čističky vzduchu s omyvatelným filtrem

Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6

Trápí vás alergie a nebo jen chcete vyčistit vzduch v prostředí, ve kterém žijete? Pak je skvělou volbou čistička vzduchu Ionic-CARE. Tato čistička vzduch bezvadně čistí s efektivitou až 96% a zároveň díky ionizátoru vzduch ionizuje. Čistička vzduchu pracuje nejen naprosto nehlučně ale také bez nákladů na výměnné filtry. Filtry v čističkách jsou totiž omyvatelné a jejich údržba je tak nejen velmi snadná ale i ekonomicky výhodná. Cirkulace vzduchu uvnitř zařízení je pak zajištěna soustavou elektrod, které pohybují vzduchem pomocí "elektronového větru". Jde o moderní zařízení, jehož efektivita je maximalizována díky dokonalému zpracování. Současně tento systém spolehlivě nahrazuje zastaralé ventilátory, které však stále některé jiné čističky využívají. Provoz těchto zastaralých čističek vzduchu je potom nejen neúčinný ale také finančně nevýhodný a často dost hlučný.

Efektivní filtr nečistot

Ptáte se, jak jsou nečistoty v čističce filtrovány a polapeny? Všechny částečky obsažené ve vzduchu jsou zachyceny na moderním elektrostatickém filtru. Jak již bylo uvedeno, efektivita Ionic-CARE Triton X6 je téměř 96%. Na ploše 1100 cm2 ulpí nejenom prach, jenž je přítomen ve vzduchu, ale také pyly, kouř z cigaret, chemikálie a jiné alergeny. Nejen to, Ionic-CARE spolehlivě odstraňuje z filtrovaného vzduchu i viry, bakterie, spóry plísní a navíc i rozpadové prvky radonu. To vše jsou vlastnosti, jenž činí z Ionic-CARE Triton X6 skvělý přístroj pro všechny alergiky. Ionic-CARE Triton X6 disponuje třemi stupni výkonu, přičemž spotřeba je maximálně 12 W. Provoz čistička vzduchu tak vyjde velmi levně.

čističky vzduchu s omyvatelným filtrem

  • Ionic-CARE Triton X6 má omyvatelné filtry - není tedy potřeba kupovat nové
  • čisitčky Ionic-CARE jsou vybaveny ionizátorem vzduchu - zakoupíte tak 2 přístorej v 1
  • 3 stupně výkonu a téměř bezhlučný provoz, díky tomu je tato čistička vzduchu vhodná i do ložnice
  • naprosto minimální náklady na provoz - denní provoz stojí necelé 2 Kč
  • velmi snadná údržba, jež zvládne doslova každý
  • poctivé provedení, moderní design a výběr ze 3 barevných variant
 
 

Nabídka čističek vzduchu

 

Ionizátor vzduchu

Ionizátor vzduchu napomáhá odstraňovat pachy, plyny, bakterie a jiné nečistoty obsažené ve vzduchu vytvářením záporných iontů. Vzduch, jenž dýcháme, by měl obsahovat minimálně 800-900 záporně nabitých iontů na cm3. V přírodě je pak obsah záporných iontů ve vzduchu ještě mnohem vyšší. Setkat se můžeme i s koncentrací kolem 10.000 vzdušných aniontů na cm3. Takto vysokou koncentraci záporných iontů můžeme zaznamenat například na horách, v lese nebo u vodních zdrojů. V bytech se tyto hodnoty pohybují kolem nuly a tak je vhodné vzduch ionizovat. Ionizovaný vzduch má přínosný vliv na lidské zdraví, povzbuzuje bdělost, krevní oběh a navíc i zlepšuje práci mozku. Mnohdy také lidé, jenž trpí bolestmi hlavy přestanou mít bolesti právě díky ionizaci vzduchu. Ionizátor taktéž snižuje příznaky alergií, což je zejména v pylových sezónách velmi prospěšné a co zřejmě ocení úplně každý alergik.

 
 

Omyvatelný filtr šetří vaše peníze

Omyvatelný filtr čističky vzduchu

Filtr zařízení Ionic-CARE Triton X6 je omyvatelný, není tedy třeba jej měnit a není tedy potřeba kupovat nový. Úplně dostačující bude, když jednou za čas filtr umyjete. Jak tedy na správnou údržbu čističky vzduchu Ionic-CARE Triton X6? Údržba čističky se skládá ze dvou činností, jenž je třeba pravidelně opakovat. První z nich je čištění již zmíněného omyvatelného elektrostatického filtru. Toto čištění se provádí přibližně jednou týdně, v případě silně znečištěných prostor klidně dvakrát týdně. Filtr je možné otřít suchým hadříkem a posléze omýt vodou s tekutým mycím prostředkem. Filtr pak otřete do sucha nebo nechte osušit - filtr nelze do čističky vkládat mokrý, čističku byste tím mohli zničit. Potom je také třeba čistit ionizační drátky, ideálně zároveň s čištěním filtru. K tomuto účelu pak slouží výsuvné táhlo na boku čističky vzduchu.

Pokud je čistička vzduchu umístěna v prostoru, kde se kouří, tak se může stát, že filtr bude zanesen nečistotami z cigaretového kouře (dehtem). Tyto nečistoty vytváří na filtru lepivý potah, jenž se nejsnadněji odstraní osprchováním a odmaštěním saponátem bez abraziv (postačí jarová voda), aby nedošlo k poničení leštěného povrchu nerezového filtru. Opět platí, že po omytí je třeba filtr osušit nebo nechat oschnout - mokrý filtr nikdy nedávejte do čističky vzduchu. Jak je vidět z výše uvedeného vyplývá, že údržba čističky je snadná a zvládne ji skutečně každý. Díky tomu, že není potřeba do zařízení kupovat nové filtry, je její provoz levný. K nízké ceně provozu přispívá i nízká spotřeba elektrické energie - spotřeba přístroje je přibližně 12W.

Levný provoz čističky Ionic-CARE

Levný provoz čističky vzduchu

Provoz čističky Ionic-CARE je levný díky nízké spotřebě a omyvatelným filtrům, jež není třeba dokupovat.

Vysoká účinnost čističky Ionic-CARE

Vysoká účinnost čističky

Vysoká účinnost Ionic-CARE Triton X6, jenž dosahuje až 96% zajišťuje důkladné vyčištění vzduchu.

Tichý chod Ionic-CARE

Tichý chod čističky

Tichý chod čističky vzduchu zajišťuje technologie, kdy není k proudění vzduchu potřeba ventilátor. Díky tomu se Ionic-CARE Triton X6 hodí i do ložnice.