Nejlepší čističky vzduchu

Čistička vzduchu s ionizátorem

Nedá vám spát alergie a nebo chcete pročistit klima v prostředí, v němž bydlíte? Pak je skvělou volbou čistička vzduchu Ionic-CARE. Toto zařízení vzduch efektivně čistí s efektivností až 96% a zároveň díky ionizátoru čištěný vzduch ionizuje. Čistička vzduchu funguje nejen naprosto nehlučně ale také s nulovými náklady na výměnné filtry. Filtry v v této čističce jsou totiž omyvatelné a jejich údržba je díky tomu nejen velmi jednoduchá ale i ekonomická. Cirkulace vzduchu uvnitř čističky je pak zajištěna soustavou elektrod, které pohybují vzduchem pomocí "elektronového větru". Jde o moderní zařízení, jehož efektivita je maximalizována díky dokonalému propracování. Zároveň tento systém spolehlivě nahrazuje dříve často používané ventilátory, které však stále některé konkurenční čističky vzduchu využívají. Provoz těchto zastaralých čističek je potom nejen neefektivní ale také finančně nevýhodný a často poměrně hlučný.

Efektivní filtr nečistot

Ptáte se, jak jsou nečistoty v čističce filtrovány? Veškeré částice obsažené ve vzduchu jsou polapeny na elektrostatickém filtru. Jak jsme již psali, efektivita čističky Ionic-CARE Triton X6 je téměř 96%. Na ploše 1100 cm2 ulpí nejen prach, který je přítomen ve vzduchu, ale také pyly, kouř z cigaret, chemikálie a další alergeny. Nejenom to, Ionic-CARE efektivně odstraňuje z filtrovaného vzduchu i viry, bakterie, spóry plísní a navíc i rozpadové prvky radonu. To jsou všechno vlastnosti, které činí z čističky vzduchu Ionic-CARE ideální přístroj pro všechny alergiky. Ionic-CARE Triton X6 disponuje třemi stupni výkonu, přičemž spotřeba je maximálně 12 W. Provoz čistička vzduchu tak vyjde velmi levně.

Ionic-CARE je zárukou kvality

  • čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6 má omyvatelné filtry - nemusíte kupovat nové
  • Ionic-CARE Triton X6 jsou opatřeny kvalitním ionizátorem vzduchu - získáte tak 2 přístorej v 1
  • 3 stupně výkonu a téměř bezhlučný provoz, díky čemuž je tato čistička vzduchu vhodná i do ložnice
  • naprosto minimální náklady provozu - denní provoz vás bude stát necelé 2 Kč
  • velmi snadná údržba, jež zvládne skutečně každý
  • kvalitní provedení, moderní vzhled a výběr ze 3 barevných variant
 
 

Nabídka čističek vzduchu

 

Ionizátor vzduchu

Ionizátor vzduchu pomáhá odstraňovat pachy, plyny, bakterie a jiné nečistoty vytvářením záporných iontů. Vzduch, který dýcháme, by měl obsahovat minimálně 800-900 záporně nabitých iontů na cm3. V přírodě je potom výskyt záporných iontů ve vzduchu ještě mnohem vyšší. Setkat se můžeme i s koncentrací kolem 10.000 vzdušných aniontů na cm3. Tak vysokou koncentraci záporných iontů můžeme nalézt například na horách, v lese nebo u vodopádů. V bytech se tyto hodnoty pohybují kolem nuly a z toho důvodu je vhodné vzduch ionizovat. Ionizovaný vzduch má přínosný vliv na zdraví člověka, povzbuzuje bdělost, krevní oběh a také zvyšuje práci mozku. Často také lidé, kteří trpí bolestmi hlavy přestanou mít bolesti právě díky ionizaci vzduchu. Ionizátor taktéž snižuje příznaky alergií, což je především v pylových sezónách velmi prospěšné a co zřejmě ocení kterýkoliv alergik.

 
 

Omyvatelný filtr šetří peníze

Omyvatelný filtr čističky vzduchu

Filtr Ionic-CARE Triton X6 je omyvatelný, není tedy třeba jej měnit a není tedy potřeba kupovat nový. Stačí jednou za čas filtr umýt. Jak tedy na správnou údržbu čističky vzduchu Ionic-CARE Triton X6? Údržba zařízení se skládá ze dvou činností, které je třeba pravidelně vykonávat. První z nich je čištění již zmíněného omyvatelného elektrostatického filtru. Čištění se provádí přibližně jednou za týden, v případě silně znečištěných prostor i dvakrát týdně. Filtr je možné otřít suchým hadříkem a posléze omýt vodou s tekutým mycím prostředkem. Filtr pak otřete do sucha nebo nechte osušit - filtr nelze do přístroje vkládat mokrý, čističku byste tím mohli zničit. Pak je také potřeba čistit ionizační drátky, ideálně současně s čištěním filtru. K tomuto účelu slouží výsuvné táhlo na boku zařízení.

Jestliže je Ionic-CARE Triton X6 umístěna v prostoru, kde se kouří, tak se může stát, že filtr bude zanesen nečistotami z cigaretového kouře (dehtem). Tyto nečistoty vytváří na filtru lepivý potah, který se nejsnáze odstraní osprchováním a odmaštěním saponátem bez abraziv (stačí jarová voda), aby nedošlo k poškrábání leštěného povrchu nerezového filtru. Zase platí, že po omytí je třeba filtr osušit nebo nechat oschnout - mokrý filtr v žádném případě nevkládejte do zařízení. Jak je vidět z výše uvedeného plyne, že údržba čističky vzduchu je jednoduchá a zvládne ji opravdu každý. Díky tomu, že není potřeba do přístroje dokupovat nové filtry, je provoz čističky levný. K nízké ceně provozu přispívá i nízká spotřeba elektrické energie - spotřeba přístroje je zhruba kolem 12W.

Levný provoz čističky Ionic-CARE

Levný provoz čističky vzduchu

Provoz čističky je levný díky minimální spotřebě a omyvatelným filtrům, které není potřeba dokupovat.

Vysoká účinnost Ionic-CARE

Vysoká účinnost čističky

Vysoká účinnost přístroje, jenž dosahuje až 96% zajišťuje skvělé vyčištění vzduchu.

Tichý chod čističky vzduchu

Tichý chod čističky

Tichý chod zařízení zajišťuje technologie, kdy není k proudění vzduchu potřeba ventilátor. Díky tomu se přístroj hodí i do ložnice.