Domů » Články » Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6

Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6

  Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6

  Trápív vás alergie a nebo jen chcete vyčistit vzduch v prostředí, ve kterém žijete? Pak je skvělou volbou čistička vzduchu s ionizátorem Ionic-CARE Triton X6. Toto zařízení vzduch efektivně čistí s účinností až 96% a zároveň díky ionizátoru čištěný vzduch ionizuje. Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6 pracuje nejen naprosto nehlučně ale také s nulovými náklady na výměnné filtry. Filtry v čističkách jsou totiž omyvatelné a jejich údržba je tak nejen velmi jednoduchá ale i ekonomicky výhodná.

  Cirkulace vzduchu uvnitř zařízení je pak zajištěna soustavou elektrod, které pohybují vzduchem pomocí „elektronového větru“. Jde o moderní zařízení, jehož efektivita je maximalizována díky preciznímu propracování. Zároveň tento systém spolehlivě nahrazuje zastaralé ventilátory, které však stále některé konkurenční čističky vzduchu využívají. Provoz těchto zastaralých čističek je pak nejen neúčinný ale také neekonomický a poměrně hlučný.

  Spolehlivý filtr nečistot

  Ptáte se, jak jsou nečistoty v čističce filtrovány a polapeny? Veškeré částečky obsažené ve vzduchu jsou zachyceny na moderním elektrostatickém filtru. Jak již bylo uvedeno, účinnost čističky Ionic-CARE Triton X6 je téměř 96%. Na ploše 1100 cm2 ulpí nejen prach, který je přítomný ve vzduchu, ale i pyly, kouř z cigaret, chemikálie a jiné alergeny.

  Nejen to, Ionic-CARE Triton X6 odstraní spolehlivě odstraňuje z filtrovaného vzduchu i viry, bakterie, spóry plísní a navíc i rozpadové prvky radonu. To jsou všechno vlastnosti, které činí z Ionic-CARE Triton X6 ideální přístroj pro všechny alergiky. Ionic-CARE Triton X6 disponuje třemi stupni výkonu, přičemž spotřeba je maximálně 12 W. Náklady na provoz této čističky jsou tak velmi nízké.

  Čističky vzduchu Ionic-CARE jsou zárukou kvality

  • čističky vzduchu Ionic-CARE mají omyvatelné filtry – nemusíte tedy kupovat nové
  • čisitčky Ionic-CARE jsou vybaveny ionizátorem vzduchu – získáte tak 2 zařízení v 1
  • 3 stupně výkonu a téměř bezhlučný provoz, díky čemuž je toto zařízení vhodné i do ložnice
  • naprosto minimální provozní náklady – denní provoz vychází na necelé 2 Kč
  • velmi jednoduch údržba, kterou zvládne opravdu úplně každý
  • kvalitní provedení, moderní design výběr ze 3 barevných variant

  Ionizátor vzduchu

  Ionizátor vzduchu pomáhá odstraňovat pachy, plyny, bakterie a jiné nečistoty vytvářením záporných iontů. Vzduch, který dýcháme, by měl obsahovat minimálně 800-900 záporně nabitých iontů na cm3. V přírodě je pak koncentrace záporných iontů ještě mnohem vyšší. Setkat se můžeme i s koncentrací kolem 10.000 vzdušných aniontů na cm3. Takto vysokou koncentraci záporných iontů můžeme nalézt například na horách, v lese nebo u vodopádů.

  V místnostech se tyto hodnoty pohybují kolem nuly a proto je vhodné vzduch ionizovat. Ionizovaný vzduch má pozitivní vliv na lidské zdraví, povzbuzuje bdělost, krevní oběh a navíc i zvyšuje činnost mozku. Mnohdy také lidé, kteří trpí bolestmi hlavy přestanou mít bolesti právě díky ionizaci vzduchu. Ionizátor také zmírňuje příznaky alergií, což je zejména v pylových sezónách velmi prospěšné a což ocení každý alergik.

