním a odmaštěním saponátem bez abraziv (postačí jarová voda), aby nedošlo k poničení leštěného povrchu nerezového filtru. Opět platí, že po omytí je třeba filtr osušit nebo nechat oschnout - mokrý filtr nikdy nedávejte do čističky. Jak je vidět z výše uvedeného vyplývá, že údržba čističky je velmi snadná a zvládne ji opravdu každý. Díky tomu, že není třeba do čističky vzduchu dokupovat nové filtry, je její provoz ekonomický. K nízké ceně provozu přispívá i nízká spotřeba elektrické energie - spotřeba čističky je přibližně 12W.

Levný provoz přístroje

Levný provoz čističky vzduchu

Provoz přístroje je levný díky minimální spotřebě a omyvatelným filtrům, jež není potřeba dokupovat.

Vysoká účinnost čističky Ionic-CARE

Vysoká účinnost čističky

Vysoká účinnost Ionic-CARE Triton X6, jenž dosahuje až 96% zajišťuje důkladné pročištění vzduchu.

Tichý chod zařízení

Tichý chod čističky

Tichý chod Ionic-CARE je zajištěn technologií, kdy není k proudění vzduchu zapotřebí. Díky tomu se přístroj hodí i do ložnice.