Jakou čističku vzduchu

Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6

Sužuje vás alergie a nebo chcete pročistit vzduch v prostředí, kde žijete? Pak je výbornou volbou čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6. Toto zařízení vzduch efektivně čistí s efektivitou až 96% a současně díky ionizátoru čištěný vzduch ionizuje. Toto zařízení pracuje nejen naprosto nehlučně ale také s nulovými náklady na výměnné filtry. Filtry v těchto čističkách jsou totiž omyvatelné a jejich údržba je díky tomu nejen velmi snadná ale také finančně výhodná. Cirkulace vzduchu uvnitř zařízení je pak zajištěna soustavou elektrod, které pohybují vzduchem pomocí "elektronového větru". Jde o moderní zařízení, jehož efektivita je maximalizována díky přesnému zpracování. Zároveň tento systém dokonale nahrazuje dříve používané ventilátory, které však pořád některé konkurenční čističky vzduchu využívají. Provoz těchto zastaralých čističek vzduchu je pak nejen neefektivní ale také neekonomický a často dost hlučný.

Účinný filtr nečistot

Ptáte se, jak jsou nečistoty v čističce filtrovány a polapeny? Všechny částice obsažené ve vzduchu jsou polapeny na elektrostatickém filtru. Jak jsme již uvedli, účinnost čističky Ionic-CARE Triton X6 je téměř 96%. Na ploše 1100 cm2 ulpí nejenom prach, jenž je přítomen ve vzduchu, ale i pyly, kouř z cigaret, chemikálie a další alergeny. Nejenom to, Ionic-CARE Triton X6 spolehlivě odstraňuje z filtrovaného vzduchu i viry, bakterie, spóry plísní a navíc i rozpadové prvky radonu. To vše jsou vlastnosti, které činí z Ionic-CARE Triton X6 vhodný přístroj pro všechny alergiky. Ionic-CARE Triton X6 disponuje 3 stupni výkonu, kdy je zároveň spotřeba max. 12W. Provoz čističky vzduchu Ionic-CARE Triton X6 tak vychází velmi levně.

Ionic-CARE je zárukou kvality

  • čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6 má omyvatelné filtry - není třeba kupovat nové
  • čisitčky Ionic-CARE jsou vybaveny kvalitním ionizátorem vzduchu - zakoupíte tak 2 přístorej v 1
  • 3 stupně výkonu a téměř bezhlučný provoz, díky čemuž je tato čistička vhodná i do ložnice
  • naprosto minimální náklady provozu - denní provoz vyjde na necelé 2 Kč
  • velmi snadná údržba, kterou zvládne doslova každý
  • kvalitní provedení, moderní vzhled a výběr ze 3 barevných variant
 
 

Nabídka čističek vzduchu

 

Ionizátor vzduchu

Ionizátor vzduchu napomáhá odstraňovat pachy, plyny, bakterie a jiné nečistoty vytvářením záporných iontů. Vzduch, jenž dýcháme, by měl obsahovat minimálně 800-900 záporně nabitých iontů na cm3. V přírodě je potom koncentrace záporných iontů ještě mnohem vyšší. Setkat se můžeme i s koncentrací kolem 10.000 vzdušných aniontů na cm3. Takto vysokou koncentraci záporných iontů můžeme nalézt například na horách, v lese nebo u vodních zdrojů. V místnostech se tyto hodnoty pohybují kolem nuly a proto je vhodné vzduch ionizovat. Ionizovaný vzduch má přínosný vliv na zdraví člověka, povzbuzuje bdělost, krevní oběh a navíc i zvyšuje činnost mozku. Mnohdy také lidé, kteří trpí bolestmi hlavy přestanou mít bolesti právě díky ionizaci vzduchu. Ionizátor také snižuje příznaky alergií, což je především v pylových sezónách velmi prospěšné a co zřejmě ocení úplně každý alergik.

 
 

Omyvatelný filtr šetří vaši peněženku

Omyvatelný filtr čističky vzduchu

Filtr zařízení Ionic-CARE Triton X6 je omyvatelný, není tedy třeba jej měnit a tedy není třeba kupovat nový. Stačí jednou za čas filtr umýt. Jak tedy pečovat o čističky vzduchu Ionic-CARE Triton X6? Údržba zařízení se skládá ze dvou činností, které je potřeba pravidelně opakovat. První z nich je čištění již zmíněného omyvatelného elektrostatického filtru. Toto čištění se provádí zhruba jednou týdně, v případě silně znečištěných prostor klidně dvakrát týdně. Filtr je možné utřít suchým hadříkem a poté omýt vodou s tekutým mycím prostředkem. Filtr pak otřete do sucha nebo nechte osušit - filtr se nesmí do přístroje vkládat mokrý, čističku byste tím zničili. Potom je také třeba čistit ionizační drátky, ideálně zároveň s čištěním filtru. K tomuto účelu pak slouží výsuvné táhlo na boku čističky vzduchu.

Pokud je čistička vzduchu umístěna v místě, kde se kouří, tak se může stát, že filtr bude zanesen nečistotami z cigaretového kouře (dehtem). Tyto nečistoty vytváří na filtru lepivý potah, jež se nejsnadněji odstraní osprchováním a odmaštěním saponátem bez abraziv (postačí jarová voda), aby nedošlo k poškrábání leštěného povrchu nerezového filtru. Opět platí, že po omytí je třeba filtr osušit nebo nechat oschnout - mokrý filtr v žádném případě nedávejte do čističky vzduchu. Jak je vidět z výše uvedeného plyne, že údržba čističky vzduchu je velmi snadná a zvládne ji opravdu každý. Díky tomu, že není třeba do přístroje dokupovat nové filtry, je její provoz levný. K ekonomičnosti provozu přispívá i nízká spotřeba elektrické energie - spotřeba čističky je zhruba kolem 12W.

Levný provoz čističky Ionic-CARE

Levný provoz čističky vzduchu

Provoz Ionic-CARE Triton X6 je levný díky nízké spotřebě a omyvatelným filtrům, jež není třeba dokupovat.

Vysoká účinnost čističky vzduchu

Vysoká účinnost čističky

Vysoká účinnost čističky, jenž dosahuje až 96% zajišťuje důkladné vyčištění vzduchu.

Tichý chod čističky Ionic-CARE

Tichý chod čističky

Tichý chod přístroje je zajištěn technologií, kdy není k proudění vzduchu potřeba ventilátor. Díky tomu se čistička hodí i do ložnice.