  Test hodnoty koncentrace ozónu

  Česká legislativa říká, že hodnoty koncentrace ozónu v životním prostředí nesmí překročit 0,05 ppm. Zároveň ale ta samá legislativaČeské republiky nestanovuje povinnost čističky vzduchu testovat na produkci ozónu. Přesto byla čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6 testována na nezávadnost koncepce čističky s využitím elektrostatických filtrů. Čistička Ionic-CARE prošla přísným hodnocením ve Státním zdravotním ústavu v Praze, kde je měření ozónu běžnou součásti testu. A jaký byl výsledek testů? Naměřená koncentrace ozónu u čističky Ionic-CARE Triton X6 byla stanovena na 0,005 ppm, což je tedy hluboko pod přípustný limit. Abychom tento výsledek lépe přiblížili i laikům, můžeme uvést příklad: čichový práh koncentrace, kdy je zápach ozónu zaznamentelný více než 50 lidmi ze 100, je u průměrného člověka až od hodnoty 0,015 ppm!

  Test u Státního zdravotního ústavu nebyl jediným, mimo tento test byl přístroje Ionic-CARE testován také v prestižní akreditované laboratoři EMPLA AG spol. s.r.o. V jedné místnosti bylo najednou spuštěno do provozu 10 čističek vzduchu Ionic-CARE. Čističky byly zapnuté na plný výkon, a ani přesto nebyly naměřeny nadlimitní hodnoty produkce ozónu.

  Produkce ozónu při využití elektrostatického filtru se tedy nemusíte v žádném případě obávat obávat, jelikož prokazatelně neškodí lidskému zdraví.

  Omyvatelný filtr šetří peníze

  Filtr čističky vzduchu je omyvatelný, nemusíte jej tedy měnit a tím pádem kupovat nový. Stačí jednou za čas filtr umýt. Jak tedy na správnou údržbu čističky vzduchu Ionic-CARE Triton X6? Údržba čističky se skládá ze dvou činností, které je třeba pravidelně opakovat. První z nich je čištění již zmíněného omyvatelného elektrostatického filtru. Toto čištění se provádí zhruba jednou za týden, v případě silně znečištěných prostor klidně dvakrát týdně.

  Filtr stačí otřít suchým hadříkem a poté omýt vodou s tekutým mycím prostředkem. Filtr pak otřete do sucha nebo nechte osušit – filtr se nesmí do čističky vkládat mokrý, čističku byste tím mohli zničit. Pak je také potřeba čistit ionizační drátky, ideálně současně s čištěním filtru. K tomuto účelu pak slouží výsuvné táhlo na boku čističky vzduchu.

  Pozor na kouř z cigaret

  Pokud je čistička vzduchu umístěna v prostorách, kde se kouří, tak se může stát, že filtr bude zanesen nečistotami z cigaretového kouře (dehtem). Tyto nečistoty vytváří na filtru lepivý potah, který se nejsnadněji odstraní osprchováním a odmaštěním saponátem bez abraziv (stačí jarová voda), aby nedošlo k poškrábání leštěného povrchu nerezového filtru.

  Opět platí, že po omytí je třeba filtr osušit nebo nechat oschnout – mokrý filtr nikdy nedávejte do čističky. Jak je vidět z výše uvedeného vyplývá, že údržba čističky vzduchu je snadná a zvládne ji skutečně každý. Díky tomu, že není třeba do čističky dokupovat nové filtry, je její provoz levný. K ekonomičnosti provozu přispívá i nízká spotřeba elektrické energie – spotřeba přístroje je kolem 12W.

  Proč čistit vzduch?

  Důvodů, proč čistit vzduch v místnostech, ve kde žijeme nebo spíme, je mnoho. Nejčastěji si čističku objednávají alergici a astmatici. Pro alergiky se stala čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6 doslova neodmyslitelným pomocníkem. Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6 účinně likviduje pyly vyskytující se ve vzduchu a napomáhá tak alergikům v souboji s alergiemi. Především na jaře, kdy je ve vduchu nejvíc pylu, si někteří alergici život bez čističky již ani nedokážou představit.

  Dalším důvodem pro zakoupení čističky vzduchu je prevence a to hlavně u těch nejmenších, u dětí. Ve vzduchu je více a více nečistot a vzduch ve městech je často doslova téměř nedýchatelný. Proto se velké množství rodičů pokouší svým dětem dopřát kvalitní klima právě pomocí čističky vzduchu. Bonusem Ionic-CARE Triton X6 je také to, že vzduch ionizuje lehkými zápornými ionty, čímž zejména v panelácích minimalizuje „syndrom nezdravých budov“. Syndrom nezdravých budov se projevuje zejména pálením očí, suchou podrážděnou pokožkou, neustálou rýmou, chrapotem a nebo bolestí hlavy.

  Štítky: