čističky vzduchu ionic care

Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6

Sužuje vás alergie a nebo chcete pročistit vzduch v prostředí, kde žijete? Pak je jasnou volbou čistička vzduchu Ionic-CARE. Tato čistička vzduch bezvadně čistí s účinností až 96% a zároveň díky ionizátoru čištěný vzduch ionizuje. Toto zařízení funguje nejen naprosto nehlučně ale také s nulovými náklady na výměnné filtry. Filtry v čističkách jsou totiž omyvatelné a jejich údržba je tak nejen velmi snadná ale také ekonomická. Cirkulace vzduchu uvnitř čističky je pak zajištěna soustavou elektrod, jež pohybují vzduchem pomocí "elektronového větru". Jedná se o moderní zařízení, jehož efektivita je maximalizována díky přesnému propracování. Současně tento systém výborně nahrazuje zastaralé ventilátory, které však pořád některé jiné čističky využívají. Provoz těchto zastaralých čističek je potom nejen neefektivní ale také neekonomický a často dost hlučný.

Spolehlivý filtr nečistot

Chcete vědět, jak jsou nečistoty v čističce filtrovány? Veškeré částečky obsažené ve vzduchu jsou polapeny na moderním elektrostatickém filtru. Jak jsme již psali, účinnost Ionic-CARE Triton X6 je téměř 96%. Na ploše 1100 cm2 ulpí nejen prach, jenž je přítomný ve vzduchu, ale také pyly, kouř z cigaret, chemikálie a jiné alergeny. Nejen to, Ionic-CARE Triton X6 spolehlivě odstraňuje ze vzduchu i viry, bakterie, spóry plísní a navíc i rozpadové prvky radonu. To vše jsou vlastnosti, jenž činí z čističky vzduchu Ionic-CARE vhodný přístroj pro všechny alergiky. Ionic-CARE Triton X6 disponuje třemi stupni výkonu, kdy je zároveň spotřeba max. 12W. Náklady na provoz této čističky jsou tak velmi nízké.

Ionic-CARE je zárukou kvality

  • Ionic-CARE Triton X6 má omyvatelné filtry - není tedy potřeba kupovat nové
  • Ionic-CARE Triton X6 jsou vybaveny ionizátorem vzduchu - získáte tak 2 přístorej v 1
  • 3 stupně výkonu a téměř bezhlučný provoz, díky čemuž je tato čistička vhodná i do ložnice
  • minimální provozní náklady - denní provoz stojí necelé 2 Kč
  • velmi jednoduchá údržba, kterou zvládne opravdu úplně každý
  • kvalitní provedení, moderní design a výběr ze 3 barevných variant
 
 

Nabídka čističek vzduchu

 

Ionizátor vzduchu

Ionizátor vzduchu pomáhá ničit pachy, plyny, bakterie a jiné nečistoty vytvářením záporných iontů. Vzduch, který dýcháme, by měl obsahovat minimálně 800-900 záporně nabitých iontů na cm3. V přírodě je pak obsah záporných iontů ve vzduchu ještě mnohem vyšší. Setkat se můžeme i s koncentrací kolem 10.000 vzdušných aniontů na cm3. Tak vysokou koncentraci záporných iontů můžeme zaznamenat například na horách, v lese nebo u vodopádů. V bytech se tyto hodnoty pohybují kolem nuly a z toho důvodu je vhodné vzduch ionizovat. Ionizovaný vzduch má pozitivní vliv na zdraví člověka, povzbuzuje bdělost, krevní oběh a navíc i zlepšuje činnost mozku. Mnohdy také lidé, kteří trpí bolestmi hlavy přestanou mít bolesti právě díky ionizaci vzduchu. Ionizátor taktéž zmírňuje příznaky alergií, což je hlavně v pylových sezónách velmi prospěšné a co zřejmě ocení kterýkoliv alergik.

 
 

Omyvatelný filtr šetří peníze

Omyvatelný filtr čističky vzduchu

Filtr Ionic-CARE Triton X6 je omyvatelný, není tedy třeba jej měnit a není tedy potřeba kupovat nový. Stačí jednou za čas filtr umýt. Jak tedy pečovat o čističky vzduchu Ionic-CARE Triton X6? Údržba přístroje se skládá ze dvou činností, jenž je potřeba pravidelně opakovat. První z nich je čištění již zmíněného omyvatelného elektrostatického filtru. Toto čištění se provádí přibližně jednou do týdne, v případě silně znečištěných prostor klidně dvakrát týdně. Filtr stačí otřít suchým hadříkem a pak omýt vodou s tekutým mycím prostředkem. Filtr pak otřete do sucha nebo nechte osušit - filtr nelze do zařízení vkládat mokrý, čističku byste tím mohli zničit. Potom je také potřeba čistit ionizační drátky, ideálně zároveň s čištěním filtru. Pro tento účel pak slouží výsuvné táhlo na boku čističky vzduchu.

Pakliže je Ionic-CARE Triton X6 umístěna v prostorách, kde se kouří, tak se může stát, že filtr bude zanesen nečistotami z cigaretového kouře (dehtem). Tyto nečistoty tvoří na filtru lepivý potah, jež se nejsnadněji odstraní osprchováním a odmaštěním saponátem bez abraziv (postačí jarová voda), aby nedošlo k poškrábání leštěného povrchu nerezového filtru. Zase platí, že po omytí je potřeba filtr osušit nebo nechat oschnout - mokrý filtr nikdy nedávejte do čističky. Jak je vidět z výše uvedeného plyne, že údržba čističky vzduchu je jednoduchá a zvládne ji opravdu každý. Díky tomu, že není potřeba do čističky kupovat nové filtry, je její provoz ekonomický. K nízké ceně provozu přispívá i nízká spotřeba elektrické energie - spotřeba čističky je kolem 12W.

Levný provoz Ionic-CARE

Levný provoz čističky vzduchu

Provoz Ionic-CARE je levný díky minimální spotřebě a omyvatelným filtrům, které není třeba dokupovat.

Vysoká účinnost Ionic-CARE

Vysoká účinnost čističky

Vysoká účinnost zařízení, jenž dosahuje až 96% zajišťuje skvělé pročištění vzduchu.

Tichý chod čističky vzduchu

Tichý chod čističky

Tichý chod zařízení je zajištěn technologií, kdy není k proudění vzduchu potřeba ventilátor. Díky tomu se Ionic-CARE hodí i do ložnice.