Domácí čističky vzduchu

Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6

Potýkáte se s alergií a nebo chcete pročistit vzduch v prostředí, ve kterém bydlíte? Pak je výbornou volbou čistička vzduchu Ionic-CARE. Toto zařízení vzduch efektivně čistí s efektivností až 96% a zároveň díky ionizátoru čištěný vzduch ionizuje. Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6 funguje nejen naprosto nehlučně ale také s nulovými náklady na výměnné filtry. Filtry v těchto čističkách jsou totiž omyvatelné a jejich údržba je proto nejen velmi snadná ale i ekonomicky výhodná. Cirkulace vzduchu uvnitř zařízení je pak zajištěna soustavou elektrod, jenž pohybují vzduchem pomocí "elektronového větru". Jedná se o moderní zařízení, jehož efektivita je maximalizována díky preciznímu propracování. Zároveň tento systém spolehlivě nahrazuje zastaralé ventilátory, které však stále některé konkurenční čističky využívají. Provoz těchto zastaralých čističek vzduchu je pak nejen neúčinný ale také neekonomický a často poměrně hlučný.

Spolehlivý filtr nečistot

Chcete vědět, jak jsou nečistoty v čističce polapeny? Veškeré částečky obsažené ve vzduchu jsou polapeny na elektrostatickém filtru. Jak již bylo uvedeno, účinnost čističky Ionic-CARE Triton X6 je téměř 96%. Na ploše 1100 cm2 ulpí nejenom prach, jenž je přítomen ve vzduchu, ale také pyly, kouř z cigaret, chemikálie a další alergeny. Nejen to, Ionic-CARE Triton X6 spolehlivě odstraňuje z filtrovaného vzduchu i viry, bakterie, spóry plísní a navíc i rozpadové prvky radonu. To vše jsou vlastnosti, jenž činí z Ionic-CARE Triton X6 vhodný přístroj pro všechny alergiky. Ionic-CARE Triton X6 disponuje třemi stupni výkonu, kdy je zároveň spotřeba max. 12W. Náklady na provoz této čističky jsou tak velmi nízké.

Čističky vzduchu Ionic-CARE jsou zárukou kvality

  • Ionic-CARE Triton X6 má omyvatelné filtry - není třeba kupovat nové
  • Ionic-CARE Triton X6 jsou vybaveny kvalitním ionizátorem vzduchu - zakoupíte tak 2 zařízení v 1
  • 3 stupně výkonu a téměř bezhlučný provoz, díky tomu je tato čistička vzduchu vhodná i do ložnice
  • minimální náklady na provoz - denní provoz stojí necelé 2 Kč
  • velmi jednoduchá údržba, jež zvládne skutečně úplně každý
  • kvalitní provedení, moderní vzhled a výběr ze 3 barevných variant
 
 

Nabídka čističek vzduchu

 

Ionizátor vzduchu

Ionizátor vzduchu napomáhá ničit pachy, plyny, bakterie a jiné nečistoty obsažené ve vzduchu vytvářením záporných iontů. Vzduch, který dýcháme, by měl obsahovat minimálně 800-900 záporně nabitých iontů na cm3. V přírodě je pak výskyt záporných iontů ve vzduchu ještě mnohem vyšší. Setkat se můžeme i s koncentrací kolem 10.000 vzdušných aniontů na cm3. Tak vysokou koncentraci záporných iontů můžeme zaznamenat například na horách, v lese nebo u vodních zdrojů. V místnostech se tyto hodnoty pohybují kolem nuly a z toho důvodu je vhodné vzduch ionizovat. Ionizovaný vzduch má kladný vliv na lidské zdraví, povzbuzuje bdělost, krevní oběh a také zlepšuje činnost mozku. Často také lidé, jenž trpí bolestmi hlavy přestanou mít bolesti právě díky ionizaci vzduchu. Ionizátor také zmírňuje příznaky alergií, což je zejména v pylových sezónách velmi prospěšné a což ocení každý alergik.

 
 

Omyvatelný filtr šetří vaše peníze

Omyvatelný filtr čističky vzduchu

Filtr čističky Ionic-CARE Triton X6 je omyvatelný, nemusíte jej tedy měnit a tedy není třeba kupovat nový. Stačí jednou za čas filtr umýt. Jak tedy na správnou údržbu čističky vzduchu Ionic-CARE Triton X6? Údržba čističky se skládá ze dvou činností, jenž je třeba pravidelně opakovat. První z nich je čištění již zmíněného omyvatelného elektrostatického filtru. Toto čištění se provádí zhruba jednou týdně, v případě silně znečištěných prostor i dvakrát týdně. Filtr je možné utřít suchým hadříkem a poté omýt vodou s tekutým mycím prostředkem. Filtr pak otřete do sucha nebo nechte osušit - filtr se nesmí do přístroje vkládat mokrý, čističku byste tím mohli zničit. Potom je také potřeba čistit ionizační drátky, ideálně zároveň s čištěním filtru. Pro tento účel slouží výsuvné táhlo na boku zařízení.

Pokud je čistička vzduchu umístěna v prostorách, kde se kouří, tak se může stát, že filtr bude zanesen nečistotami z cigaretového kouře (dehtem). Tyto nečistoty tvoří na filtru lepivý potah, jež se nejsnadněji odstraní osprchováním a odmaštěním saponátem bez abraziv (stačí jarová voda), aby nedošlo k poničení leštěného povrchu nerezového filtru. Opět platí, že po omytí je třeba filtr osušit nebo nechat oschnout - mokrý filtr nikdy nevkládejte do čističky vzduchu. Jak je vidět z výše uvedeného vyplývá, že údržba čističky je snadná a zvládne ji opravdu každý. Díky tomu, že není třeba do přístroje objednávat nové filtry, je provoz čističky levný. K ekonomičnosti provozu přispívá i nízká spotřeba elektrické energie - spotřeba přístroje je zhruba kolem 12W.

Levný provoz čističky vzduchu

Levný provoz čističky vzduchu

Provoz čističky Ionic-CARE je levný díky nízké spotřebě a omyvatelným filtrům, které není potřeba dokupovat.

Vysoká účinnost čističky

Vysoká účinnost čističky

Vysoká účinnost Ionic-CARE, jenž dosahuje až 96% zajišťuje skvělé pročištění vzduchu.

Tichý chod čističky

Tichý chod čističky

Tichý chod čističky vzduchu zajišťuje technologie, kdy není k proudění vzduchu zapotřebí. Díky tomu se přístroj hodí i do ložnice.