Nejlepší čističky vzduchu podle testu

Čistička vzduchu s ionizátorem

Nedá vám spát alergie a nebo chcete vyčistit prostředí, ve kterém bydlíte? Pak je skvělou volbou čistička vzduchu s ionizátorem Ionic-CARE. Toto zařízení vzduch perfektně čistí s účinností až 96% a současně díky ionizátoru čištěný vzduch ionizuje. Ionic-CARE Triton X6 pracuje nejen naprosto nehlučně ale také bez nákladů na výměnné filtry. Filtry v těchto čističkách jsou totiž omyvatelné a jejich údržba je proto nejen velmi jednoduchá ale také finančně výhodná. Cirkulace vzduchu uvnitř čističky je potom zajištěna soustavou elektrod, jež pohybují vzduchem pomocí "elektronového větru". Jde o moderní zařízení, jehož efektivita je maximalizována díky dokonalému propracování. Současně tento systém výborně nahrazuje dříve často používané ventilátory, jenž však stále některé jiné čističky vzduchu využívají. Provoz těchto zastaralých čističek vzduchu je pak nejen neúčinný ale také finančně nevýhodný a často poměrně hlučný.

Spolehlivý filtr nečistot

Ptáte se, jak jsou nečistoty v čističce filtrovány a polapeny? Všechny částice obsažené ve vzduchu jsou polapeny na moderním elektrostatickém filtru. Jak jsme již psali, efektivita čističky Ionic-CARE Triton X6 je téměř 96%. Na ploše 1100 cm2 ulpí nejenom prach, jenž je přítomen ve vzduchu, ale i pyly, kouř z cigaret, chemikálie a jiné alergeny. Nejenom to, Ionic-CARE Triton X6 spolehlivě odstraňuje ze vzduchu i viry, bakterie, spóry plísní a navíc i rozpadové prvky radonu. To jsou všechno vlastnosti, jenž činí z Ionic-CARE Triton X6 skvělý přístroj pro všechny alergiky. Ionic-CARE Triton X6 disponuje 3 stupni výkonu, přičemž spotřeba je maximálně 12 W. Provoz čistička vzduchu tak vyjde velmi levně.

Ionic-CARE je zárukou kvality

  • čistička vzduchu Ionic-CARE má omyvatelné filtry - není tedy potřeba kupovat nové
  • čističky vzduchu Ionic-CARE jsou vybaveny kvalitním ionizátorem vzduchu - získáte tak 2 přístorej v 1
  • 3 stupně výkonu a téměř bezhlučný provoz, díky tomu je toto zařízení vhodné i do ložnice
  • minimální náklady na provoz - denní provoz vychází na necelé 2 Kč
  • velmi jednoduchá údržba, jež zvládne skutečně každý
  • poctivé provedení, moderní design a výběr ze 3 barevných variant
 
 

Nabídka čističek vzduchu

 

Ionizátor vzduchu

Ionizátor vzduchu napomáhá odstraňovat pachy, plyny, bakterie a jiné nečistoty obsažené ve vzduchu vytvářením záporných iontů. Vzduch, který dýcháme, by měl obsahovat minimálně 800-900 záporně nabitých iontů na cm3. V přírodě je potom obsah záporných iontů ve vzduchu ještě mnohem vyšší. Setkat se můžeme i s koncentrací kolem 10.000 vzdušných aniontů na cm3. Tak vysokou koncentraci záporných iontů můžeme zaznamenat kupříkladu na horách, v lese nebo u vodopádů. V bytech se tyto hodnoty pohybují kolem nuly a z toho důvodu je vhodné vzduch ionizovat. Ionizovaný vzduch má kladný vliv na zdraví člověka, povzbuzuje bdělost, krevní oběh a navíc i zlepšuje činnost mozku. Mnohdy také lidé, jenž trpí bolestmi hlavy přestanou mít bolesti právě díky ionizaci vzduchu. Ionizátor také snižuje příznaky alergií, což je hlavně v pylových sezónách velmi prospěšné a což ocení úplně každý alergik.

 
 

Omyvatelný filtr šetří peníze

Omyvatelný filtr čističky vzduchu

Filtr čističky vzduchu je omyvatelný, není tedy třeba jej měnit a tedy není třeba kupovat nový. Stačí jednou za čas filtr umýt. Jak tedy pečovat o čističky vzduchu Ionic-CARE Triton X6? Údržba zařízení se skládá ze dvou činností, které je třeba pravidelně vykonávat. První z nich je čištění již zmíněného omyvatelného elektrostatického filtru. Čištění se provádí zhruba jednou týdně, v případě silně znečištěných prostor i dvakrát týdně. Filtr je možné utřít suchým hadříkem a posléze omýt vodou s tekutým mycím prostředkem. Filtr pak otřete do sucha nebo nechte osušit - filtr nelze do přístroje vkládat mokrý, čističku byste tím mohli zničit. Pak je také potřeba čistit ionizační drátky, ideálně zároveň s čištěním filtru. Pro tento účel pak slouží výsuvné táhlo na boku zařízení.

Jestliže je Ionic-CARE Triton X6 umístěna v prostorách, kde se kouří, tak se může stát, že filtr bude zanesen nečistotami z cigaretového kouře (dehtem). Tyto nečistoty vytváří na filtru lepivý potah, jež se nejsnáze odstraní osprchováním a odmaštěním saponátem bez abraziv (postačí jarová voda), aby nedošlo k poškrábání leštěného povrchu nerezového filtru. Zase platí, že po omytí je třeba filtr osušit nebo nechat oschnout - mokrý filtr nikdy nevkládejte do čističky. Jak je vidět z výše uvedeného plyne, že údržba čističky vzduchu je velmi snadná a zvládne ji skutečně každý. Díky tomu, že není třeba do čističky vzduchu kupovat nové filtry, je provoz čističky levný. K ekonomičnosti provozu přispívá i nízká spotřeba elektrické energie - spotřeba přístroje je zhruba kolem 12W.

Levný provoz čističky vzduchu

Levný provoz čističky vzduchu

Provoz čističky je levný díky minimální spotřebě a omyvatelným filtrům, které není třeba dokupovat.

Vysoká účinnost Ionic-CARE Triton X6

Vysoká účinnost čističky

Vysoká účinnost čističky Ionic-CARE, jenž dosahuje až 96% zajišťuje důkladné pročištění vzduchu.

Tichý chod Ionic-CARE Triton X6

Tichý chod čističky

Tichý chod zařízení zajišťuje technologie, kdy není k proudění vzduchu potřeba ventilátor. Díky tomu se Ionic-CARE Triton X6 hodí i do ložnice.