Domů » Články » Salin Plus solný přístroj pro čištění vzduchu

Salin Plus solný přístroj pro čištění vzduchu

  Solná terapie se již léta využívá ve východní Evropě a v Rusku, kde jsou hojně zastoupeny solné jeskyně. Lidé využívají solné jeskyně k léčbě a prevenci onemocnění dýchacích cest, která je známá jako „speleoterapie“. Moderní solné jeskyně a místnosti se budují stále častěji a rychlé vyhledávání na Googlu ukazuje, že v Česku jsou stále populárnější. Haloterapie je termín, který se používá k popisu solné terapie v člověkem vytvořených místnostech. Tento typ terapie není levný, cena se pohybuje kolem 700 Kč za 45-60 minut!

  Jaké jsou výsledky solných terapií?

  Našel jsem spoustu výzkumů o solné terapii, ale ve skutečnosti se důkazy ne vždy shodují se standardními nebo doporučenými lékařskými výzkumy, a proto považuji za důležité říci, že chybí solidní vědecký výzkum o používání solné terapie. To však není nutně odrazem její účinnosti, spíše jen upozorněním, že je zapotřebí dalších randomizovaných kontrolovaných studií, než budu moci s klidným srdcem říci, že se jedná o terapii založenou na důkazech. V tuto chvíli nemohu, takže to chci hned na začátku jasně říct.

  Nicméně aktuální důkazy jsou vynikající a ohromující a v osobní i profesní rovině mám rád holistický přístup k léčbě nemocí. Solná terapie pravděpodobně neuškodí (u těžkých astmatiků však opatrně, jako u každé nové léčby!), takže jsem osobně cítil, že ji chci vyzkoušet! Jedná se o produkt, který neobsahuje léky, je přírodní a je také neinvazivní. VŽDY by měl být používán jako doplněk k předepsaným lékům a neměly by být prováděny žádné změny v léčebných plánech bez projednání s praktickým lékařem vašeho dítěte.

  Solná terapie

  Předpokládá se, že solná terapie působí díky svým mukolytickým, antibakteriálním a protizánětlivým vlastnostem. A také díky záporně nabitým iontům. Záporně nabité ionty se dostávají do kontaktu s dýchacími cestami a stimulují pohyblivost řasinek a schopnost průtoku hlenu membránami. Kromě toho sůl sedá na membrány a osmózou vytahuje hlen ven. To je nyní super, protože úporný kašel je často způsoben hlenovými zátkami. Teoreticky to umožňuje zprůchodnění dýchacích cest, lepší odstraňování hlenu z hrudníku a snadnější volnější dýchání. Existuje mnoho onemocnění dýchacích cest, která způsobují hromadění hlenu, u nichž může být tento typ terapie prospěšný, například astma, bronchitida, infekce, alergie, zánět vedlejších nosních dutin, laryngitida atd.

  Hledání řešení

  Není žádným tajemstvím, že jsem tak trochu posedlý parním odpařovačem Vicks, a předpokládám, že hlavním důvodem je to, že je zkrátka velmi účinný při uvolňování hlenů a úpravě dýchacích cest. To snižuje zánět a umožňuje odbourávání hrudního kašle, což usnadňuje dýchání přes dutiny a plíce. Lidé se mě vždycky ptají, jestli ho mají používat pořád jako prevenci, a je tak důležité zdůraznit, že ne, výrobek Vick Vapouriser je určen pouze k použití, když má vaše dítě skutečně kašel nebo rýmu. Existuje pro to několik důvodů, ale z praktického hlediska prostě není dobré, aby vaše stěny byly 365 dní vystaveny působení páry!

  Nezpůsobuje žádné problémy, když je zapojen přes noc na několik dní, když má dítě rýmu, ale i tehdy vždy doporučuji nechat dveře do ložnice na půl metru otevřené a ujistit se, že jste otevřeli okna dokořán na půl hodiny, jakmile jsou všichni oblečeni a vzhůru! Při dodržování těchto pokynů jsem za více než pět let občasného používání pro tři děti neměl ani jednou problém s vlhkostí! Ano, stěny jsou ráno zapařené – tak to má být! Ale jakmile se místnost dobře vyvětrá, neměl by být žádný problém. Musím říct, že Vicks Warm steam Vapouriser na kašel nebo rýmu naprosto miluji – a ne, za to, že to říkám, jsem nedostal zaplaceno!!! Je to rychlé řešení, které poskytuje téměř okamžitou úlevu při dráždivém kašli nebo kašli na hrudi.

