čističky vzduchu s ionizátorem

Ionic-CARE Triton X6

Sužuje vás alergie a nebo jen chcete pročistit vzduch v prostředí, v němž bydlíte? Pak je jasnou volbou čistička vzduchu Ionic-CARE. Tato čistička vzduch účinně čistí s efektivitou až 96% a zároveň díky ionizátoru vzduch ionizuje. Ionic-CARE Triton X6 pracuje nejen naprosto nehlučně ale také s nulovými náklady na výměnné filtry. Filtry v v této čističce jsou totiž omyvatelné a jejich údržba je díky tomu nejen velmi jednoduchá ale také výhodná. Cirkulace vzduchu uvnitř zařízení je potom zajištěna soustavou elektrod, jež pohybují vzduchem pomocí "elektronového větru". Jde o moderní zařízení, jehož efektivita je maximalizována díky přesnému propracování. Zároveň tento systém dokonale nahrazuje dříve používané ventilátory, jenž však pořád některé konkurenční čističky využívají. Provoz těchto zastaralých čističek vzduchu je potom nejen neúčinný ale také finančně nevýhodný a často také hlučný.

Efektivní filtr nečistot

Chcete vědět, jak jsou nečistoty v čističce filtrovány a polapeny? Všechny částečky obsažené ve vzduchu jsou zachyceny na elektrostatickém filtru. jak již bylo napsané, efektivita čističky Ionic-CARE Triton X6 je téměř 96%. Na ploše 1100 cm2 ulpí nejenom prach, který je přítomný ve vzduchu, ale i pyly, kouř z cigaret, chemikálie a další alergeny. Nejenom to, Ionic-CARE spolehlivě odstraňuje ze vzduchu i viry, bakterie, spóry plísní a navíc i rozpadové prvky radonu. To jsou všechno vlastnosti, jenž činí z čističky vzduchu Ionic-CARE vhodný přístroj pro všechny alergiky. Ionic-CARE Triton X6 disponuje 3 stupni výkonu, přičemž spotřeba je maximálně 12 W. Provoz Ionic-CARE Triton X6 díky tomu vychází levně.

Čističky vzduchu Ionic-CARE jsou zárukou kvality

  • Ionic-CARE Triton X6 má omyvatelné filtry - nemusíte tedy kupovat nové
  • čističky vzduchu jsou opatřeny ionizátorem vzduchu - získáte tak 2 zařízení v 1
  • 3 stupně výkonu a téměř bezhlučný provoz, díky čemuž je tato čistička vzduchu vhodná i do ložnice
  • naprosto minimální náklady provozu - denní provoz stojí necelé 2 Kč
  • velmi jednoduchá údržba, kterou zvládne skutečně úplně každý
  • kvalitní provedení, moderní design a výběr ze 3 barevných variant
 
 

Nabídka čističek vzduchu

 

Ionizátor vzduchu

Ionizátor vzduchu napomáhá odstraňovat pachy, plyny, bakterie a jiné nečistoty obsažené ve vzduchu vytvářením záporných iontů. Vzduch, který dýcháme, by měl obsahovat minimálně 800-900 záporně nabitých iontů na cm3. V přírodě je potom koncentrace záporných iontů ve vzduchu ještě mnohem vyšší. Setkat se můžeme i s koncentrací kolem 10.000 vzdušných aniontů na cm3. Tak vysokou koncentraci záporných iontů můžeme nalézt kupříkladu na horách, v lese nebo u vodopádů. V bytech se tyto hodnoty pohybují kolem nuly a tak je vhodné vzduch ionizovat. Ionizovaný vzduch má pozitivní vliv na zdraví člověka, povzbuzuje bdělost, krevní oběh a také zlepšuje činnost mozku. Často také lidé, kteří trpí bolestmi hlavy přestanou mít bolesti právě díky ionizaci vzduchu. Ionizátor taktéž snižuje příznaky alergií, což je především v pylových sezónách velmi prospěšné a což ocení úplně každý alergik.

 
 

Omyvatelný filtr šetří peníze

Omyvatelný filtr čističky vzduchu

Filtr čističky Ionic-CARE Triton X6 je omyvatelný, není tedy třeba jej měnit a tedy není třeba kupovat nový. Úplně dostačující bude, když jednou za čas filtr umyjete. Jak tedy na správnou údržbu čističky vzduchu Ionic-CARE Triton X6? Údržba přístroje se skládá ze dvou činností, které je potřeba pravidelně opakovat. První z nich je čištění již zmíněného omyvatelného elektrostatického filtru. Čištění se provádí zhruba jednou do týdne, v případě silně znečištěných prostor klidně dvakrát týdně. Filtr stačí utřít suchým hadříkem a poté omýt vodou s tekutým mycím prostředkem. Filtr pak otřete do sucha nebo nechte osušit - filtr se nesmí do zařízení vkládat mokrý, čističku byste tím mohli zničit. Potom je také potřeba čistit ionizační drátky, ideálně současně s čištěním filtru. K tomuto účelu slouží výsuvné táhlo na boku přístroje.

Pokud je Ionic-CARE Triton X6 umístěna v prostoru, kde se kouří, tak se může stát, že filtr bude zanesen nečistotami z cigaretového kouře (dehtem). Tyto nečistoty tvoří na filtru lepivý potah, který se nejsnadněji odstraní osprchováním a odmaštěním saponátem bez abraziv (stačí jarová voda), aby nedošlo k poničení leštěného povrchu nerezového filtru. Opět platí, že po omytí je třeba filtr osušit nebo nechat oschnout - mokrý filtr v žádném případě nevkládejte do čističky. Jak je vidět z výše uvedeného plyne, že údržba čističky je velmi snadná a zvládne ji skutečně každý. Díky tomu, že není třeba do zařízení dokupovat nové filtry, je její provoz levný. K nízké ceně provozu přispívá i nízká spotřeba elektrické energie - spotřeba přístroje je zhruba 12W.

Levný provoz přístroje

Levný provoz čističky vzduchu

Provoz přístroje je levný díky nízké spotřebě a omyvatelným filtrům, které není třeba dokupovat.

Vysoká účinnost čističky Ionic-CARE

Vysoká účinnost čističky

Vysoká účinnost Ionic-CARE, jenž dosahuje až 96% zajišťuje důkladné vyčištění vzduchu.

Tichý chod čističky Ionic-CARE

Tichý chod čističky

Tichý chod Ionic-CARE Triton X6 zajišťuje technologie, kdy není k proudění vzduchu potřeba ventilátor. Díky tomu se čistička hodí i do ložnice.