Jak vybrat čističku vzduchu

Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6

Trápí vás alergie a nebo jen chcete pročistit prostředí, kde žijete? Pak je skvělou volbou čistička vzduchu s ionizátorem Ionic-CARE. Tato čistička vzduch výborně čistí s efektivností až 96% a současně díky ionizátoru čištěný vzduch ionizuje. Ionic-CARE Triton X6 funguje nejen naprosto nehlučně ale také s nulovými náklady na výměnné filtry. Filtry v těchto čističkách jsou totiž omyvatelné a jejich údržba je tak nejen velmi jednoduchá ale také ekonomicky výhodná. Cirkulace vzduchu uvnitř zařízení je potom zajištěna soustavou elektrod, jež pohybují vzduchem pomocí "elektronového větru". Jde o moderní zařízení, jehož efektivita je maximalizována díky preciznímu propracování. Současně tento systém spolehlivě nahrazuje původní ventilátory, které však pořád některé jiné čističky využívají. Provoz těchto zastaralých čističek vzduchu je potom nejen neefektivní ale také finančně nevýhodný a často dost hlučný.

Účinný filtr nečistot

Chcete vědět, jak jsou nečistoty v čističce polapeny? Veškeré částečky obsažené ve vzduchu jsou polapeny na elektrostatickém filtru. jak již bylo napsané, účinnost Ionic-CARE Triton X6 je téměř 96%. Na ploše 1100 cm2 ulpí nejen prach, jenž je přítomný ve vzduchu, ale také pyly, kouř z cigaret, chemikálie a další alergeny. Nejenom to, Ionic-CARE Triton X6 spolehlivě filtruje ze vzduchu i viry, bakterie, spóry plísní a navíc i rozpadové prvky radonu. To vše jsou vlastnosti, jenž činí z čističky vzduchu Ionic-CARE vhodný přístroj pro všechny alergiky. Ionic-CARE Triton X6 disponuje 3 stupni výkonu, kdy je zároveň spotřeba max. 12W. Provoz čistička vzduchu tak vyjde velmi levně.

Čističky vzduchu Ionic-CARE jsou zárukou kvality

  • čistička vzduchu Ionic-CARE má omyvatelné filtry - není třeba kupovat nové
  • čističky vzduchu Ionic-CARE jsou opatřeny ionizátorem vzduchu - zakoupíte tak 2 přístorej v 1
  • 3 stupně výkonu a téměř bezhlučný provoz, díky tomu je tato čistička vzduchu vhodná i do ložnice
  • naprosto minimální provozní náklady - denní provoz stojí necelé 2 Kč
  • velmi snadná údržba, kterou zvládne opravdu každý
  • kvalitní provedení, moderní vzhled a výběr ze 3 barevných variant
 
 

Nabídka čističek vzduchu

 

Ionizátor vzduchu

Ionizátor vzduchu napomáhá odstraňovat pachy, plyny, bakterie a jiné nečistoty obsažené ve vzduchu vytvářením záporných iontů. Vzduch, jenž dýcháme, by měl obsahovat minimálně 800-900 záporně nabitých iontů na cm3. V přírodě je potom výskyt záporných iontů ještě mnohem vyšší. Setkat se můžeme i s koncentrací kolem 10.000 vzdušných aniontů na cm3. Tak vysokou koncentraci záporných iontů můžeme zaznamenat kupříkladu na horách, v lese nebo u vodopádů. V bytech se tyto hodnoty pohybují kolem nuly a tak je vhodné vzduch ionizovat. Ionizovaný vzduch má kladný vliv na lidské zdraví, povzbuzuje bdělost, krevní oběh a také zlepšuje práci mozku. Mnohdy také lidé, kteří trpí bolestmi hlavy přestanou mít bolesti právě díky ionizaci vzduchu. Ionizátor také zmírňuje příznaky alergií, což je především v pylových sezónách velmi prospěšné a co zřejmě ocení úplně každý alergik.

 
 

Omyvatelný filtr šetří peníze

Omyvatelný filtr čističky vzduchu

Filtr čističky vzduchu je omyvatelný, nemusíte jej tedy měnit a tím pádem kupovat nový. Stačí jednou za čas filtr umýt. Jak tedy na správnou údržbu čističky vzduchu Ionic-CARE Triton X6? Údržba přístroje se skládá ze dvou činností, jenž je třeba pravidelně opakovat. První z nich je čištění již zmíněného omyvatelného elektrostatického filtru. Toto čištění se provádí zhruba jednou za týden, v případě silně znečištěných prostor klidně dvakrát týdně. Filtr je možné otřít suchým hadříkem a posléze omýt vodou s tekutým mycím prostředkem. Filtr pak otřete do sucha nebo nechte osušit - filtr nelze do přístroje vkládat mokrý, čističku byste tím mohli zničit. Pak je také třeba čistit ionizační drátky, ideálně zároveň s čištěním filtru. Pro tento účel pak slouží výsuvné táhlo na boku přístroje.

Jestliže je Ionic-CARE Triton X6 umístěna v místě, kde se kouří, tak se může stát, že filtr bude zanesen nečistotami z cigaretového kouře (dehtem). Tyto nečistoty vytváří na filtru lepivý potah, který se nejsnáze odstraní osprchováním a odmaštěním saponátem bez abraziv (stačí jarová voda), aby nedošlo k poškrábání leštěného povrchu nerezového filtru. Opět platí, že po omytí je potřeba filtr osušit nebo nechat oschnout - mokrý filtr v žádném případě nevkládejte do čističky. Jak je vidět z výše uvedeného plyne, že údržba čističky vzduchu je jednoduchá a zvládne ji skutečně každý. Díky tomu, že není třeba do čističky vzduchu objednávat nové filtry, je její provoz ekonomicky výhodný. K ekonomičnosti provozu přispívá i nízká spotřeba elektrické energie - spotřeba čističky je zhruba 12W.

Levný provoz zařízení

Levný provoz čističky vzduchu

Provoz Ionic-CARE Triton X6 je levný díky minimální spotřebě a omyvatelným filtrům, které není potřeba dokupovat.

Vysoká účinnost čističky

Vysoká účinnost čističky

Vysoká účinnost čističky, jenž dosahuje až 96% zajišťuje důkladné vyčištění vzduchu.

Tichý chod přístroje

Tichý chod čističky

Tichý chod čističky vzduchu zajišťuje technologie, kdy není k proudění vzduchu zapotřebí. Díky tomu se čistička vzduchu hodí i do ložnice.