  V každém případě jsem měl stále problém, chtěl jsem najít produkt, který je vhodný pro každodenní použití. Chtěl jsem najít výrobek, který by pomohl mým vlastním dětem a dalším rodičům v boji proti běžnému výskytu kašle, nachlazení a respiračních onemocnění.

  Čistička vzduchu se solnou terapií Salin Plus

  Výrobek, který jsem objevil, je čistička vzduchu Salin Plus, což je přístroj pro solnou terapii. Ten přebírá všechny výhody léčby v solné místnosti a vkládá je do malého praktického zařízení, které můžete používat u sebe doma! Výhody návštěvy solné jeskyně se solnou terapií jsou relativně krátkodobé (a drahé!!), protože pro neustálou úlevu potřebujete neustálou expozici soli, což je důvod, proč se mi líbí pohodlí tohoto výrobku. Je vhodný pro děti všech věkových kategorií – a samozřejmě i pro dospělé!

  Jak to funguje?

  Tento přístroj funguje tak, že poskytuje všechny výhody solné terapie tím, že vzduch je protlačován malým ventilátorem přes filtr, takže mikrokrystalické soli vytvářejí v okolí jemný stálý aerosol. Jako náročný zákazník chci vždy znát všechny parametry a mohu říci, že tento přístroj je skvělý z hlediska hluku – je velmi tichý a lze jej zesílit nebo zeslabit pomocí jednoduchého kolečka na zadní straně, takže se můžete rozhodnout, jakou úroveň hluku vaše dítě nebo vy snesete. Při nízkém nastavení jej opravdu vůbec neslyšíte, takže jej můžete spustit na nízkou úroveň, když se vaše dítě chystá spát, ale pak jej zvýšit, když usne, aby využilo zvýšené hladiny soli v místnosti. Dokázal jsem ji spustit na střední až vysokou úroveň, než se můj dvouletý syn začal budit.

  Jak byste měli tuto čističku používat?

  Když s tímto výrobkem začínáte, je dobré mít za sebou asi měsíc intenzivního používání – v podstatě mít přístroj zapojený v noci a také v místnostech, které používáte přes den. To je samozřejmě možné pouze tehdy, když jste doma. V ideálním případě by měl být používán minimálně osm hodin denně, takže noc se zdá být nejjednodušší a nejvhodnější dobou, ale protože můžete přístroj snadno přenášet (čistička je skutečně velmi lehká), můžete ho mít zapnutý i v obývacím pokoji během dne, pokud chcete. Je vhodný pro každodenní použití a nepoškodí vaše stěny. Jeden přístroj ošetří plochu o maximální rozloze 55 metrů čtverečních. Nemám velké prostorové povědomí, ale někteří lidé umisťují výrobek do předsíně, pokud jsou ložnice blízko sebe a mají otevřené dveře.

  Jaké je moje hodnocení této čističky?

  Tento výrobek jsem zkoušel téměř čtyři týdny. Nemám doma žádného astmatika, takže se k tomu osobně nemohu vyjádřit – ale na internetu je milion pozitivních příběhů o astmatu! Mám ale malou dceru s neustálou angínou, která v noci bojuje s dýcháním a v důsledku toho hodně chrápe atd. Tohle rozhodně snížilo její chrápání, a tak si myslím, že je oprávněný předpoklad, že to zlepšilo kvalitu jejího spánku. Můj syn měl vleklý kašel a já jsem přístroj vyzkoušel v jeho pokoji jednu noc, ale abych byl upřímná, dětské pokoje mají tvar, kdy jsem nemohl přístroj umístit mezi pokoje, protože by se ztratil účinek, takže jsem se rozhodl dát ho dceři, která, jak jsem vysvětlil, má v noci větší problémy s dýcháním.

