čističky vzduchu pro alergiky

Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6

Trápí vás alergie a nebo jen chcete pročistit prostředí, kde bydlíte? Pak je výbornou volbou čistička vzduchu s ionizátorem Ionic-CARE Triton X6. Toto zařízení vzduch bezvadně čistí s účinností až 96% a zároveň díky ionizátoru vzduch ionizuje. Ionic-CARE Triton X6 funguje nejen naprosto nehlučně ale také bez nákladů na výměnné filtry. Filtry v v této čističce jsou totiž omyvatelné a jejich údržba je proto nejen velmi snadná ale i výhodná. Cirkulace vzduchu uvnitř čističky je pak zajištěna soustavou elektrod, jež pohybují vzduchem pomocí "elektronového větru". Jedná se o moderní zařízení, jehož efektivita je maximalizována díky přesnému zpracování. Zároveň tento systém spolehlivě nahrazuje dříve používané ventilátory, které však pořád některé konkurenční čističky využívají. Provoz těchto zastaralých čističek vzduchu je potom nejen neúčinný ale také finančně nevýhodný a poměrně hlučný.

Účinný filtr nečistot

Ptáte se, jak jsou nečistoty v čističce filtrovány a polapeny? Všechny částice obsažené ve vzduchu jsou zachyceny na moderním elektrostatickém filtru. jak již bylo napsané, efektivita čističky vzduchu je téměř 96%. Na ploše 1100 cm2 ulpí nejen prach, jenž je přítomen ve vzduchu, ale také pyly, kouř z cigaret, chemikálie a další alergeny. Nejen to, Ionic-CARE Triton X6 spolehlivě filtruje ze vzduchu i viry, bakterie, spóry plísní a navíc i rozpadové prvky radonu. To jsou všechno vlastnosti, jenž činí z této čističky vzduchu vhodný přístroj pro všechny alergiky. Ionic-CARE Triton X6 disponuje třemi stupni výkonu, kdy je zároveň spotřeba max. 12W. Provoz čistička vzduchu tak vyjde velmi levně.

Ionic-CARE je zárukou kvality

  • Ionic-CARE Triton X6 má omyvatelné filtry - nemusíte tedy kupovat nové
  • čističky vzduchu Ionic-CARE jsou doplněny kvalitním ionizátorem vzduchu - získáte tak 2 zařízení v 1
  • 3 stupně výkonu a téměř bezhlučný provoz, díky tomu je toto zařízení vhodné i do ložnice
  • naprosto minimální provozní náklady - denní provoz vás bude stát necelé 2 Kč
  • velmi jednoduchá údržba, jež zvládne skutečně úplně každý
  • poctivé provedení, moderní design a výběr ze 3 barevných variant
 
 

Nabídka čističek vzduchu

 

Ionizátor vzduchu

Ionizátor vzduchu napomáhá ničit pachy, plyny, bakterie a jiné nečistoty vytvářením záporných iontů. Vzduch, který dýcháme, by měl obsahovat minimálně 800-900 záporně nabitých iontů na cm3. V přírodě je pak obsah záporných iontů ještě mnohem vyšší. Setkat se můžeme i s koncentrací kolem 10.000 vzdušných aniontů na cm3. Tak vysokou koncentraci záporných iontů můžeme nalézt kupříkladu na horách, v lese nebo u vodních zdrojů. V bytech se tyto hodnoty pohybují kolem nuly a tak je vhodné vzduch ionizovat. Ionizovaný vzduch má pozitivní vliv na zdraví člověka, povzbuzuje bdělost, krevní oběh a navíc i zlepšuje práci mozku. Mnohdy také lidé, jenž trpí bolestmi hlavy přestanou mít bolesti právě díky ionizaci vzduchu. Ionizátor taktéž snižuje příznaky alergií, což je zejména v pylových sezónách velmi prospěšné a což ocení kterýkoliv alergik.

 
 

Omyvatelný filtr šetří peníze

Omyvatelný filtr čističky vzduchu

Filtr zařízení Ionic-CARE Triton X6 je omyvatelný, není tedy třeba jej měnit a není tedy potřeba kupovat nový. Stačí jednou za čas filtr umýt. Jak tedy na správnou údržbu čističky vzduchu Ionic-CARE Triton X6? Údržba čističky se skládá ze dvou činností, jenž je třeba pravidelně vykonávat. První z nich je čištění již zmíněného omyvatelného elektrostatického filtru. Čištění se provádí přibližně jednou do týdne, v případě silně znečištěných prostor klidně dvakrát týdně. Filtr je možné otřít suchým hadříkem a poté omýt vodou s tekutým mycím prostředkem. Filtr pak otřete do sucha nebo nechte osušit - filtr nelze do zařízení vkládat mokrý, čističku byste tím zničili. Pak je také potřeba čistit ionizační drátky, ideálně současně s čištěním filtru. K tomuto účelu pak slouží výsuvné táhlo na boku zařízení.

Jestliže je Ionic-CARE Triton X6 umístěna v prostoru, kde se kouří, tak se může stát, že filtr bude zanesen nečistotami z cigaretového kouře (dehtem). Tyto nečistoty vytváří na filtru lepivý potah, jež se nejsnáze odstraní osprchováním a odmaštěním saponátem bez abraziv (stačí jarová voda), aby nedošlo k poškrábání leštěného povrchu nerezového filtru. Zase platí, že po omytí je třeba filtr osušit nebo nechat oschnout - mokrý filtr nikdy nedávejte do čističky vzduchu. Jak je vidět z výše uvedeného vyplývá, že údržba čističky vzduchu je jednoduchá a zvládne ji skutečně každý. Díky tomu, že není potřeba do přístroje objednávat nové filtry, je její provoz ekonomický. K nízké ceně provozu přispívá i nízká spotřeba elektrické energie - spotřeba přístroje je zhruba kolem 12W.

Levný provoz zařízení

Levný provoz čističky vzduchu

Provoz Ionic-CARE je levný díky minimální spotřebě a omyvatelným filtrům, které není třeba dokupovat.

Vysoká účinnost čističky

Vysoká účinnost čističky

Vysoká účinnost přístroje, jenž dosahuje až 96% zajišťuje důkladné vyčištění vzduchu.

Tichý chod přístroje

Tichý chod čističky

Tichý chod čističky vzduchu je zajištěn technologií, kdy není k proudění vzduchu zapotřebí. Díky tomu se přístroj hodí i do ložnice.