Ionizační čistička vzduchu

Čistička vzduchu s ionizátorem

Potýkáte se s alergií a nebo chcete vyčistit prostředí, ve kterém žijete? Pak je jasnou volbou čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6. Toto zařízení vzduch efektivně čistí s efektivitou až 96% a zároveň díky ionizátoru čištěný vzduch ionizuje. Tato čistička vzduchu funguje nejen naprosto nehlučně ale také s nulovými náklady na výměnné filtry. Filtry v čističce jsou totiž omyvatelné a jejich údržba je tak nejen velmi jednoduchá ale také finančně výhodná. Cirkulace vzduchu uvnitř čističky je pak zajištěna soustavou elektrod, které pohybují vzduchem pomocí "elektronového větru". Jedná se o moderní zařízení, jehož efektivita je maximalizována díky přesnému zpracování. Zároveň tento systém spolehlivě nahrazuje zastaralé ventilátory, které však stále některé jiné čističky využívají. Provoz těchto zastaralých čističek vzduchu je potom nejen neefektivní ale také finančně nevýhodný a poměrně hlučný.

Efektivní filtr nečistot

Chcete vědět, jak jsou nečistoty v čističce polapeny? Všechny částečky obsažené ve vzduchu jsou polapeny na elektrostatickém filtru. Jak jsme již psali, účinnost čističky vzduchu je téměř 96%. Na ploše 1100 cm2 ulpí nejenom prach, který je přítomen ve vzduchu, ale také pyly, kouř z cigaret, chemikálie a jiné alergeny. Nejenom to, Ionic-CARE spolehlivě odstraňuje ze vzduchu i viry, bakterie, spóry plísní a navíc i rozpadové prvky radonu. To vše jsou vlastnosti, jenž činí z čističky vzduchu Ionic-CARE skvělý přístroj pro všechny alergiky. Ionic-CARE Triton X6 disponuje 3 stupni výkonu, kdy je zároveň spotřeba max. 12W. Provoz Ionic-CARE Triton X6 díky tomu vychází levně.

Ionic-CARE je zárukou kvality

  • Ionic-CARE Triton X6 má omyvatelné filtry - nemusíte kupovat nové
  • čističky vzduchu Ionic-CARE jsou doplněny ionizátorem vzduchu - zakoupíte tak 2 přístorej v 1
  • 3 stupně výkonu a téměř bezhlučný provoz, díky tomu je toto zařízení vhodné i do ložnice
  • minimální náklady na provoz - denní provoz vás bude stát necelé 2 Kč
  • velmi snadná údržba, jež zvládne opravdu každý
  • poctivé provedení, moderní vzhled a výběr ze 3 barevných variant
 
 

Nabídka čističek vzduchu

 

Ionizátor vzduchu

Ionizátor vzduchu pomáhá ničit pachy, plyny, bakterie a jiné nečistoty obsažené ve vzduchu vytvářením záporných iontů. Vzduch, který dýcháme, by měl obsahovat minimálně 800-900 záporně nabitých iontů na cm3. V přírodě je pak obsah záporných iontů ve vzduchu ještě mnohem vyšší. Setkat se můžeme i s koncentrací kolem 10.000 vzdušných aniontů na cm3. Tak vysokou koncentraci záporných iontů můžeme nalézt kupříkladu na horách, v lese nebo u vodopádů. V místnostech se tyto hodnoty pohybují kolem nuly a tak je vhodné vzduch ionizovat. Ionizovaný vzduch má kladný vliv na zdraví člověka, povzbuzuje bdělost, krevní oběh a také zlepšuje práci mozku. Často také lidé, jenž trpí bolestmi hlavy přestanou mít bolesti právě díky ionizaci vzduchu. Ionizátor taktéž zmírňuje příznaky alergií, což je zejména v pylových sezónách velmi prospěšné a co zřejmě ocení úplně každý alergik.

 
 

Omyvatelný filtr šetří peníze

Omyvatelný filtr čističky vzduchu

Filtr čističky vzduchu je omyvatelný, není tedy třeba jej měnit a není tedy potřeba kupovat nový. Stačí jednou za čas filtr umýt. Jak tedy pečovat o čističky vzduchu Ionic-CARE Triton X6? Údržba přístroje se skládá ze dvou činností, které je potřeba pravidelně opakovat. První z nich je čištění již zmíněného omyvatelného elektrostatického filtru. Čištění se provádí zhruba jednou týdně, v případě silně znečištěných prostor klidně dvakrát týdně. Filtr stačí utřít suchým hadříkem a poté omýt vodou s tekutým mycím prostředkem. Filtr pak otřete do sucha nebo nechte osušit - filtr nelze do zařízení vkládat mokrý, čističku byste tím zničili. Potom je také potřeba čistit ionizační drátky, ideálně zároveň s čištěním filtru. K tomuto účelu pak slouží výsuvné táhlo na boku přístroje.

Pakliže je Ionic-CARE Triton X6 umístěna v prostorách, kde se kouří, tak se může stát, že filtr bude zanesen nečistotami z cigaretového kouře (dehtem). Tyto nečistoty tvoří na filtru lepivý potah, jenž se nejsnáze odstraní osprchováním a odmaštěním saponátem bez abraziv (stačí jarová voda), aby nedošlo k poškrábání leštěného povrchu nerezového filtru. Opět platí, že po omytí je potřeba filtr osušit nebo nechat oschnout - mokrý filtr nikdy nevkládejte do čističky vzduchu. Jak je vidět z výše uvedeného plyne, že údržba čističky vzduchu je jednoduchá a zvládne ji skutečně každý. Díky tomu, že není třeba do čističky objednávat nové filtry, je její provoz levný. K ekonomičnosti provozu přispívá i nízká spotřeba elektrické energie - spotřeba přístroje je zhruba 12W.

Levný provoz Ionic-CARE

Levný provoz čističky vzduchu

Provoz přístroje je levný díky nízké spotřebě a omyvatelným filtrům, jež není potřeba dokupovat.

Vysoká účinnost Ionic-CARE

Vysoká účinnost čističky

Vysoká účinnost čističky Ionic-CARE, jenž dosahuje až 96% zajišťuje poctivé vyčištění vzduchu.

Tichý chod čističky

Tichý chod čističky

Tichý chod zařízení je zajištěn technologií, kdy není k proudění vzduchu potřeba ventilátor. Díky tomu se přístroj hodí i do ložnice.