  U syna jsem se vrátil ke svému starému spolehlivému parnímu odpařovači Vick Warm, který budu stále používat při jakémkoli náznaku rýmy nebo kašle, protože mám pocit, že je to spíše „okamžitá pomoc“. Nicméně na základě svých osobních zkušeností se zlepšením dýchání mé malé slečny bych byl optimistický, kdyby se četnost dýchacích potíží díky pravidelnému používání přístroje Salin Plus Salt Therapy výrazně snížila. Doufám bych, že mnoho kašlů a nachlazení nebude mít šanci usadit se na hrudi díky zlepšení dýchacích funkcí a řidšímu hlenu. Neskladuji produkty, kterým nevěřím, ale solný terapeutický přístroj Salin Plus budu rád používat dál.

  Salin Plus solný přístroj pro čištění vzduchu můžete mít nyní v akci za exkluzivní cenu.

  Upozorňujeme však, že přístroj není nejlevnější. Prodává se za 3800 Kč a náhradní filtry (je třeba měnit každých 4-6 měsíců) stojí 800 Kč. Myslím, že pokud zlepší absenci v jeslích nebo ve škole (a tím i rodiče v práci), že je to asi docela dobrá investice. Mnoho lidí uvádí, že se výrazně snížil počet antibiotik, které jejich dítě potřebovalo atd. takže i to stojí za zvážení. Pro mě je potenciálně neinvazivní a přírodní prevence jasnou volbou!

  Co říká o přístroji výrobce?

  „Inhalace suchého solného aerosolu z přístroje Salin Plus může pomoci vyčistit dýchací cesty a výrazně zmírnit příznaky senné rýmy. Velikost částic soli je stejná jako v přírodních solných jeskyních – 1-5 µm. Tyto tzv. dýchatelné částice pronikají do průduškového stromu ve formě mikrokrystalů. Rozptýlená suchá sůl funguje jako „průduškový kartáč“ pro dýchací cesty.

  Solný aerosol může pomoci zmírnit drobné příznaky senné rýmy tím, že zvětšuje průchodnost dýchacích cest a obnovuje normální transport hlenového sekretu, čímž pomáhá uvolnit ucpávky v průduškách a průduškách, což může vést k odstranění zbytků dehtu a cizorodých alergenů.

  Přístroj Salin Plus také pomůže snížit množství částic přenášených vzduchem, jako je prach a pyl, tím, že je odfiltruje ze vzduchu, který cirkuluje přes mikrokrystalický předfiltr G4, který je navržen tak, aby odstranil 98 % částic, které mají velikost 10 mikronů nebo více.“

  To mi zní dobře – budu to zkoušet celé léto a podám zprávu!

  Technické parametry

  • napětí: 230V/9V,
  • výkon: 10W,
  • doručené množství využití prostoru: max. 150 m3,
  • použití: 6 – 10 hodin denně,
  • životnost filtračního bloku: 4 – 6 měsíců,
  • hmotnost: max. 1,75 kg,
  • rozměry: 181 x 165 x 235 mm,
  • úroveň hluku: max. 50 dB.

  Návod na použití

  Pro uvedení přístroje do provozu vložte zástrčku adaptéru do konektoru a pak vložte adaptér do zásuvky 230 V (střídavý proud).

  Každodenní používání se postupně zvyšuje od 1-2 hodiny až na 6-8 hodin. V prvních dnech používání přístroje SALIN je množství vyzařované soli ve vzduchu větší a je možné, že všeobecné účinky na dýchací ústrojí mohou být intenzivnější. Doporučuje se umístit přistroj na vzdálenost 0,5-1,2 m od uživatele, a to zejména v místnostech s vyšším objemem, než je stanoveno. Je doporučeno umístit přístroj vzdálený 1 m od podlahy a to nejlépe na úroveň komody. Nedoporučuje se používat přístroj venku nebo v prostorách s větší vlhkostí a výparů (koupelny, bazény, sauny, sklepy, atd.), v prostorách zaprášených a v místnostech s olejovými aerosoly (kuchyně). Snižuje se tím doba využití filtračního bloku!