čističky vzduchu test

Ionic-CARE Triton X6

Trápí vás alergie a nebo chcete vyčistit vzduch v prostředí, ve kterém žijete? Pak je jasnou volbou čistička vzduchu s ionizátorem Ionic-CARE. Toto zařízení vzduch perfektně čistí s efektivností až 96% a zároveň díky ionizátoru vzduch ionizuje. Čistička vzduchu pracuje nejen naprosto nehlučně ale také s nulovými náklady na výměnné filtry. Filtry v těchto čističkách jsou totiž omyvatelné a jejich údržba je tak nejen velmi snadná ale také ekonomická. Cirkulace vzduchu uvnitř čističky je pak zajištěna soustavou elektrod, jež pohybují vzduchem pomocí "elektronového větru". Jde o moderní zařízení, jehož efektivita je maximalizována díky přesnému propracování. Současně tento systém dokonale nahrazuje dříve používané ventilátory, které však pořád některé jiné čističky vzduchu využívají. Provoz těchto zastaralých čističek vzduchu je potom nejen neúčinný ale také finančně nevýhodný a často dost hlučný.

Spolehlivý filtr nečistot

Ptáte se, jak jsou nečistoty v čističce polapeny a filtrovány? Veškeré částečky obsažené ve vzduchu jsou zachyceny na elektrostatickém filtru. Jak jsme již psali, efektivita čističky vzduchu je téměř 96%. Na ploše 1100 cm2 ulpí nejenom prach, který je přítomný ve vzduchu, ale také pyly, kouř z cigaret, chemikálie a další alergeny. Nejenom to, Ionic-CARE spolehlivě odstraňuje z filtrovaného vzduchu i viry, bakterie, spóry plísní a navíc i rozpadové prvky radonu. To vše jsou vlastnosti, jenž činí z Ionic-CARE Triton X6 vhodný přístroj pro všechny alergiky. Ionic-CARE Triton X6 disponuje třemi stupni výkonu, přičemž spotřeba je maximálně 12 W. Provoz čističky vzduchu Ionic-CARE Triton X6 tak vychází velmi levně.

Ionic-CARE Triton X6 je zárukou kvality

  • čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6 má omyvatelné filtry - netřeba kupovat nové
  • Ionic-CARE Triton X6 jsou vybaveny kvalitním ionizátorem vzduchu - získáte tak 2 zařízení v 1
  • 3 stupně výkonu a téměř bezhlučný provoz, díky tomu je tato čistička vhodná i do ložnice
  • minimální provozní náklady - denní provoz vyjde na necelé 2 Kč
  • velmi snadná údržba, kterou zvládne doslova úplně každý
  • poctivé provedení, moderní design a výběr ze 3 barevných variant
 
 

Nabídka čističek vzduchu

 

Ionizátor vzduchu

Ionizátor vzduchu napomáhá odstraňovat pachy, plyny, bakterie a jiné nečistoty obsažené ve vzduchu vytvářením záporných iontů. Vzduch, který dýcháme, by měl obsahovat minimálně 800-900 záporně nabitých iontů na cm3. V přírodě je pak obsah záporných iontů ve vzduchu ještě mnohem vyšší. Setkat se můžeme i s koncentrací kolem 10.000 vzdušných aniontů na cm3. Tak vysokou koncentraci záporných iontů můžeme nalézt kupříkladu na horách, v lese nebo u vodopádů. V bytech se tyto hodnoty pohybují kolem nuly a tak je vhodné vzduch ionizovat. Ionizovaný vzduch má pozitivní vliv na lidské zdraví, povzbuzuje bdělost, krevní oběh a navíc i zlepšuje činnost mozku. Mnohdy také lidé, jenž trpí bolestmi hlavy přestanou mít bolesti právě díky ionizaci vzduchu. Ionizátor také zmírňuje příznaky alergií, což je hlavně v pylových sezónách velmi prospěšné a co zřejmě ocení každý alergik.

 
 

Omyvatelný filtr šetří vaši peněženku

Omyvatelný filtr čističky vzduchu

Filtr čističky vzduchu je omyvatelný, nemusíte jej tedy měnit a tedy není třeba kupovat nový. Stačí jednou za čas filtr umýt. Jak tedy na správnou údržbu čističky vzduchu Ionic-CARE Triton X6? Údržba zařízení se skládá ze dvou činností, které je třeba pravidelně vykonávat. První z nich je čištění již zmíněného omyvatelného elektrostatického filtru. Toto čištění se provádí přibližně jednou týdně, v případě silně znečištěných prostor i dvakrát týdně. Filtr je možné otřít suchým hadříkem a posléze omýt vodou s tekutým mycím prostředkem. Filtr pak otřete do sucha nebo nechte osušit - filtr nelze do čističky vkládat mokrý, čističku byste tím zničili. Pak je také třeba čistit ionizační drátky, ideálně zároveň s čištěním filtru. K tomuto účelu slouží výsuvné táhlo na boku přístroje.

Pakliže je čistička vzduchu umístěna v prostoru, kde se kouří, tak se může stát, že filtr bude zanesen nečistotami z cigaretového kouře (dehtem). Tyto nečistoty tvoří na filtru lepivý potah, jenž se nejsnadněji odstraní osprchováním a odmaštěním saponátem bez abraziv (stačí jarová voda), aby nedošlo k poničení leštěného povrchu nerezového filtru. Opět platí, že po omytí je potřeba filtr osušit nebo nechat oschnout - mokrý filtr nikdy nevkládejte do zařízení. Jak je vidět z výše uvedeného vyplývá, že údržba čističky je velmi snadná a zvládne ji opravdu každý. Díky tomu, že není třeba do čističky vzduchu objednávat nové filtry, je provoz čističky levný. K ekonomičnosti provozu přispívá i nízká spotřeba elektrické energie - spotřeba přístroje je zhruba 12W.

Levný provoz čističky vzduchu

Levný provoz čističky vzduchu

Provoz čističky je levný díky minimální spotřebě a omyvatelným filtrům, které není potřeba dokupovat.

Vysoká účinnost čističky vzduchu

Vysoká účinnost čističky

Vysoká účinnost zařízení, jenž dosahuje až 96% zajišťuje důkladné vyčištění vzduchu.

Tichý chod čističky

Tichý chod čističky

Tichý chod čističky je zajištěn technologií, kdy není k proudění vzduchu zapotřebí. Díky tomu se přístroj hodí i do ložnice.