Kvalitní čistička vzduchu

Ionic-CARE Triton X6

Trápí vás alergie a nebo chcete pročistit klima v prostředí, ve kterém žijete? Pak je skvělou volbou čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6. Toto zařízení vzduch účinně čistí s efektivností až 96% a zároveň díky ionizátoru čištěný vzduch ionizuje. Čistička vzduchu funguje nejen naprosto nehlučně ale také s nulovými náklady na výměnné filtry. Filtry v v této čističce jsou totiž omyvatelné a jejich údržba je tak nejen velmi snadná ale také ekonomická. Cirkulace vzduchu uvnitř čističky je pak zajištěna soustavou elektrod, které pohybují vzduchem pomocí "elektronového větru". Jde o moderní zařízení, jehož efektivita je maximalizována díky přesnému zpracování. Zároveň tento systém výborně nahrazuje původní ventilátory, které však stále některé jiné čističky vzduchu využívají. Provoz těchto zastaralých čističek vzduchu je pak nejen neúčinný ale také finančně nevýhodný a často dost hlučný.

Spolehlivý filtr nečistot

Chcete vědět, jak jsou nečistoty v čističce polapeny a filtrovány? Veškeré částice obsažené ve vzduchu jsou polapeny na moderním elektrostatickém filtru. Jak jsme již uvedli, efektivita Ionic-CARE Triton X6 je téměř 96%. Na ploše 1100 cm2 ulpí nejenom prach, jenž je přítomný ve vzduchu, ale také pyly, kouř z cigaret, chemikálie a další alergeny. Nejen to, Ionic-CARE Triton X6 efektivně odstraňuje z filtrovaného vzduchu i viry, bakterie, spóry plísní a navíc i rozpadové prvky radonu. To jsou všechno vlastnosti, které činí z této čističky vzduchu vhodný přístroj pro všechny alergiky. Ionic-CARE Triton X6 disponuje třemi stupni výkonu, kdy je zároveň spotřeba max. 12W. Provoz čističky vzduchu Ionic-CARE Triton X6 tak vychází velmi levně.

Kvalitní čistička vzduchu

  • Ionic-CARE Triton X6 má omyvatelné filtry - není tedy potřeba kupovat nové
  • Ionic-CARE Triton X6 jsou opatřeny ionizátorem vzduchu - zakoupíte tak 2 přístorej v 1
  • 3 stupně výkonu a téměř bezhlučný provoz, díky tomu je tato čistička vhodná i do ložnice
  • minimální náklady provozu - denní provoz vyjde na necelé 2 Kč
  • velmi jednoduchá údržba, jež zvládne doslova každý
  • kvalitní provedení, moderní vzhled a výběr ze 3 barevných variant
 
 

Nabídka čističek vzduchu

 

Ionizátor vzduchu

Ionizátor vzduchu pomáhá ničit pachy, plyny, bakterie a jiné nečistoty vytvářením záporných iontů. Vzduch, který dýcháme, by měl obsahovat minimálně 800-900 záporně nabitých iontů na cm3. V přírodě je pak výskyt záporných iontů ještě mnohem vyšší. Setkat se můžeme i s koncentrací kolem 10.000 vzdušných aniontů na cm3. Tak vysokou koncentraci záporných iontů můžeme zaznamenat kupříkladu na horách, v lese nebo u vodních zdrojů. V bytech se tyto hodnoty pohybují kolem nuly a proto je vhodné vzduch ionizovat. Ionizovaný vzduch má pozitivní vliv na zdraví člověka, povzbuzuje bdělost, krevní oběh a také zlepšuje práci mozku. Mnohdy také lidé, kteří trpí bolestmi hlavy přestanou mít bolesti právě díky ionizaci vzduchu. Ionizátor taktéž zmírňuje příznaky alergií, což je zejména v pylových sezónách velmi prospěšné a co zřejmě ocení každý alergik.

 
 

Omyvatelný filtr šetří vaše peníze

Omyvatelný filtr čističky vzduchu

Filtr čističky vzduchu je omyvatelný, není tedy třeba jej měnit a tedy není třeba kupovat nový. Úplně dostačující bude, když jednou za čas filtr umyjete. Jak tedy na správnou údržbu čističky vzduchu Ionic-CARE Triton X6? Údržba čističky se skládá ze dvou činností, jenž je potřeba pravidelně vykonávat. První z nich je čištění již zmíněného omyvatelného elektrostatického filtru. Čištění se provádí zhruba jednou do týdne, v případě silně znečištěných prostor klidně dvakrát týdně. Filtr je možné otřít suchým hadříkem a pak omýt vodou s tekutým mycím prostředkem. Filtr pak otřete do sucha nebo nechte osušit - filtr nelze do zařízení vkládat mokrý, čističku byste tím zničili. Potom je také potřeba čistit ionizační drátky, ideálně současně s čištěním filtru. Pro tento účel slouží výsuvné táhlo na boku zařízení.

Jestliže je Ionic-CARE Triton X6 umístěna v prostoru, kde se kouří, tak se může stát, že filtr bude zanesen nečistotami z cigaretového kouře (dehtem). Tyto nečistoty tvoří na filtru lepivý potah, jenž se nejsnadněji odstraní osprchováním a odmaštěním saponátem bez abraziv (postačí jarová voda), aby nedošlo k poničení leštěného povrchu nerezového filtru. Opět platí, že po omytí je třeba filtr osušit nebo nechat oschnout - mokrý filtr v žádném případě nedávejte do čističky vzduchu. Jak je vidět z výše uvedeného vyplývá, že údržba čističky vzduchu je snadná a zvládne ji opravdu každý. Díky tomu, že není potřeba do čističky vzduchu dokupovat nové filtry, je provoz čističky levný. K nízké ceně provozu přispívá i nízká spotřeba elektrické energie - spotřeba přístroje je zhruba 12W.

Levný provoz Ionic-CARE

Levný provoz čističky vzduchu

Provoz čističky Ionic-CARE je levný díky nízké spotřebě a omyvatelným filtrům, které není třeba dokupovat.

Vysoká účinnost zařízení

Vysoká účinnost čističky

Vysoká účinnost čističky Ionic-CARE, jenž dosahuje až 96% zajišťuje důkladné pročištění vzduchu.

Tichý chod čističky Ionic-CARE

Tichý chod čističky

Tichý chod zařízení je zajištěn technologií, kdy není k proudění vzduchu potřeba ventilátor. Díky tomu se Ionic-CARE hodí i do ložnice.