Elektrostatická čistička vzduchu

Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6

Sužuje vás alergie a nebo chcete vyčistit vzduch v prostředí, ve kterém žijete? Pak je jasnou volbou čistička vzduchu s ionizátorem Ionic-CARE Triton X6. Toto zařízení vzduch efektivně čistí s účinností až 96% a současně díky ionizátoru vzduch ionizuje. Čistička vzduchu pracuje nejen naprosto nehlučně ale také bez nákladů na výměnné filtry. Filtry v těchto čističkách jsou totiž omyvatelné a jejich údržba je tak nejen velmi snadná ale také ekonomická. Cirkulace vzduchu uvnitř čističky je pak zajištěna soustavou elektrod, které pohybují vzduchem pomocí "elektronového větru". Jde o moderní zařízení, jehož efektivita je maximalizována díky přesnému propracování. Zároveň tento systém spolehlivě nahrazuje původní ventilátory, které však pořád některé konkurenční čističky vzduchu využívají. Provoz těchto zastaralých čističek je pak nejen neúčinný ale také finančně nevýhodný a často poměrně hlučný.

Účinný filtr nečistot

Chcete vědět, jak jsou nečistoty v čističce filtrovány? Veškeré částečky obsažené ve vzduchu jsou zachyceny na elektrostatickém filtru. Jak již bylo uvedeno, účinnost čističky vzduchu je téměř 96%. Na ploše 1100 cm2 ulpí nejen prach, který je přítomný ve vzduchu, ale i pyly, kouř z cigaret, chemikálie a další alergeny. Nejenom to, Ionic-CARE efektivně odstraňuje z filtrovaného vzduchu i viry, bakterie, spóry plísní a navíc i rozpadové prvky radonu. To vše jsou vlastnosti, které činí z této čističky vzduchu skvělý přístroj pro všechny alergiky. Ionic-CARE Triton X6 disponuje třemi stupni výkonu, přičemž spotřeba je maximálně 12 W. Provoz čističky vzduchu Ionic-CARE Triton X6 díky tomu nikoho nezruinuje, vychází totiž velmi levně.

Čističky vzduchu Ionic-CARE jsou zárukou kvality

  • čistička vzduchu Ionic-CARE má omyvatelné filtry - nemusíte kupovat nové
  • čisitčky Ionic-CARE jsou vybaveny ionizátorem vzduchu - získáte tak 2 přístorej v 1
  • 3 stupně výkonu a téměř bezhlučný provoz, díky čemuž je tato čistička vzduchu vhodná i do ložnice
  • naprosto minimální náklady na provoz - denní provoz vychází na necelé 2 Kč
  • velmi snadná údržba, jež zvládne doslova úplně každý
  • poctivé provedení, moderní vzhled a výběr ze 3 barevných variant
 
 

Nabídka čističek vzduchu

 

Ionizátor vzduchu

Ionizátor vzduchu napomáhá ničit pachy, plyny, bakterie a jiné nečistoty obsažené ve vzduchu vytvářením záporných iontů. Vzduch, jenž dýcháme, by měl obsahovat minimálně 800-900 záporně nabitých iontů na cm3. V přírodě je potom obsah záporných iontů ještě mnohem vyšší. Setkat se můžeme i s koncentrací kolem 10.000 vzdušných aniontů na cm3. Takto vysokou koncentraci záporných iontů můžeme nalézt kupříkladu na horách, v lese nebo u vodních zdrojů. V místnostech se tyto hodnoty pohybují kolem nuly a tak je vhodné vzduch ionizovat. Ionizovaný vzduch má přínosný vliv na lidské zdraví, povzbuzuje bdělost, krevní oběh a také zvyšuje práci mozku. Mnohdy také lidé, jenž trpí bolestmi hlavy přestanou mít bolesti právě díky ionizaci vzduchu. Ionizátor taktéž snižuje příznaky alergií, což je hlavně v pylových sezónách velmi prospěšné a což ocení úplně každý alergik.

 
 

Omyvatelný filtr šetří peníze

Omyvatelný filtr čističky vzduchu

Filtr čističky Ionic-CARE Triton X6 je omyvatelný, nemusíte jej tedy měnit a tedy není třeba kupovat nový. Úplně dostačující bude, když jednou za čas filtr umyjete. Jak tedy pečovat o čističky vzduchu Ionic-CARE Triton X6? Údržba přístroje se skládá ze dvou činností, jenž je třeba pravidelně vykonávat. První z nich je čištění již zmíněného omyvatelného elektrostatického filtru. Čištění se provádí přibližně jednou do týdne, v případě silně znečištěných prostor i dvakrát týdně. Filtr stačí utřít suchým hadříkem a poté omýt vodou s tekutým mycím prostředkem. Filtr pak otřete do sucha nebo nechte osušit - filtr se nesmí do čističky vkládat mokrý, čističku byste tím zničili. Pak je také potřeba čistit ionizační drátky, ideálně zároveň s čištěním filtru. K tomuto účelu slouží výsuvné táhlo na boku přístroje.

Pakliže je Ionic-CARE Triton X6 umístěna v místě, kde se kouří, tak se může stát, že filtr bude zanesen nečistotami z cigaretového kouře (dehtem). Tyto nečistoty vytváří na filtru lepivý potah, jež se nejsnáze odstraní osprchováním a odmaštěním saponátem bez abraziv (stačí jarová voda), aby nedošlo k poničení leštěného povrchu nerezového filtru. Zase platí, že po omytí je třeba filtr osušit nebo nechat oschnout - mokrý filtr v žádném případě nedávejte do zařízení. Jak je vidět z výše uvedeného plyne, že údržba čističky je jednoduchá a zvládne ji skutečně každý. Díky tomu, že není třeba do zařízení kupovat nové filtry, je její provoz levný. K nízké ceně provozu přispívá i nízká spotřeba elektrické energie - spotřeba přístroje je přibližně 12W.

Levný provoz čističky vzduchu

Levný provoz čističky vzduchu

Provoz Ionic-CARE Triton X6 je levný díky nízké spotřebě a omyvatelným filtrům, jež není třeba dokupovat.

Vysoká účinnost čističky

Vysoká účinnost čističky

Vysoká účinnost čističky vzduchu, jenž dosahuje až 96% zajišťuje skvělé vyčištění vzduchu.

Tichý chod čističky Ionic-CARE

Tichý chod čističky

Tichý chod Ionic-CARE je zajištěn technologií, kdy není k proudění vzduchu zapotřebí. Díky tomu se zařízení hodí i do ložnice.