Ionic care čistička vzduchu

Ionic-CARE Triton X6

Sužuje vás alergie a nebo jen chcete pročistit vzduch v prostředí, kde bydlíte? Pak je jasnou volbou čistička vzduchu s ionizátorem Ionic-CARE. Tato čistička vzduch bezvadně čistí s efektivností až 96% a současně díky ionizátoru čištěný vzduch ionizuje. Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6 pracuje nejen naprosto nehlučně ale také bez nákladů na výměnné filtry. Filtry v v této čističce jsou totiž omyvatelné a jejich údržba je díky tomu nejen velmi snadná ale i ekonomicky výhodná. Cirkulace vzduchu uvnitř zařízení je potom zajištěna soustavou elektrod, jenž pohybují vzduchem pomocí "elektronového větru". Jde o moderní zařízení, jehož efektivita je maximalizována díky dokonalému propracování. Současně tento systém výborně nahrazuje zastaralé ventilátory, jenž však stále některé jiné čističky využívají. Provoz těchto zastaralých čističek je pak nejen neúčinný ale také neekonomický a často poměrně hlučný.

Efektivní filtr nečistot

Ptáte se, jak jsou nečistoty v čističce filtrovány? Veškeré částečky obsažené ve vzduchu jsou zachyceny na moderním elektrostatickém filtru. Jak již bylo uvedeno, účinnost Ionic-CARE Triton X6 je téměř 96%. Na ploše 1100 cm2 ulpí nejenom prach, který je přítomen ve vzduchu, ale i pyly, kouř z cigaret, chemikálie a jiné alergeny. Nejenom to, Ionic-CARE spolehlivě filtruje ze vzduchu i viry, bakterie, spóry plísní a navíc i rozpadové prvky radonu. To vše jsou vlastnosti, které činí z této čističky vzduchu skvělý přístroj pro všechny alergiky. Ionic-CARE Triton X6 disponuje 3 stupni výkonu, přičemž spotřeba je maximálně 12 W. Provoz čističky vzduchu Ionic-CARE Triton X6 díky tomu nikoho nezruinuje, vychází totiž velmi levně.

Ionic care čistička vzduchu

  • čistička vzduchu Ionic-CARE má omyvatelné filtry - netřeba kupovat nové
  • Ionic-CARE Triton X6 jsou vybaveny ionizátorem vzduchu - získáte tak 2 zařízení v 1
  • 3 stupně výkonu a téměř bezhlučný provoz, díky tomu je tato čistička vhodná i do ložnice
  • naprosto minimální provozní náklady - denní provoz vás bude stát necelé 2 Kč
  • velmi snadná údržba, kterou zvládne opravdu úplně každý
  • kvalitní provedení, moderní design a výběr ze 3 barevných variant
 
 

Nabídka čističek vzduchu

 

Ionizátor vzduchu

Ionizátor vzduchu napomáhá ničit pachy, plyny, bakterie a jiné nečistoty vytvářením záporných iontů. Vzduch, jenž dýcháme, by měl obsahovat minimálně 800-900 záporně nabitých iontů na cm3. V přírodě je pak obsah záporných iontů ve vzduchu ještě mnohem vyšší. Setkat se můžeme i s koncentrací kolem 10.000 vzdušných aniontů na cm3. Takto vysokou koncentraci záporných iontů můžeme nalézt kupříkladu na horách, v lese nebo u vodních zdrojů. V místnostech se tyto hodnoty pohybují kolem nuly a tak je vhodné vzduch ionizovat. Ionizovaný vzduch má kladný vliv na zdraví člověka, povzbuzuje bdělost, krevní oběh a navíc i zvyšuje práci mozku. Mnohdy také lidé, jenž trpí bolestmi hlavy přestanou mít bolesti právě díky ionizaci vzduchu. Ionizátor také zmírňuje příznaky alergií, což je zejména v pylových sezónách velmi prospěšné a což ocení úplně každý alergik.

 
 

Omyvatelný filtr šetří vaši peněženku

Omyvatelný filtr čističky vzduchu

Filtr zařízení Ionic-CARE Triton X6 je omyvatelný, není tedy třeba jej měnit a tím pádem kupovat nový. Stačí jednou za čas filtr umýt. Jak tedy na správnou údržbu čističky vzduchu Ionic-CARE Triton X6? Údržba zařízení se skládá ze dvou činností, které je potřeba pravidelně opakovat. První z nich je čištění již zmíněného omyvatelného elektrostatického filtru. Čištění se provádí zhruba jednou týdně, v případě silně znečištěných prostor klidně dvakrát týdně. Filtr stačí utřít suchým hadříkem a pak omýt vodou s tekutým mycím prostředkem. Filtr pak otřete do sucha nebo nechte osušit - filtr se nesmí do čističky vkládat mokrý, čističku byste tím zničili. Potom je také třeba čistit ionizační drátky, ideálně současně s čištěním filtru. Pro tento účel pak slouží výsuvné táhlo na boku přístroje.

Jestliže je Ionic-CARE Triton X6 umístěna v prostoru, kde se kouří, tak se může stát, že filtr bude zanesen nečistotami z cigaretového kouře (dehtem). Tyto nečistoty vytváří na filtru lepivý potah, jenž se nejsnáze odstraní osprchováním a odmaštěním saponátem bez abraziv (stačí jarová voda), aby nedošlo k poškrábání leštěného povrchu nerezového filtru. Opět platí, že po omytí je potřeba filtr osušit nebo nechat oschnout - mokrý filtr nikdy nevkládejte do čističky vzduchu. Jak je vidět z výše uvedeného vyplývá, že údržba čističky je jednoduchá a zvládne ji opravdu každý. Díky tomu, že není potřeba do čističky kupovat nové filtry, je provoz čističky levný. K nízké ceně provozu přispívá i nízká spotřeba elektrické energie - spotřeba přístroje je přibližně 12W.

Levný provoz zařízení

Levný provoz čističky vzduchu

Provoz přístroje je levný díky minimální spotřebě a omyvatelným filtrům, jež není potřeba dokupovat.

Vysoká účinnost čističky vzduchu

Vysoká účinnost čističky

Vysoká účinnost čističky vzduchu, jenž dosahuje až 96% zajišťuje skvělé vyčištění vzduchu.

Tichý chod čističky

Tichý chod čističky

Tichý chod Ionic-CARE Triton X6 zajišťuje technologie, kdy není k proudění vzduchu potřeba ventilátor. Díky tomu se zařízení hodí i do ložnice.