čističky vzduchu recenze

Čistička vzduchu s ionizátorem

Potýkáte se s alergií a nebo chcete vyčistit vzduch v prostředí, v němž žijete? Pak je výbornou volbou čistička vzduchu Ionic-CARE. Toto zařízení vzduch bezvadně čistí s účinností až 96% a zároveň díky ionizátoru vzduch ionizuje. Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6 pracuje nejen naprosto nehlučně ale také s nulovými náklady na výměnné filtry. Filtry v těchto čističkách jsou totiž omyvatelné a jejich údržba je díky tomu nejen velmi jednoduchá ale také výhodná. Cirkulace vzduchu uvnitř zařízení je potom zajištěna soustavou elektrod, které pohybují vzduchem pomocí "elektronového větru". Jde o moderní zařízení, jehož efektivita je maximalizována díky dokonalému zpracování. Zároveň tento systém dokonale nahrazuje zastaralé ventilátory, jenž však stále některé jiné čističky využívají. Provoz těchto zastaralých čističek je potom nejen neúčinný ale také neekonomický a často také hlučný.

Spolehlivý filtr nečistot

Chcete vědět, jak jsou nečistoty v čističce polapeny a filtrovány? Veškeré částečky obsažené ve vzduchu jsou polapeny na moderním elektrostatickém filtru. Jak jsme již uvedli, účinnost Ionic-CARE Triton X6 je téměř 96%. Na ploše 1100 cm2 ulpí nejen prach, který je přítomný ve vzduchu, ale také pyly, kouř z cigaret, chemikálie a další alergeny. Nejenom to, Ionic-CARE Triton X6 efektivně filtruje ze vzduchu i viry, bakterie, spóry plísní a navíc i rozpadové prvky radonu. To vše jsou vlastnosti, jenž činí z této čističky vzduchu ideální přístroj pro všechny alergiky. Ionic-CARE Triton X6 disponuje 3 stupni výkonu, kdy je zároveň spotřeba max. 12W. Náklady na provoz této čističky jsou tak velmi nízké.

Ionic-CARE Triton X6 je zárukou kvality

  • čistička vzduchu má omyvatelné filtry - nemusíte kupovat nové
  • čisitčky Ionic-CARE jsou doplněny kvalitním ionizátorem vzduchu - získáte tak 2 zařízení v 1
  • 3 stupně výkonu a téměř bezhlučný provoz, díky tomu je tato čistička vzduchu vhodná i do ložnice
  • minimální náklady provozu - denní provoz vás bude stát necelé 2 Kč
  • velmi snadná údržba, jež zvládne skutečně každý
  • kvalitní provedení, moderní design a výběr ze 3 barevných variant
 
 

Nabídka čističek vzduchu

 

Ionizátor vzduchu

Ionizátor vzduchu napomáhá odstraňovat pachy, plyny, bakterie a jiné nečistoty obsažené ve vzduchu vytvářením záporných iontů. Vzduch, který dýcháme, by měl obsahovat minimálně 800-900 záporně nabitých iontů na cm3. V přírodě je pak obsah záporných iontů ještě mnohem vyšší. Setkat se můžeme i s koncentrací kolem 10.000 vzdušných aniontů na cm3. Takto vysokou koncentraci záporných iontů můžeme nalézt například na horách, v lese nebo u vodopádů. V bytech se tyto hodnoty pohybují kolem nuly a tak je vhodné vzduch ionizovat. Ionizovaný vzduch má pozitivní vliv na zdraví člověka, povzbuzuje bdělost, krevní oběh a také zvyšuje činnost mozku. Mnohdy také lidé, jenž trpí bolestmi hlavy přestanou mít bolesti právě díky ionizaci vzduchu. Ionizátor taktéž zmírňuje příznaky alergií, což je zejména v pylových sezónách velmi prospěšné a což ocení úplně každý alergik.

 
 

Omyvatelný filtr šetří vaši peněženku

Omyvatelný filtr čističky vzduchu

Filtr čističky vzduchu je omyvatelný, není tedy třeba jej měnit a tedy není třeba kupovat nový. Stačí jednou za čas filtr umýt. Jak tedy na správnou údržbu čističky vzduchu Ionic-CARE Triton X6? Údržba čističky se skládá ze dvou činností, které je potřeba pravidelně vykonávat. První z nich je čištění již zmíněného omyvatelného elektrostatického filtru. Toto čištění se provádí přibližně jednou týdně, v případě silně znečištěných prostor i dvakrát týdně. Filtr stačí otřít suchým hadříkem a posléze omýt vodou s tekutým mycím prostředkem. Filtr pak otřete do sucha nebo nechte osušit - filtr se nesmí do přístroje vkládat mokrý, čističku byste tím zničili. Potom je také potřeba čistit ionizační drátky, ideálně zároveň s čištěním filtru. Pro tento účel pak slouží výsuvné táhlo na boku zařízení.

Pakliže je Ionic-CARE Triton X6 umístěna v místě, kde se kouří, tak se může stát, že filtr bude zanesen nečistotami z cigaretového kouře (dehtem). Tyto nečistoty tvoří na filtru lepivý potah, který se nejsnadněji odstraní osprchováním a odmaštěním saponátem bez abraziv (postačí jarová voda), aby nedošlo k poničení leštěného povrchu nerezového filtru. Zase platí, že po omytí je potřeba filtr osušit nebo nechat oschnout - mokrý filtr v žádném případě nedávejte do zařízení. Jak je vidět z výše uvedeného vyplývá, že údržba čističky je velmi snadná a zvládne ji skutečně každý. Díky tomu, že není potřeba do čističky vzduchu dokupovat nové filtry, je provoz čističky levný. K ekonomičnosti provozu přispívá i nízká spotřeba elektrické energie - spotřeba čističky je zhruba kolem 12W.

Levný provoz Ionic-CARE Triton X6

Levný provoz čističky vzduchu

Provoz Ionic-CARE je levný díky minimální spotřebě a omyvatelným filtrům, jež není třeba dokupovat.

Vysoká účinnost Ionic-CARE Triton X6

Vysoká účinnost čističky

Vysoká účinnost čističky vzduchu, jenž dosahuje až 96% zajišťuje poctivé vyčištění vzduchu.

Tichý chod Ionic-CARE

Tichý chod čističky

Tichý chod čističky vzduchu zajišťuje technologie, kdy není k proudění vzduchu potřeba ventilátor. Díky tomu se Ionic-CARE Triton X6 hodí i do ložnice.